5.4.2020 | Svátek má MiroslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Štědrovečerní Kouzelník Žito...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 27, poslední: 2.1. 2019 20:48, přehled diskusí

strategie havloidní čt je jasná:
Autor: M. Martinelli Datum: 2.1.2019 20:48

strategie havloidní čt je jasná, vytunelovat z miliardových příjmů od koncesionářů a něco z reklam co nejvíce do vlastních kapes...jak se to dělá ? to se zruší u koncesionářů velmi oblíbené živé vysílání fotbalových zápasů Ligy mistrů (velké peníze za práva se posílali lidem v UEFA ve Švýcarsku), dále se ušetří za nákup práv vysílat českou fotbalovou ligu, vysílají se sporty, které skoro nido nesleduje a tak jsou skoro zadarmo...no a místo toho se vybírají filmy z vlastního archivu nebo občas vyrábí šunt jako žito a spol, kde učinkují neherci nebo úplně neznámí či začínající herci a podobně ostatní personál včetně režisérů (honoráře za hubičku a nízkorozpočtové produkty), výjimkou potvrzující pravidlo je režisér Strach a jeho Anděl Páně 1 a 2, nebo pár celovečerních filmů se známými herci, aby se neřeklo... a o velké přebytky se beztrestně rozdělí havloidní svoloč, protože si schválili, že čt nepodléhá prakticky žádné kontrole - o tom se nesnilo ani bolševickýmu zelenkovi a za ty prachy už se vyplatí čt bránit zuby nehty i ve spacacích...

zkuste méně televize:
Autor: T. Kohout Datum: 2.1.2019 19:39

Neměl jsem tu ambici dívat se na (jakoukoli) TV ten Večer. Obecně bych řekl, že zřejmě se ztratila ta vnitřní schopnost dělat pořádný film, že umělecké "osvobození" přineslo opačné výsledky, než by se čekalo. Jako vždycky, v jakémkoli režimu, bych každému doporučil spíše méně televize než více televize. Je to dobré pro duševní zdraví.

Umění dnes v Evropě upadá celkově:
Autor: V. Církva Datum: 2.1.2019 18:20

Za normalizace jsme trpěli/y. Továrny byly většinou zaostalé. Zdravotnictví stálo za nic (jsou lidé tvrdí opak, ale moje zkušenost je špatná). Školství příšerný totáč (i když dnešní lidskoprávní pokus na lidech?). Kromě toho byl problém, že někteří schopní vzdělaní lidé byli dušeni a nebyla svoboda slova. Někteří byli v kriminále, tak ti šťastní nebyli.

Ale většina lidí měla své chaty a party a poměrně dost volného času na přátele. Z filmů jako Marečku podejte mi pero, Jáchyme hoď ho do stroje, Hurvínek, Krakonošské pohádky, Popelka je jasné že legrace a touha po dobru byla. V Evropě pak byly filmy s de Funesem, Bardotkou, italské komedie s Villagiem, kovbojky, Terence Hill a Bud Spencer. I ti Němci měli Mayovky, Dva nosáče, Něžné zmatkaře.

Kde to dnes všechno je?! Herečky ze svých hradů vyhlašují jak máme brát migranty, kvičí MeeToo, ale kdo hraje zajímavé filmy? Samé rádobyumělecké filmy, které pravděpodobně umělci točí jen sami pro sebe. Hořící keř, film o Horákové - dobrá připomeňme zoufalstvý 50tek a ty hrůzy, Tři bratři - propadák, ještě tak Probudím se včera (a i ten je vlastně z normalizace) jinak italský film? - nevím o žádném, francouzský? taky nic.

Něco je v dnešní době špatně! Takže prosím umělce ať nás přestanou peskovat, přestanou dělat barevné revoluce a konečně začnou dělat svoji práci - dobré filmy! Ti co podepisovali Anticharty, těm nesaháte ani po kotníky!!!

