6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

MÉDIA: Zemětřesení

Člověk si už zvykl. Věty, plynoucí na diváka z televize, by neměly být brány doslova, protože si to žádá péče o duševní zdraví. Ostatně s výrazem "doslova" se v poslední době roztrhl pytel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. David 7.8.2014 16:09

Nejvíce mne baví pravidelná moudra od reportérů České

televize, která už dávno soutěží s Novou o Darwinovu cenu.

J. Lepka 7.8.2014 13:41

Já ten problém vidím ve fakultě žurnalistiky.

Netuším, co tam ty suverény učí, ale podle sumy vyprodukovaných informací, asi nic moc. Byly doby, kdy jedinec s maturitou musel znát a ovládat rodný jazyk, dnes je běžné, že vysokoškolsky vzdělaní jedinci neovládají ani takovou marginální záležitost, jako je shoda podmětu s přísudkem, o vyjmenovaných slovech nebo dokonce problematice předpon s/z, ani nemluvě!

O to horší je to s odbornými informacemi, viz článek. Zbytněné ego těchto "umělců" jim brání obětovat nejen těch pár desítek sekund na ověření informace třeba na wikipedii, ale i přečíst si po sobě svůj výtvor.

A protože všichni šetří na nepravých místech, o korektora zavadit se rovná výhře v loterii !!!

J. Lepka 7.8.2014 13:29

Re: Po přečtení článku

A že končily žně, byla hlavní informace, že ? Pak ještě Ani zrno nazmar a Příživníci všech zemí, spojte se !

Ostatně, když vás to tak irituje, vraťte se na Haló noviny, tam najdete, po čem vaše duše prahne !

M. Hoblík 7.8.2014 11:15

Po přečtení článku

jsem zatoužil po zprávách Rudého práva. Novináři tenkrát také kecali, ale nedělali chyby. Asi to bylo tím, že novinář měl předepsané vzdělání, noviny nevlastnili polointeligentní milionáři a chybující novinář by šel pomáhat do výroby. Když bylo v článku napsáno, že končí žně, končily žně.

J. Chaloupka 7.8.2014 7:40

Pardon: posílat GŘ ukázky těch chyb.

.

J. Chaloupka 7.8.2014 7:39

Také přidám "v tuto chvíli" a "hajlajty" nebo "stejdže"

a to je jen ukázka. Třístránkový text plný konkrétních výhrad k řeči moderátorů na ČT (tu musíme povinně platit!) pan Uhde (tehdy předseda rady pro rozhl. a tv. vysílání) předal generálnímu řediteli Dvořákovi, jehož odpověď byla: nastupují k nám mladí, co nevystudovali žurnalistiku a teprve u nás zjišťují, co vlastně neumí. Panu GŘ nedošlo, že neodpovědnost nepadá na ty "mladé", ale na ty, co je na tu obrazovku pustí, tedy na ty "staré" šéfy, včetně jeho. Je to jako házet hrách na stěnu, jak říkala babička. Ale možná, když by nás bylo víc, tak by se třeba něco změnilo. Je třeba vytrvale bombardovat GŘ České televize. Novu a ostatní bulváry nesleduji.