19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

SVĚT: Vládci a chytrá Gréta

Politici tvrdí, že vládnutí je tak složité, že na to mají jen takoví duševní obři jako oni sami. A zrovna tihle lidé teď poslouchají šestnáctiletou Grétu Thunbergovou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 16.3.2019 11:28

Re: Globalistický fašismus

Oni se ti morální giganti mezi sebou navzájem popírají. Dívčina volá "kradete nám naši budoucnost" zatímco pošahaná německá učitelka "etiky" vykřikuje " o budoucnost je prostřednictvím našich dětí okrádána Příroda"... a Mediální pracovníci si mohou uhnat astma skrz obdivné vzdychání nad oběma těmito pitomostmi. Je to hotový karneval šílenců, nejvyšší čas poslat tyhle pomatence konečně do (_!_) nebo je přinutit, ať předvedou jak vypadá ten nový, ekologický a bezuhlíkový životní styl. Ovšem sami na sobě!

L. Novák 16.3.2019 7:51

Re: Globalistický fašismus

Je to legrace, pročítat tyhle články - a taky reakce na ně. Tuhle jsem vybral jako jednu z nejvtipnějších:

J. Krejča 3.2.2019 14:10

To je vlastně taková švédská Zoja Kosmoděmskaja říznutá Pavlíkem Morozovem...alespoň každý může vidět, že nejen bolševici dokázali mladým lidem vymývat mozek...

;-)

J. Svoboda 16.3.2019 9:06

Re: Globalistický fašismus

Vysmíváte se nemocným dětem? I autor upozorňuje na to, že je to duševně nemocná dívka.

Pěkný den.

R. Tesařík 16.3.2019 9:18

Re: Globalistický fašismus

To je hezký úkrok stranou.

J. Svoboda 16.3.2019 10:09

Re: Globalistický fašismus

Na ten blábol se hodil ...

Pěkný den.

J. Kombercová 16.3.2019 11:17

Re: Globalistický fašismus

Kápnul jste na to. Duševně nemocná dívka. Je mi jí líto, pěkně byla zneužita... dokonce jsem četla o nápadu navrhnout ji na Nobelovu cenu míru. Někdo ještě postiženější?

J. Svoboda 16.3.2019 11:41

Re: Globalistický fašismus

Ale dokázat, kdo konkrétně ji zneužil a dodat k tomu link na věrohodný zdroj, to taky nedokážete.

Pěkný den.

J. Schwarz 16.3.2019 11:58

Re: Globalistický fašismus

Nevysmívají se jí spíš ti, co ji pozvou na summit do Davosu a skoro v nábožném vytržení si tam vyslechnou její kázání?

J. Schwarz 16.3.2019 12:47

Re: Globalistický fašismus

Tak schválně - kdo si myslíte že se spíš vysmívá nemocnému člověku, maník, která chlápka co si myslí že je Napoleon pošle k psychiatrovi nebo ten, co řekne "Sire, vaše věrná kavalerie očekává vaše rozkazy?"

F. De Winter 16.3.2019 7:13

Proč jí mocní tohoto světa naslouchají?

To je jednoduché. Mele to co chtějí slyšet, co se jim hodí do krámu. To je celé.

K. Salajka 16.3.2019 7:06

Zahlédl jsem

šot, kde Greta vystoupila z vlaku a pronesla větu : "You have to pay" což tlumočník přeložil : " Selhali jste." Bylo třeba kamuflovat, když to děvče samo řeklo o co těm za ní jde. Naprostý souhlas s Vámi pokud jde o děvče.

Jako právník vnímám tato úskalí přímé demokracie: Na obecní úrovni se ukazuje, že volba starosty zastupitelstvem je vhodnější, protože se lépe dosahuje stabilní většiny pro společné rozhodování. Naopak na Slovensku, kde starostu volí přímo, rozhoduje řada starostů ála

Zeman a pokud se jim nedaří obejít zastupitelstvo, nastává patová situace.

Referendum se skutečně dá zmanipulovat lépe než zastupitelé a jak je vidět na Brexitu, je tu obrovské množství poražených, což zesiluje odpor proti realizaci výsledku.

Švýcarský model vznikl na rozhraní významných evropských států a výrazně napomohla geografická poloha, horské masivy.

J. Schwarz 16.3.2019 7:44

Re: Zahlédl jsem

Pro Vámi popisované skutečnosti se dá najít i přesně opačné vysvětlení. Manipulovaly obě strany, nicméně strana "remain" s převahou zastánců ve vysokých pozicích jak v byznyse tak politice měla k manipulaci mnohem lepší pozici. Přesto prohrála. A teď výsledek sabotuje seč může.To všechno jen ilustruje fakt že politici, jakkoli slibují sloužit "lidu" až do roztrhání těla jsou v politice hlavně kvůli osobnímu profitu. A to by si měli lidé uvědomit až budou poslouchat sliby politiků jaký "ráj na zemi" všem zařídí, pokud dostanou víc peněz a moci. Ráj zřídí pro sebe a své rodiny, prostředky použijí k tomu aby si jej pojistili. Howgh.

