17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

SVĚT: Falešný poplach

V Glasgow skončila dvanáctidenní konference 197 států, většího počtu, než má členů OSN (193), a je tedy zřejmé, že obavy z globálního oteplování sdílejí elity celého světa. Alespoň to prohlašují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Blecha 23.11.2021 9:40

Prvobytně pospolná byla společnost a ne zemědělství. To si pletete pojmy zaslechnuté v dětství.

J. Pokoutný 23.11.2021 9:39

Podle soudobých výzkumů se její účastníci (tedy ten zbytek, který do přístavů dorazil - jednalo se zejména o francouzsko-SZ německou- obecně nizozemskou záležitost) - nikdy ani nenalodili. Pokud se vůbec dostali do rukou muslimů, tak už rovnou z toho Marseille apod. Obecně jde zřejmě o anticírkevní propagandu z 16.-19.stol.

https://www.youtube.com/watch?v=n4iLlxvT6X8

https://www.youtube.com/watch?v=9RfHz2gVcUo

G. Onion 23.11.2021 9:13

Proč?

L. Caslavka 23.11.2021 9:05

Nikoli, p. Polasek, je to pravda. 2% CU do konstrukcni oceli ma priznivy vliv na vytvoreni oxiu CuO v mistech, kde je nater poruseny. Pouzito prvne na hranicni ocelovy most na D11 a na sloupy vetrniku, ktere se u nas v CR vyrabeji pro F. On ten Tomsky nejni hlupak a vi o cem pise.... Ca. 8-o

J. Gottlieb 23.11.2021 9:05

R^

J. Nevrkla 23.11.2021 9:05

S genialitou to nemá nic společného. Průměrné IQ nacistických zločinců před norimberským tribunálem bylo 131, vysoký nadprůměr. Tady jde daleko více o zdravý rozum a charakter.

F. Zrcek 23.11.2021 9:00

Západní účastníci prokázali, že jsou opravdu klubem vyděšených nedospělců uprostřed protřelých profíků, kteří na nich škemrají prachy. (Mistrem byl prezident Malawi, který rovnou vyhrožoval). Skutečně mocní diktátoři nepřišli. Naštěstí se ti zúčastnění na ničem katastrofickém nedokázali domluvit. Člověk doufá, že možná pár lidí z nich mělo ještě zdravý rozum a prozatím zabránili nejhoršímu. Možná i proto, že to bidet po vzoru šláfenberka raději celé prospal. Možná tam přišlo i pár takových, co mluvili jako babiš. Minutu před odchodem Čína s Indií hodily vidle do zákazu uhlí, a to kvituju s povděkem.

Nejhorší zvěrstvo jsou ta bezemisní auta, většina výrobců vsadila na bezpracné státní dotace výměnou za nejistý zisk. Tam kapitalismus prozatím skončil, ale uvidíme, co na to globální obchod. Na západě se už nevyrábí a autíčka na baterky to z Číny nedovezou. Zbytek dohody se dá ustát.

Na lesích se pantátové shodli, ale selský rozum říká, že jejich úloha v záchytu CO2 se silně přeceňuje. Dokud strom roste, váže atmosférický uhlík do zelené hmoty. Když chcípne, tak ho zase vrátí. Navíc vidíme v mírném klimatu anuální periodicitu procesu. Zákaz odlesňování snad aspoň povede k tomu, že se přestane používat dřevo na topné pelety místo uhlí, což je opravdu svinstvo. Ale i čistě ekologické přepracování biomasy na bioplyn naráží na to, že je to skoro čistý metan.

Energie je setrvalý průšvih, trvá tlak na odklon od uhlí a pravděpodobný je tak návrat jádra, protože jiný stabilní zdroj prostě není. To sice není nezvládnutelné, ale má to značná rizika vzhledem k ukvapeným termínům. Dlouhá léta se neinvestovalo, osvědčené systémy jsou zastaralé a nové nevyzkoušené. Vzroste-li teď alarmisticky tlak na ukvapené zavádění bezemisního atomu, máme se na co těšit.

Jinak to v tom Glasgow bylo hezké, přivedlo to do Evropy nové neokoukané kovidy a gréta prohlásila bla bla. A já s ní mimořádně souhlasím a prosím proto pana Jeremy Clarksona, aby s tím výpraskem ještě posečkal.