Re: Umění dnes v Evropě upadá celkově:
Autor: V. Kotas Datum: 2.1.2019 19:00

Asi se všichni zhlédli v Americe/"holívůdu ". Tam těch nesmyslů natočej " mraky ", než je něco ke koukání.

OHŇOSTROJ:
Autor: T. Politik Datum: 2.1.2019 16:46

Když jsme u těch uměleckých počinů. Zvukový doprovod pražského ohňostroje je typickou ukázkou masáže našich dětí. Mimochodem za totáče se vydávaly desky jak Beatles tak Stounů. Mám je ještě doma. Takže nejen masáž ale navíc lživá.

Kdyby to bylo za totáče:
Autor: T. Politik Datum: 2.1.2019 16:41

Kdyby takováto pohádka vznikla před rokem 89, bylo by to skousnutelné stejně jako Pyšná princezna nebo Císařův pekař. Bez úlitby vrchnosti v podobě budovatelské písně by se to asi neobešlo a divák to tenkrát chápal jako nutné zlo.

Jenže v době svobody je to neomluvitelné masírování našich dětí. A to masírování nikdo ani neskrývá. To je vůbec absurdní. P.S. V době totality vznikly také Tři oříšky pro popelku. Skvost, který dnes nikdo nenatočí, protože režiséři i noví herci to prostě neumějí. BOHUŽEL.

Re: Kdyby to bylo za totáče:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 2.1.2019 16:52

Možná by i takhle pitomý scénář použili před r. 89. Ale jsem si téměř jistá, že by se tam objevilo alespoň něco z hereckého umění. Které v tého pohádce vážně nebylo k nalezení. Nic s tím nezmohl ani Kříž ani Liška, ani Vilhelmová.

Re: Kdyby to bylo za totáče:
Autor: V. Církva Datum: 2.1.2019 17:42

Je to tak, v Pekaři je jasné v které době vznikl. Ale nic ve zlém, on i tak vyznivá poměrně upřímně. Lidi částečně uvěřili v budoucnost státu bez feudálů, založeném na těch co pracují. Že vylijí s vaničkou pokrytectví i dítě, tedy podnikatele a pozavírají spoustu slušných lidí je jiná věc.

Jenže, ten Pekař měl spoustu skvělých herců takže to patláma, či planety s jedem byly velmi vtipné. Ani scénář nebyl úplně špatný. A efekty s Golemem na tehdejší dobů výborné. A nakonec proč by se i pekaři a pracující neměli radovat z výdobytků pokroku v robotice.

Co se týká Žita. Možná je mi trochu líto herečky představující princeznu. S tím scémářem a režijí se asi opravdu nic dělat nedalo.

Já byl toho ušetřen,:
Autor: P. Zinga Datum: 2.1.2019 13:36

neb jsme se se ženou zapoměli u štědrovečerního stolu s ledničkou a baterií šampusu za zády.

Pak že je pití škodlivé...

Při mé povaze si nejsem jist, že bychom ten večer přežili ve zdraví oba: já či televizor.

Zatím jenom mírná předehra:
Autor: P. Neubauer Datum: 2.1.2019 11:58

příště typuji princeznu lesbickou černošku a mládenec si vezme sultána Mohameda a adoptují somálskou trangenderní opičku s 13 pohlavím

Ale ČT vysílá i jiné pohádky,:
Autor: F. Kusák Datum: 2.1.2019 10:50

doporučuji třeba tuto, o Sněhurce:

https://www.youtube.com/watch?v=rrukx10KjII

Čarování s penězi koncesionářů:
Autor: F. Navr8til Datum: 2.1.2019 9:26

V ČT přece nejde ani o diváky, ani o uměleckou kvalitu produkce. ČT je zařízením na utrácení koncesionářských poplatků. Nic více, nic méně.

Re: Čarování s penězi koncesionářů:
Autor: Š. Hašek Datum: 2.1.2019 10:24

Asi tak.

