16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

OSOBNOST: Krásná Zorka

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M.C. 3.6.2008 12:53

Zorka a Vydra

Já mám pouze informace, že to byl pan Vydra mladší, otec nejmladšího. Dokonce jsem měl tu drtost se ho na to zeptat, ale nereagoval jinak než mlčením. Má na to právo a já to musím respektovat. Ale Vydrové st. a nejst. jsou pěkná zvířata.....

Huasakaran 30.5.2008 11:04

Re: .

Jestli jste ten Roland Szewczyk, jehož články jsem zde na Psu považoval za vcelku rozumné, tak teď jste u mne ztratil mnoho bodů. Co je to proboha za žlučovitý výlev? Zřejmě se vám dnes výše IQ drasticky smrskla na úroveň dlažební kostky.

Gregory 30.5.2008 6:36

Re: Re: Re: Re: Smutné , ale správné řešení .

Viděl jsem s Plachtou asi všechny filmy . Viděl jsem taky film " pan Novák ". No to teda byla síla . Jestli byl někdo komunista po 45 , no prosím . Jestli ale někdo neprohlédl po 48 , tak pro toho nemám ani stín pochopení . A netvrdím , že věrící musí být dobrý člověk . Nemusí . Stejně tak ale i třeba vrah ( pokud vraždil třeba v afektu a pod. ) může být jinak slušný člověk . Ale komunista nemůže být slušný člověk . Protože on je zločinec z přesvědčení . A členství v ODS ? Nejsem členem , ani velkým příznivcem . Ale ODS neposílá stovky lidí na šibenici , a statisíce do koncentráků .

Pamětník starejch dob 29.5.2008 23:11

Pojato z jiného úhlu pohledu, Goebbelsův poměr s Lídou Bárovou

velice sr*al Hitlera, který ji nakonec nechal deportovat z Německa. Goebbels se údajně kvůli ní pokusil o sebevraždu. A když přijel Goebbels za protektorátu do Prahy, nařídili Bárové opustit Prahu aby se s ní nemohl setkat.

Uvádí se také, že Goebbels¨zorganizoval Křišťálovou noc proto, aby si to u Hitlera po tomto skandálu vyžehlil.

ubu 29.5.2008 23:04

Re: Hulíku! Ty německý kolaborante! Z tebe by měl Dr. Beneš radost.

vy ser si voko, kreténe

AndyO 29.5.2008 22:56

Re: Ne tak dávné, herci nesměli chodit po chodníku mezi lidem . . .

tohle je neuvěřitelně nevhodná poznámka. Někdy jste fakt blbec, Pašku.

Mistr Jan Hus 29.5.2008 22:34

Hulíku! Ty německý kolaborante! Z tebe by měl Dr. Beneš radost.

;-€;-O

J.G. Pašek 29.5.2008 22:15

Ne tak dávné, herci nesměli chodit po chodníku mezi lidem . . .

museli chodit po cestě vedle chodníku a dnes díky polomrtvým duchem čumilů, herci jsou honorace na pedestálu  . . .

Jarda J 29.5.2008 20:50

Re: Re: Re: Smutné , ale správné řešení .

Musíte to vidět očima té doby. Bídu, dřinu, hospodářskou krizi, válku. Mnozí po válce věřili, že to bude dobré. Jestli jste viděl jakýkoliv film s Jindřichem Plachtou, tak hrál s čistého srdce a jestli byl komunista nebo ne, to mně nevadí. Já si ho budu vždy vážit.  Někdy je komunista lepší člověk než třeba věřící. To se pozná až v krizových situacích. Abyste ale viděl dnešní politickou garnituru správně. Kdyby oni byli v tehdejší době, tak budou ve straně všichni. Kdyby nás obsadili černoši, tak si natřou ksichty černým krémemi a budou žvatlat jejich nářečím, jenom aby se znovu dostali ke korytům.Teď je v módě Amerika.  Přijde doba,  kdy být v ODS bude tak, jako v  tehdy v KSČ. 

Jura 29.5.2008 16:51

Re: Re: Re: .

To bylo snad na mě ty gumo vylízaná?...jsi příliš velký ubožák ubohý, natož aby tě napadlo něco pořádnýho v té duté dutině lebeční:)))):-P(Y)

Gregory 29.5.2008 16:46

Re: Re: Smutné , ale správné řešení .

Plachta byl zarytý komouš . Psal pro děti pučálkovic Aminu , ale vůbec mu nevadilo , že těm dětem vraždí a mučí rodiče . FUJ .

pépa 29.5.2008 15:42

konec patří k životu

Můj spolužák také spáchal před mnoha lety sebevraždu, dodnes nevím z jakého důvodu a už se to zřejmě nedozvím. No, nepoexkrementovali byste se z toho?

