2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
PPP 24.10.2008 9:11

Goebbels ne

Mattoni si pro sebe zabral Himmler a pila se na všech setkáních SS.

I.Laengsfeld 24.10.2008 15:15

Re: Goebbels ne

V tehle diskusich se clovek leckdy dozvi zajmave veci ;-D

www racek 24.10.2008 8:44

hmm, některejm ftipům

prostě nerozumím, no ...;-(

Apea 24.10.2008 8:20

A nedej bože

třebas existuje i v Hřebejkových filmech i scéna, kde se říká vysavači "lux", eventuálně se tam "luxuje" a nikoliv vysává anebo sifonu "soda". A ještě by se ten hajzlík reklamou zkorumpovanej byl schopen vymlouvat na to, že to tak říkají všichni.

Milan 24.10.2008 7:45

Jo a mimochodem už se na ty kraviny nedá pomalu ani koukat.

Milan 24.10.2008 7:44

Dalo by se to říct i stručněji. Jde o reklamu.

honzak 24.10.2008 7:36

páně autorova

činnost je v technických kruzích nazývána výrobou kuliček z prdů a jejich následným pozlacováním.

Jeho ctěné pozornosti doporučuji problematiku "botasek" (v lidové mluvě prakticky všechny nízké sportovní boty). odposlechnuto v autobuse MHD: "ty nosíš k sukni botasky"? (děvče bylo obuto do ADIDAS RUNNING).

cipísek 24.10.2008 8:07

Re: páně autorova

Jenže "Botasky" se už léta nevyrábějí,zato ale "mat...." stále.Takže reklama.

Enci 24.10.2008 8:36

Re: páně autorova

 Jenze botasky se uz zase vyrabeji, a neni to zrovinka levna obuv...

Chris Kelvin 24.10.2008 8:41

Re: páně autorova

Botas dělá špičkový boty na běžky. Ale je fakt, že výraz botasky se ještě dneska používá pro tenisky. Tedy sportovní obuv, co s tenisem nemá nic společného.

Jenda 24.10.2008 11:17

Re: páně autorova

Tenisky a botasky nejsou to samy. Tenisky jsou lehci, z tenciho materialu.

Ondras 24.10.2008 16:25

Re: páně autorova

Firma Electrolux existuje stále.

Schválně: doma vysáváte, nebo LUXUJETE?

Kajda 24.10.2008 17:51

Re: páně autorova

My doma zásadně luxujeme, i když ještě v době hluboké totality jsme vlastnili vysavač značky ETA, přece jsme luxovali. S vysáváním jsem se setkala za svůj život asi ve dvou případech (kromě reklamy) a to už jsem dost dlouho na světě.  

Tonevadí 24.10.2008 7:35

Xeroxsování a luxování je jakási nová činnost, co Jungmann a Palacký neznali

ani naši dědové.  A tak se na to začalo používá nové slovo odvozené od monopolistického výrobce.  Že by pro vodu (nebo minerálku) se muselo začít používat nové slovo odvozené (jistě jen náhodou) od velkého monopolisty?

Zeměžluč. 24.10.2008 7:33

Neskutečně...

pitomý článek a divím se, že ho může někdo vůbec umístit v časopise ikdyž internetovém. Vaše starosti pane autore bych chtěl mít. Co takhle návštěva u lékaře kdy jste byl naposledy na vyšetření?

maary 24.10.2008 7:26

kdepak, já si dávám jen mattonku!

ostatní mi připadaj slaný. Hlavně Rajec. Nekuřák má holt mlsný jazýček.;-)

BH 24.10.2008 7:08

Tedy panáčku,

jejich starosti na mou hlavu.... Nejsou voni trochu blbej ?

Zdenda 24.10.2008 6:25

Mattoni už nenííí....

