11.4.2021 | Svátek má Izabela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
RSDr.Ignác Tahun 8.10.2006 16:44

Dotaz historika

Souhlasím ale když se vyblbli, tak pochopili. Asi byste se divil kolik jsem jich vyškolil pro společnost. Tlustý, Topolánek a to jsem si vybral z ODS, nejvíc se jich najde v ČSSD a jak si vedou dobře i v dnešní společnosti. Kde se dá koupit ta kniha?

čtenář 6.10.2006 13:51

ale ale pane kritiku

Rv

bockova 5.10.2006 20:09

paní rusčáková

prosím o omluvu chyb. psala jsem to hodně rozrušená.

bockova 5.10.2006 20:07

paní rusčáková

píšu vám již od jara a naní možno se s vámi spojit. Zanechala jsem zprávu na opuštěnýczh kočkách včera večer. Není tam a na tož odezva. Jsem již úplně zoufalá. Začínám mít dojem, že nejde o nějako kamufláž s celým zvížetníkem. a tak ráde jsem ho četla.

kolegaodvedle 4.10.2006 20:32

vidim

ze nekteri ty partizanske vzpominky maji v sobe zapecene, nastesti uz jsme nekde jinde

Eva D. 4.10.2006 19:54

Re: hnusná doba to byla

Učím na gymplu. Občas si vzpomenu, jak na tom mém tehdejším, píseckém, chodil soudruh ředitel osobně kontrolovat délku vlasů klukům. A po jedné třídní akci, kde se pouštěla zápaďácká hudba" na nás, stojící v lavicích, křičel, že jsme VŘED ŠKOLY A SVAZˇACKÉ ORGANIZACE! Blbá doba to byla, dusná a předp......

Tohle až zase někdy řeknu svým studentům, budu za marťana ( fuj, ne Paroubkova) nejspíš já.

Lála 4.10.2006 13:27

Re: Tragedie.

Myslím, že i kdyby si tu knížku nakrásně přečetli, ani by to s nimi nepohlo. Ti to mají pod kůží. Též jsem tu dobu zažila, moje máma, která byla napůl židovka, měla ještě větší strach,než ostatní, protože měla za sebou hrůznou minulost. Díky bohu to snad máme už za sebou. Ovšem, když se podívá kolem sebe, jen jedno je jisté, že totiž nic není jisté.

Nekuřák 4.10.2006 11:13

hnusná doba to byla

Jsem z té generace, o které je řeč. Byla to hnusná doba...nemohli vás už jen tak zabít jako v padesátých letech, ale mohli vám snadno zničit život...dusno v sedmdesátých by se dalo krájet, chodil jsem na střední a jediná možnost bylo mikroklima v partě kamarádů, půjčování knížek, samizdaty a opisy, muzika a neustálý strach. Generace mých dětí ani neví, co má, připadají mi jako marťani (rozhovor syna s kamarádem, kam kdo vyrazí -Francie, Anglie...), přeju jim to přes všechny současné potíže našeho státu. Když synovi občas vyprávím, jak nás zatkli za dlouhý vlas ("nechoď mezi nás" - pamatujete?), není schopen uvěřit.

jirka.s. 4.10.2006 11:00

Tragedie.

V 10.57 ještě žádný příspěvek. Co kdyby takoví jako gerontosaurus, halama, jaroušek, vilém, vlali a podobní místo opruzování na Psu si přečetli tuto knihu. To bychom ale zřejmě po nich chtěli příliš, má totiž 184 stran a oni jsou schopni přeslabikovat maximálně článek soudruha Kojzara v Haló novinách.