21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

MÉDIA: Štědrovečerní Kouzelník Žito...

Málokdy se pouštím do recenzí „uměleckých děl“ z českého televizního světa, ale prime time ČT na Štědrý večer je přeci jen alespoň minimálně k zamyšlení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Martinelli 2.1.2019 20:48

strategie havloidní čt je jasná

strategie havloidní čt je jasná, vytunelovat z miliardových příjmů od koncesionářů a něco z reklam co nejvíce do vlastních kapes...jak se to dělá ? to se zruší u koncesionářů velmi oblíbené živé vysílání fotbalových zápasů Ligy mistrů (velké peníze za práva se posílali lidem v UEFA ve Švýcarsku), dále se ušetří za nákup práv vysílat českou fotbalovou ligu, vysílají se sporty, které skoro nido nesleduje a tak jsou skoro zadarmo...no a místo toho se vybírají filmy z vlastního archivu nebo občas vyrábí šunt jako žito a spol, kde učinkují neherci nebo úplně neznámí či začínající herci a podobně ostatní personál včetně režisérů (honoráře za hubičku a nízkorozpočtové produkty), výjimkou potvrzující pravidlo je režisér Strach a jeho Anděl Páně 1 a 2, nebo pár celovečerních filmů se známými herci, aby se neřeklo... a o velké přebytky se beztrestně rozdělí havloidní svoloč, protože si schválili, že čt nepodléhá prakticky žádné kontrole - o tom se nesnilo ani bolševickýmu zelenkovi a za ty prachy už se vyplatí čt bránit zuby nehty i ve spacacích...

T. Kohout 2.1.2019 19:39

zkuste méně televize

Neměl jsem tu ambici dívat se na (jakoukoli) TV ten Večer. Obecně bych řekl, že zřejmě se ztratila ta vnitřní schopnost dělat pořádný film, že umělecké "osvobození" přineslo opačné výsledky, než by se čekalo. Jako vždycky, v jakémkoli režimu, bych každému doporučil spíše méně televize než více televize. Je to dobré pro duševní zdraví.

V. Církva 2.1.2019 18:20

Umění dnes v Evropě upadá celkově

Za normalizace jsme trpěli/y. Továrny byly většinou zaostalé. Zdravotnictví stálo za nic (jsou lidé tvrdí opak, ale moje zkušenost je špatná). Školství příšerný totáč (i když dnešní lidskoprávní pokus na lidech?). Kromě toho byl problém, že někteří schopní vzdělaní lidé byli dušeni a nebyla svoboda slova. Někteří byli v kriminále, tak ti šťastní nebyli.

Ale většina lidí měla své chaty a party a poměrně dost volného času na přátele. Z filmů jako Marečku podejte mi pero, Jáchyme hoď ho do stroje, Hurvínek, Krakonošské pohádky, Popelka je jasné že legrace a touha po dobru byla. V Evropě pak byly filmy s de Funesem, Bardotkou, italské komedie s Villagiem, kovbojky, Terence Hill a Bud Spencer. I ti Němci měli Mayovky, Dva nosáče, Něžné zmatkaře.

Kde to dnes všechno je?! Herečky ze svých hradů vyhlašují jak máme brát migranty, kvičí MeeToo, ale kdo hraje zajímavé filmy? Samé rádobyumělecké filmy, které pravděpodobně umělci točí jen sami pro sebe. Hořící keř, film o Horákové - dobrá připomeňme zoufalstvý 50tek a ty hrůzy, Tři bratři - propadák, ještě tak Probudím se včera (a i ten je vlastně z normalizace) jinak italský film? - nevím o žádném, francouzský? taky nic.

Něco je v dnešní době špatně! Takže prosím umělce ať nás přestanou peskovat, přestanou dělat barevné revoluce a konečně začnou dělat svoji práci - dobré filmy! Ti co podepisovali Anticharty, těm nesaháte ani po kotníky!!!

V. Kotas 2.1.2019 19:00

Re: Umění dnes v Evropě upadá celkově

Asi se všichni zhlédli v Americe/"holívůdu ". Tam těch nesmyslů natočej " mraky ", než je něco ke koukání.

T. Politik 2.1.2019 16:46

OHŇOSTROJ

Když jsme u těch uměleckých počinů. Zvukový doprovod pražského ohňostroje je typickou ukázkou masáže našich dětí. Mimochodem za totáče se vydávaly desky jak Beatles tak Stounů. Mám je ještě doma. Takže nejen masáž ale navíc lživá.

T. Politik 2.1.2019 16:41

Kdyby to bylo za totáče

Kdyby takováto pohádka vznikla před rokem 89, bylo by to skousnutelné stejně jako Pyšná princezna nebo Císařův pekař. Bez úlitby vrchnosti v podobě budovatelské písně by se to asi neobešlo a divák to tenkrát chápal jako nutné zlo.

Jenže v době svobody je to neomluvitelné masírování našich dětí. A to masírování nikdo ani neskrývá. To je vůbec absurdní. P.S. V době totality vznikly také Tři oříšky pro popelku. Skvost, který dnes nikdo nenatočí, protože režiséři i noví herci to prostě neumějí. BOHUŽEL.

Ś. Svobodová 2.1.2019 16:52

Re: Kdyby to bylo za totáče

Možná by i takhle pitomý scénář použili před r. 89. Ale jsem si téměř jistá, že by se tam objevilo alespoň něco z hereckého umění. Které v tého pohádce vážně nebylo k nalezení. Nic s tím nezmohl ani Kříž ani Liška, ani Vilhelmová.