J. Koutský 23.11.2021 8:59

Těch je většina. Vás geniálních je málo!!;-D;-D;-D

J. Koutský 23.11.2021 8:58

V pouštích?8-o

J. Koutský 23.11.2021 8:57

Proč by měl bojovat se železnicí?8-o

T. Balcar 23.11.2021 8:42

Bože to je opět blábol. Elektroauta - Čína jede na maximum, solary Čína vede... Ano jedou u ní uhelné elektrárny, ale staví jaderky jak o život... Ale toho si Tomský nevšiml. Ještě, že se nenarodil před dvěstě lety . Bojoval by z železnicí...

V. Kučer 23.11.2021 8:41

Počet obyvatel Země stoupnul od šedesátých let 2,5x zatímco produkce potravin 3x. Bude to tak pokračovat nadále?

P. Pepax 23.11.2021 8:18

R^ souhlas.

R. Meišner 23.11.2021 8:09

i kdyby se nakrásně oteplilo o 1,5 st (jako že ne) , vůbec nic se neděje. polovina lidstva to přivítá (protože je jim pořád zima, jako např. mně)--a ten zbytek se holt bude muset přizpůsobit. a přizpůsobí se rád, tomu věřte. 8-o

R. Polášek 23.11.2021 8:03

Přesně tak.

R^R^R^

I když obávám se, že podstatou hodně zelených projektů je házení peněz do černých děr. Neboli ty prostředky se promarní a žádný zisk, který by v krajním případě šlo jako náhradu škody někomu vzít, prostě nebude.

To už byli skrz ožebračení lidí mnohem lepší komunisté. Ti sice ty majetky movitějším lidem rovnou sebrali, ale většinou je nezmarnili. Naopak celá společnost nejdřív ty sebrané majetky prožírala a teprve z toho titulu, prožírání hodnot místo jejich investování, jsme byli jako společnost ožebračeni.

Ale zelení ty hodnoty z velké části rovnou zničí, takže ožebračení bude mnohem rychlejší a bezprostřednější.:-(

A. Forman 23.11.2021 8:03

Takže.... ?

R. Polášek 23.11.2021 7:56

Nezlobte se, ale do oceli přidávaná měď kvůli korozi je čistý blábol.

Nejspíš se tady projevilo netechnické Tomského vzdělání, Tomský má na mysli nejspíš měď potřebnou pro vinutí generátorů elektřiny na sloupu s větrníkem a měď potřebnou pro vysokonapěťovbý kabel, kterým se elektřina vyráběná větrníkem na moři dopravuje na pevninu a pro dalšíé podobné použití v nutné elektrotechnické a elektronické výzbroji větrníků a fotovoltaiky.

Jinak u větrníků stavba hodně zdražuje kvůli zdražování "obyčejné" konstrukční oceli a cementu a štěrku nutného k produkci obyčejného betonu.

F. Navrátil 23.11.2021 7:56

Klimatický alarmismu obsahuje dvě otázky. První, kdo shrábne zisk a druhou, kdo to zaplatí. Na vývoj klimatu to vliv nemá.

R. Polášek 23.11.2021 7:49

Na Zemi bylo příliš mnoho lidí už před 10 - 15 tisíci lety. Lidí bylo na zeměkouli nějak odhadem k půl miliónu a skutečně jim bylo jako lovcům a sběračům těsno.

Jenže pak lidi vymysleli, že se dá vedle lovu živit taky provobytně pospolným zemědělstvím a tím přerodem se životní prostor lidí na zeměkouli okamžitě rozšířil na prostor pro mnoho desáítek až stovek miliónů lidí, podle schopnosti tehdejšího zemědělství.

Takže málo prostoru na zeměkouli je už mnoho tisíc let, ale lidi dokáří svou inovační aktivitou prostor pro lid na zeměkouli stále zvětšovat. Zatím.

Protože jestliže se vlivem zelených myšlenek a zelených nesmyslů typu Green Dealu nebo třeba rozšířením radikálního islamismu pokrok zastaví nebo dokonce technická úroveň lidstva se propadne, prostor pro lidi se přestane zvětšovat nebo se dokonce zmenší.