Forstmeister 29.5.2008 14:23

Zorka Janů

Herečku "Karličku Kudličku" jsem platonicky miloval. S jejím hereckým jménem mám v povědomí úsloví "dostaneš hábit a budeš se řeholit". Tragedií je to, že musela pykat za svoji sestru. Bolševici mezi herci se na jejím osudu podepsali. Můj názor.

Jarda J. 29.5.2008 13:39

Re: Smutné , ale správné řešení .

Od Plachty dej pracky pryč ho. ne. V mých očích je to největší náš herec.  

K.Oblich 29.5.2008 13:28

Re: Re: .

...pravil spisovně jeden z milicionářů, ozbrojené to pěsti pracujícího lidu.

Gregory 29.5.2008 12:26

Smutné , ale správné řešení .

Zajímavé , že se leckdo pozastavuje a odsuzuje kolaboraci s Němci . Ve své době to bylo jedno z nejhorších provinění . A co kolaborace s komunisty a rusáky v 68 ? To nic není ? Dokážu si docela dobře představit , že herečka která příjde o svou jedinou možnost seberealizace spáchá sebevraždu . Vzláště když je nervově nevyrovnaná . A když o tu možnost příjde takovým způsobem . Vydrové jako herci mi byli dost sympatičtí . Teď už ne . Podobně jako starý pokrytec Plachta . A sebevražda byla asi jediné možné řešení . Skoro jako by to byl záblesk jasnozřivosti toho co se blíží . Určitě je lepší ukončit svůj život o vlastní vůli , než se nechat umlátit u výslechu .

AndyO 29.5.2008 11:01

hm, tady je to dnes jeden kolega psycholog vedle druhého

radost číst takové příspěvky. Čiší z nich vlastní špatné svědomí, které fandí jen silným, byť by ti siláci byli bezcitní mizerové.

O Zorce Janů mi vyprávěla maminka,byla její vrstevnice a hovořila o ní velmi pěkně, pokládala ji za zajímavou osobu a prototyp něžné ženy s intelektuálním zaměřením, pro kterou bylo válečné a poválečné období nesmírně traumatizující- ono bylo těžké pro každého, ale ne každý cítil tu nespravedlnost falešných obvinění tak intenzivně. Ten pitomec byl prý Vydra starší. A pokud neodsuzovala tuto slečnu žena, která si prožila hrůzy nacismu naplno, tak byste měli i vy popřemýšlet, kde se tenkrát stala chyba- zda skutečně bylo nutné kopat do naprosto nevinné, slušné ženy.

Ale vy byste se zřejmě vysmáli i Kafkovi nebo Máchovi. Asi se vám líbí jen Landa, když v kanadách přednáší cizí texty.

jm 29.5.2008 9:44

vinik se vzdy najde

Davat vinu Vydrovi, chladne matce, prisnemu otci, sestre, cechackum etc. mi pripada  scestne.Priroda Zorku  nevybavila zdravou psychikou jako jeji sestru. Ta by mela taky duvod k sebevrazde, ale dozila se dost spokojene vysokeho veku. Kolik lidi proslo peklem valky, koncentraku, ztratili sve nejblizsi a zili dal. Ze nemohu hrat dal divadlo, proto si vzit zivot?Kdyby ji to dovolili, neni zarukou, ze by za par let  nespachala sebevrazdu  - z nestastne lasky a pod. To by zase byl na vine nekdo jiny.

fix 29.5.2008 8:54

no sbohem,

ona přepjatá hysterka, autor grafoman.

Mejla 29.5.2008 8:20

Bohužel někteří lidé se tak chovají i dnes.

.

Petr Kohout 29.5.2008 7:58

Spát s Goebbelsem není žádná vina. Právě naopak - pořádný průlom do oficiální ideologie

méněcennosti Čechů. Však také šlo o průšvih řešený až na úrovni samotného Hitlera.

To jenom si útoky proti takzvaným kolaborantům dodatečně získávali odbojové ostruhy kolaboranti skuteční.

Yosefa 29.5.2008 7:37

Díky pane Hulíku!

Bylo mně 9 let když zemřela, ale jste první, kdo mne o ní informoval, díky!

Jura 29.5.2008 6:49

Re: .

Zalez burane do kanálu....a nemontuj se do věcí, o kterých nemáš ani šajnu...jasný!!!!!

rolandszewczyk 29.5.2008 0:49

.

komediantka osobností ?to fakt budí ůžas!