Piju matonku protože neobsahuje ten všivej optiminerál , kterej mě v geologii na škole zatajili !!... Jenže co nadělat................ Mattoni už neníííííííííííííííííí ...................  :-(

sincityman 24.10.2008 6:16

Autore

No a co?Dnes už každá dítě ví,že to je reklama,pokud to nevíte vy,je to váš problém,pokud to víte a tento jev vás štve,brojte pro ti němu kritizujte ho,ale pojmenujte ho správně.Když nenapíšete že to je reklama a že to víte a budete obviňovat režiséra z neznalosti nebo hlouposti,chováte se v této chvíli jak Goebbels vy sám....

doxtan 24.10.2008 5:13

matonka

jen politicky zcela stupidní člověk může říkat minerálce matonka, vysavači lux a např. v Maďarsku šumivému aspirinu či podobnému pluszzz. 

pravda je, že v hospodě na objednávku matonky občas reagují koruní, mattotoni už není.

Raff 24.10.2008 12:15

Re: matonka

Kdo není politicky stupidní, (třeba doxtan) nikdy neřekne, že koberec vyluxoval, ale vyvysavačoval.

mn 24.10.2008 13:13

Re: matonka

Proč vyluxoval? Prostě koberec vyssál.

Z Varu 24.10.2008 4:53

Matonka

bydlel jsem ve Varech 35 let a jinak nez Mattoniho mineralce jsme nerekli nez Matonka :-)

VLK 24.10.2008 12:27

Re: Matonka

Hřebejk je z Varů? Nebo se tam už tak zabydlel o festivalech?

arch.JJ 24.10.2008 1:27

...Hřebejkovy filmy, až na ten první,k jsou na dost laciné,

...řekl bych na hranici koukatelnosti a dobrého vkusu. To, co jsem viděl, stačilo. Zkuste to řešit také tak. Ignorovat je.

P.I.Tomec 24.10.2008 0:54

Pane autore článku,

podezřívám Vás, že jste schválně " vypustil Krakena " a chcete zjistit, kolik z nás - čtenářů  Vás v tuto hodinu považuje za blba. Pokud Vám něco říká product placement, tak je zbytečné mrhat energií na napsání Vašeho článku na NP. Pokud ne, tak zkuste podnikat v médiích ( jedno v jakých ) bez pomoci inzerce, reklamy a výše zmíneného product placementu. Nebylo to jednodušší s panem Vajíčkem a Triolou????

Vlček 24.10.2008 0:44

S tím nic nenaděláte, pane

Tomu se říká "product placement" a firma Mattoni za to vysolila penízky na film. Víte, že product placement se objevuje i v jiných filmech? Například v bondovkách. To byste koukal, co tam toho je. Holt byznys, pane. Ale mluvit v téhle souvislosti o Goebbelsovi, to je hodně silná káva, to byste mě namích.

mol 24.10.2008 0:40

Autore jste duševně nemocen

Tak nejenže Pulp Fiction je skrytá reklama na Sprite, už i z Hřebejka je Goebbels... Myslím, že byste měl navštívit psychiatra, aby posoudil vaše duševní zdraví.

Chris Kelvin 24.10.2008 0:30

Autor je trošku na omylu.

Jako říkáme všem vysavačům lux a v Egyptě zase všem motorkám java, stejně tak minerálce v menší než 0,7l lahvi říkáme matonka (s jedním "t", prosím). Důvod je prostý: za komančů se v malém balení dělala jenom ta jedna jediná.

Honza42 24.10.2008 0:41

Re: Autor je trošku na omylu.

Asi jak kde. My sice doma luxujeme, ale nikoliv luxem, nýbrž vysavačem. A matonku by mne nikdy nanapadlo si objednat, a to nezmění ani ten šílenej pták v nadrozměrné velikosti kolem dálnic, ani nějakej režisér.

Jinak by mne zajímalo, jaká je taxa za to, že se ve filmu objevuje to či ono (auta, telefony....). Někdy je ten záběr na značku zboží až podezřele dlouhej.