V. Církva 2.1.2019 17:42

Re: Kdyby to bylo za totáče

Je to tak, v Pekaři je jasné v které době vznikl. Ale nic ve zlém, on i tak vyznivá poměrně upřímně. Lidi částečně uvěřili v budoucnost státu bez feudálů, založeném na těch co pracují. Že vylijí s vaničkou pokrytectví i dítě, tedy podnikatele a pozavírají spoustu slušných lidí je jiná věc.

Jenže, ten Pekař měl spoustu skvělých herců takže to patláma, či planety s jedem byly velmi vtipné. Ani scénář nebyl úplně špatný. A efekty s Golemem na tehdejší dobů výborné. A nakonec proč by se i pekaři a pracující neměli radovat z výdobytků pokroku v robotice.

Co se týká Žita. Možná je mi trochu líto herečky představující princeznu. S tím scémářem a režijí se asi opravdu nic dělat nedalo.

P. Zinga 2.1.2019 13:36

Já byl toho ušetřen,

neb jsme se se ženou zapoměli u štědrovečerního stolu s ledničkou a baterií šampusu za zády.

Pak že je pití škodlivé...

Při mé povaze si nejsem jist, že bychom ten večer přežili ve zdraví oba: já či televizor.

P. Neubauer 2.1.2019 11:58

Zatím jenom mírná předehra

příště typuji princeznu lesbickou černošku a mládenec si vezme sultána Mohameda a adoptují somálskou trangenderní opičku s 13 pohlavím

F. Kusák 2.1.2019 10:50

Ale ČT vysílá i jiné pohádky,

doporučuji třeba tuto, o Sněhurce:

https://www.youtube.com/watch?v=rrukx10KjII

F. Navrátil 2.1.2019 9:26

Čarování s penězi koncesionářů

V ČT přece nejde ani o diváky, ani o uměleckou kvalitu produkce. ČT je zařízením na utrácení koncesionářských poplatků. Nic více, nic méně.

Š. Hašek 2.1.2019 10:24

Re: Čarování s penězi koncesionářů

Asi tak.

S.R.O. spacákových bruselistů. Ač Pražák, musím konstatovat, že držena vlastně jen místními pomatenci, studenty a "hodnotovými náměsťovými voliči". Bohužel držena finančně, povinně všemi občany ČR.

"Kulantní" gauneřina za cizí peníze.

P. Lenc 2.1.2019 10:30

Re: Čarování s penězi koncesionářů

Nakonec, co bychom také za těch pár "drobných" miliard od koncesionářů chtěli, že?

Š. Hašek 2.1.2019 10:45

Re: Čarování s penězi koncesionářů

Máte pravdu, dobře nám tak.

Drzou manekýnu Witovskou, dobrodružné pohádkopříběhy každý večer a přesné komentování celého světaděje od myslitelů, které imrvére překvapuje i počasí.

V. Kotas 2.1.2019 15:34

Re: Čarování s penězi koncesionářů

Jenom hoši co spolu mluví, tak to tam zatím funguje.

V. Dosoudil 2.1.2019 9:03

Obdivuji tu důvěřivost a odvahu

vůbec zapínat televizi a pokazit si tím sváteční čas na Štědrý večer. Copak ta dlouhá léta zkušeností nepřesvědčují, že to bude každým rokem minimálně čím dál tím stejné?

V. Kotas 2.1.2019 15:37

Re: Obdivuji tu důvěřivost a odvahu

To víš, zvědavost. Naštěstí lze vždy přepnout, nebo vypnout.

V. Kotas 2.1.2019 7:31

V normálním/praktickém životě, člověk

zmetek zaplatí minimálně tím, že nedostane zaplacen čas, který na tom pracoval. A u ČT není štědrovečerní sledovanost ( nikde není uvedeno, kolik lidí pohádku dokoukalo do konce )tím hodnocením, která určuje kvalitu. A podle ohlasů, by všichni zúčastnění na pohádce, především tvůrci a vedení ČT, neměli počítat s nějakými odměnami navíc. Jen základní plat, jim sluší a i to je moc.

J. Kopis 2.1.2019 5:10

Ještě není tak zle

Žito se také nakonec mohl oženit s Luciferem, ale na druhou stranu, není potřeba hned napoprvé vystřílet všechny náměty, to až příště milé děti.

R. Langer 2.1.2019 6:39

Re: Ještě není tak zle

Bacha aby to někdo nevzal jako námět na pokračování... :-D

B. Novacek 2.1.2019 7:39

Re: Ještě není tak zle

Jen malá tecnická; má tam samozřejmě být "hanba" namísto "hamba"...,podle vzoru "hanět, hana, někdy i samohana"...

Ale jinak souhlas naprostý, pane Kříži...

Vše nejlepší, nebo aspoň dobré, v tom roce devatenáct!

:)

B. Novacek 2.1.2019 7:42

Re: Ještě není tak zle

technická...samosebou :) sorry za nedoklik

F. Houžňák 2.1.2019 9:51

Taky technická: "hamba" je zde zjevně stylistický

prvek, autorem úmyslně použitý. Něco jako slovo "Pámbu".

M. Martinelli 2.1.2019 20:25

Re: Ještě není tak zle

jste mě nádherně rozesmál, i když je to ve svý podstatě smutný...

M. Krátký 2.1.2019 3:51

pane Kříži, máte můj souhlas

už upoutávky na tohle veledílo mi naznačily, že se na to koukat nebudu - hezký 2019 rok

J. Kříž 2.1.2019 12:51

Re: pane Kříži, máte můj souhlas

Váženému jmenovci přikyvuji, naštěstí jsem z naší familie nebyl zklamán jen já - věnoval jsem se práci místo ČT. Ohlasy znějící z obývacího pokoje o patro níže byly vesměs negativní.