S.R.O. spacákových bruselistů. Ač Pražák, musím konstatovat, že držena vlastně jen místními pomatenci, studenty a "hodnotovými náměsťovými voliči". Bohužel držena finančně, povinně všemi občany ČR.

"Kulantní" gauneřina za cizí peníze.

Re: Čarování s penězi koncesionářů:
Autor: P. Lenc Datum: 2.1.2019 10:30

Nakonec, co bychom také za těch pár "drobných" miliard od koncesionářů chtěli, že?

Re: Čarování s penězi koncesionářů:
Autor: Š. Hašek Datum: 2.1.2019 10:45

Máte pravdu, dobře nám tak.

Drzou manekýnu Witovskou, dobrodružné pohádkopříběhy každý večer a přesné komentování celého světaděje od myslitelů, které imrvére překvapuje i počasí.

Re: Čarování s penězi koncesionářů:
Autor: V. Kotas Datum: 2.1.2019 15:34

Jenom hoši co spolu mluví, tak to tam zatím funguje.

Obdivuji tu důvěřivost a odvahu:
Autor: V. Dosoudil Datum: 2.1.2019 9:03

vůbec zapínat televizi a pokazit si tím sváteční čas na Štědrý večer. Copak ta dlouhá léta zkušeností nepřesvědčují, že to bude každým rokem minimálně čím dál tím stejné?

Re: Obdivuji tu důvěřivost a odvahu:
Autor: V. Kotas Datum: 2.1.2019 15:37

To víš, zvědavost. Naštěstí lze vždy přepnout, nebo vypnout.

V normálním/praktickém životě, člověk:
Autor: V. Kotas Datum: 2.1.2019 7:31

zmetek zaplatí minimálně tím, že nedostane zaplacen čas, který na tom pracoval. A u ČT není štědrovečerní sledovanost ( nikde není uvedeno, kolik lidí pohádku dokoukalo do konce )tím hodnocením, která určuje kvalitu. A podle ohlasů, by všichni zúčastnění na pohádce, především tvůrci a vedení ČT, neměli počítat s nějakými odměnami navíc. Jen základní plat, jim sluší a i to je moc.

Ještě není tak zle:
Autor: Jiří_K Datum: 2.1.2019 5:10

Žito se také nakonec mohl oženit s Luciferem, ale na druhou stranu, není potřeba hned napoprvé vystřílet všechny náměty, to až příště milé děti.

Re: Ještě není tak zle:
Autor: R. Langer Datum: 2.1.2019 6:39

Bacha aby to někdo nevzal jako námět na pokračování... :-D

Re: Ještě není tak zle:
Autor: B. Novacek Datum: 2.1.2019 7:39

Jen malá tecnická; má tam samozřejmě být "hanba" namísto "hamba"...,podle vzoru "hanět, hana, někdy i samohana"...

Ale jinak souhlas naprostý, pane Kříži...

Vše nejlepší, nebo aspoň dobré, v tom roce devatenáct!

:)

Re: Ještě není tak zle:
Autor: B. Novacek Datum: 2.1.2019 7:42

technická...samosebou :) sorry za nedoklik

Taky technická: "hamba" je zde zjevně stylistický:
Autor: F. Houžňák Datum: 2.1.2019 9:51

prvek, autorem úmyslně použitý. Něco jako slovo "Pámbu".

Re: Ještě není tak zle:
Autor: M. Martinelli Datum: 2.1.2019 20:25

jste mě nádherně rozesmál, i když je to ve svý podstatě smutný...

pane Kříži, máte můj souhlas:
Autor: M. Krátký Datum: 2.1.2019 3:51

už upoutávky na tohle veledílo mi naznačily, že se na to koukat nebudu - hezký 2019 rok

Re: pane Kříži, máte můj souhlas:
Autor: J. Kříž Datum: 2.1.2019 12:51

Váženému jmenovci přikyvuji, naštěstí jsem z naší familie nebyl zklamán jen já - věnoval jsem se práci místo ČT. Ohlasy znějící z obývacího pokoje o patro níže byly vesměs negativní.