J. Lukavsky 23.11.2021 7:45

"pološílenou mladou " ďábelskou svatou", která třímá korouhev v čele zhypnotizovaných nevědomců, nadšeně putujících k propasti" To už tady kdysi bylo. Někdo zbuntoval křižáckou výpravu dětí do Svaté země, kde se logicky předpokládalo, že Kristus neozbrojené nevinné děti samozřejmě nechá slavně zvítězit nad pohany. Církev sice byla proti, ale nic nezmohla. No a Turci si ochotně tu dětskou výpravu rozebrali, dívky do harémů a hochy (po vykleštění) tamtéž. Něco mi to připomíná.J.L. end

J. Nevrkla 23.11.2021 7:41

Tam klimatickým blábolům už mohou věřit jen lidé s vymytymi mozky.

J. Lukavsky 23.11.2021 7:39

"malthusiánství.... samozřejmě prakticky vyvrácené" Malthus spočítal, že počet lidí na Zemi roste po exponenciále, zatímco zemědělství lineárně. Tudíž logicky musí nastat hladomor. Nicméně zanedlouho se ty poměry obrátily, zemědělství dostalo stroje, umělá hnojiva pesticidy.... Takže Malthus nebyl vyvrácen ale změnily se poměry růstu jím sledovaných parametrů. J.L. end

Z. Lapil 23.11.2021 7:35

To bych mu až tak nevyčítal. V dobe globalizace je celkem jedno, kde se co vyrábí, a když z elektromobilů přestanete dělat dogma (jediné řešení kontra nesmysl), zjistíte, že svoje místo na trhu mít může. Osobně se mi líbí představa příručního auta na denní trasu škola - práce - nákup se zaručeným (ne nominálním!) dojezdem řekněme 100km denně. Ani baterie ani nabíjení nebude mít nějaké dramatické rozměry a dostat emise z města někam do velké a tedy efektivnější "čističky", to taky není špatně.

K. Drábek 23.11.2021 7:19

V roce 2005 Tim Flannery, mimo jiné poradce Australské vlády, požadoval nastolení uhlíkové diktatury. OSN mělo vytvořit "Zelené přilby", tedy oddíly, které by přinutily podrobit se i ty státy, které by se nepřidaly. Jako příklad uvedl Kanadu, které mělo oteplení přinést ohromné zisky. Jeho kniha Měníme podnebí vyšla i u nás.

R. Vacek 23.11.2021 6:59

Jak j eto jinde těžko říct, ale pro Česko je snad podstatné, že oteplení přinese více pozitiv než negativ.

A tedy v případě Česka jde o to, jestli chceme utrácet peníze za to, abychom se pokusili odvrátit příznivý trend.

A. Forman 23.11.2021 6:54

Ale to už tady bylo, malthusiánství.... samozřejmě prakticky vyvrácené. Celé lidstvo se vejde do krychle o hraně cca 1000 m.

M. Dvořák 23.11.2021 6:44

Bohužel evidentně na Zeměkouli začíná být příliš mnoho lidí a málokdo si to dokáže přiznat - natož s tím vystoupit veřejně.

M. Šurgot 23.11.2021 6:25

Takze se Herbert Diess podoba, podle Vas, ceskoslovenskym komunistum, kteri v sedmdesatych letech normalizovali spolecne s UV KSC spolecnost po 68’, aby pak po 89’ tvrdili, ze se pripravovali na zmenu, protoze byl jimi restaurovany socialismus neschopny zivota.

Tak tomu rikam genialita....

J. Strakoš 23.11.2021 6:13

Tak musí se chovat tak, aby automobilka dosahovala zisku, od ničeho jiného ve své pozici není.

A taky může myslet na doby po elektromobilitě - jakmile se totiž začne prosazovat násilně ve velkém, je zde nenulová šance, že lidé začnou protestovat a zruší se (a najde se potichu nová ideologie). No a pak bude fajn mít připravené nějaké motory v zásobě.

J. Strakoš 23.11.2021 6:10

Ok, díky za info - byť se stále laicky domnívám, že větší vliv bude mít cena mědi na cenu generátorů nebo na vedení.

A s tou pecí máte samozřejmě pravdu.