K. Salajka 16.3.2019 12:15

Re: Zahlédl jsem

Na začátku Vaší úvahy stojí dvě spekulace : že existovala strana "remain" a že vyhrála strana, která vlastně měla prohrát /podle Vás - měla lepší pozici k manipulaci/. Možná máte pravdu a možná ne, to se nedozvíme, protože opakovaný brexit proběhne za jiných podmínek.

Ve skutečnosti logicky zůstat chtěli obyvatelé Severního Irska a Skotsko, protože jednou z taktik EU je ekonomicky posilovat regiony /navzdory oficiální podpoře Španělů proti Kataláncům/. Důležité je, uvědomit si, že ani jedna z vedoucích stran neměla jednoznačný postoj, i když se dalo určit, jaký názor převažuje u voličů.

J. Schwarz 16.3.2019 22:39

Re: Zahlédl jsem

Dám vám příklad. Jeden čas po osmdesátém devátém se spekulovalo o podílu pracujících na vlastní firmě - jako že by privatizovali "kupónově" vlastní firmu. Mně se to zdálo dost na hlavu protože kdyby zkrachovali, přišli by o majetek i o práci ale nešť. Tak si představte takovou firmu kde by vedení dalo "rozhodnout zaměstnancům" na který trh se firma zaměří. Zaměstnanci by rozhodli proti názoru ředitele a všech náměstků, kteří by už měli předjednané dohody s jinými partnery / nejčastěji s rodinnými příslušníky atp. / a teď by měli rozhodnutí "valné hromady" zaměstnanců realizovat. No nebyl by v tom čert, aby to nějak nešlo? A to nemluvím o komplikaci, kdy by samotní zaměstnanci hlasovali zhruba půl na půl.

P. Grigar 16.3.2019 11:13

Re: Zahlédl jsem

.. no jo, to se hned pozná odborník na vývoj společnosti. Slováci horské masivy nemají, lautr rovina taková jakási...

K. Salajka 16.3.2019 11:53

Re: Zahlédl jsem

Jací Slováci ? Horní Uhři s měkkým podbřiškem od jihu !

J. Svoboda 16.3.2019 6:55

Proč? Asi ji nastrčil Soroš :o)

M. Varadinková 16.3.2019 6:55

Je třeba blbku vyzkoušet

A když ze sebe nevysype okamžitě chemickou rovnici fotosyntézy, tak hajdy zpátky do školy! Popřípadě do polepšovny, když ji v normální škole nelze udržet.

J. Svoboda 16.3.2019 6:57

Re: Je třeba blbku vyzkoušet

Hulvátství místo argumentu = Varadinková.

D. Švik 16.3.2019 7:10

Re: Je třeba blbku vyzkoušet

Ne, paní Varadinková, naopak argumentuje velice jasně. Ty naopak vy jen tak plácáte.

M. Varadinková 16.3.2019 7:26

Re: Je třeba blbku vyzkoušet

Je evidentní, že nemáte potuchy, co to je fotosyntéza. To je totiž ten hlavní argument proti podobným blbkám a blbcům.

J. Svoboda 16.3.2019 8:26

Re: Je třeba blbku vyzkoušet

Jasně, ten konec vás charakterizuje přesně, jak už jsem napsal.

Pěkný den.

O. Uživatel 16.3.2019 8:31

Uživatel požádal o vymazání
R. Neveselý 16.3.2019 8:54

Re: Je třeba blbku vyzkoušet

Didoprdele s tím pěkným dnem už .... kuš!

J. Svoboda 16.3.2019 9:02

Re: Je třeba blbku vyzkoušet

Tak vy moji slušnost bohatě vyvažujete, nevychvaný hulváte.

Pěkný den.

J. Vlček 16.3.2019 8:34

Re: Je třeba blbku vyzkoušet

Pan Svoboda je jeden z blbců, kteří musí být v opozici za každou cenu. Sám plodí jednu blbost za druhou a druhého chce moralizovat. Co je na vaší myšlence, která je mimochodem velice správná, hulvátského, to ovšem nevysvětlí. Ani nemůže.

J. Svoboda 16.3.2019 9:12

Re: Je třeba blbku vyzkoušet

Nadávat do blbců je ta správná argumentační dovednost? Ani ne, nevychovaný hulváte.

Pěkný den.

O. Mayer 16.3.2019 8:36

Re: Je třeba blbku vyzkoušet

,, spí se mi hned lépe, když vím, že na stráži proti blbosti stojí tak význační znalci fotosyntezy, jako jste vy.

Jinak co se pamatuju, rovnice fotosyntezy zaujímala ve skriptech z biologie tak minimálně půl stránky (a to byla ještě určitě hodně zjednodušená) , mohla byste nám blbcům vysvětlit co jste tím chtěla říct?

J. Vlček 16.3.2019 8:40

Re: Je třeba blbku vyzkoušet

Asi to, že studentka má sedet ve školní lavici a studovat, a ne vystávat před skolou s plakátem v ruce. Za to má dostat ze školy vyhazov.

J. Svoboda 16.3.2019 9:04

Re: Je třeba blbku vyzkoušet

To bych teda neřekl, ta výzva v textu té hulvátky je celkem jasná.

Pěkný den.