1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Vlna klimatického alarmismu má politické důvody

Erice je seminář o tzv. planetárních hrozbách a pořádá ho Světová federace vědců. Je to vznešená instituce a dorazí tam pár nositelů Nobelových cen za fyziku a podobných lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Manda 20.8.2019 11:23

Re: My máme za rohem rybník, ten taky patří k tomu

někteří i agresivní.

P. Manda 20.8.2019 11:24

Re: My máme za rohem rybník, ten taky patří k tomu

válí. Jen oplocené jezírko v ústavu pana houž. je vysbírané.

J. Ganaur 20.8.2019 11:44

Re: My máme za rohem rybník, ten taky patří k tomu

Ale byly případy, že Němci vozili odpad do Čech a "na černo".A taky čistý (uklizený)"západ" plastový odpad expedoval do Číny, Filipín (z Kanady) atd.A plastu jsou plné oceány.To jen pro info.

O. Musil 20.8.2019 8:10

Klima

Líbí se mi, že Václav Klaus drží klimaskeptickou linii, podle něj se nijak neotepluje, lidé jsou popleteni a zmateni, všechno je jen výmysl. Přitom dokonce i jistý Jiří Weigl z iVK ve svých článcích přiznává, že v posledních letech je fakt sakra sucho.

D. Polanský 20.8.2019 8:30

Sucho

a proto je dnes u každé rodinné vily bazén napuštěný pitnou vodou. Takže asi sucho není. Nebo jo?

F. Houžňák 20.8.2019 9:06

Neměl byste lhát tak hloupě,

ještě si tady budou lidi myslet, že jste šašek ...

O. Musil 20.8.2019 9:25

Re: Neměl byste lhát tak hloupě,

"Lesy odumírají kvůli napadení katastroficky přemnoženým kůrovcem. Jeho

exploze nepochybně souvisí s několika posledními suchými a horkými roky." JW, 6.8.2019

F. Houžňák 20.8.2019 9:50

No, když vy do mě citátem, tak já taky,

"Líbí se mi, že Václav Klaus drží klimaskeptickou linii, podle něj se

nijak neotepluje, lidé jsou popleteni a zmateni, všechno je jen výmysl.". Poznáváte se, jak hloupě žvaníte a lžete?

F. Houžňák 20.8.2019 10:24

A vy taky patříte k těm primitivnějším současníkům,

kteří se domnívají, že vyšší teplota znamená větší sucho? Opak je pravdou. Podívejte se do tropického dešťového pralesa.

O. Musil 20.8.2019 10:52

Re: A vy taky patříte k těm primitivnějším současníkům,

No, ono zrovna v deštném pralese nějaké extra horko není, spíš velmi vysoká vlhkost. Pravdu máte, že vysoké teploty neznamenají automaticky vždy i sucho, bohužel to je pravidlem nejen v takovém Řecku, ale poslední roky i u nás.

F. Houžňák 20.8.2019 11:03

No, extra horko, to je relativní,

mně to přišlo jako dost velké teplo. Samozřejmě, na Sahaře nebo v Gobi nebo v Údolí smrti je v poledne horko větší, ale celodenně vyhrává tuším ten tropický prales. Za sucho nemůže horko, ale celková meteorologická situace, která přináší jak sucho, tak i horko. Horko v Čechách nezpůsobuje nějaké vcelku nepatrné globální oteplení, ale horký vzduch ze Sahary transportovaný nějakou tou zbloudilou anticyklónou, tedy zase ta celková meteorologická situace. Pamatujete se na rok 1976? Celé léto bylo strašné horko a skoro nepršelo, všechno bylo suché a obilí nízké. A pamatujete na rok 1973? Celé léto pršelo, někdy víc, někdy míň, ale pršelo skoro furt.

P. Brich 20.8.2019 11:13

Možná tehdy ještě ani kačera na provázku

za sebou netahal.

J. Ganaur 20.8.2019 12:12

Re: No, extra horko, to je relativní,

Možná v Nemecku, tady jsme se koupali venku ještě v září.Tedy v září já poprvé, ale jindy končilo léto v půlce srpna.Ale např. v roce 1969 začala koupací sezona začátkem května (8?)

F. Houžňák 20.8.2019 12:41

Mluvím o Čechách a Moravě, kde bylo v roce 1976

celé léto vedro a veliké sucho, a o Čechách, kde celé léto 1973 pršelo. Koupat se samozřejmě dá i v dešti, to už není takový rozdíl.

J. Ganaur 20.8.2019 12:56

Re: Mluvím o Čechách a Moravě, kde bylo v roce 1976

Já byl v r.1973 na přelomu srpna a září na chmelu, děsný vedro.Na chmelu jsem byl jen jednou, proto si to pamatuji.

F. Houžňák 20.8.2019 13:02

Na přelomu srpna a září toho roku jsem byl taky

na chmelu, ale jak bylo, už si nepamatuju. Kdyby pršelo opravdu moc, asi bych si to pamatoval, protože to pro nás strhávače bylo velmi nepříjemné. Asi bylo jako obvykle, ráno zima a vlhko a přes den horko. Ovšem pršet muselo víc než obvykle, protože jsme často ráno museli lézt do mokrých šatů. Ale v červenci a srpnu furt lilo, celé dny a týdny.

J. Ganaur 20.8.2019 14:24

Re: Na přelomu srpna a září toho roku jsem byl taky

Jo, v šedesátých letech jsme hodně prázdninového času trávili hraním karet, protože... pan Kemr to vyjádřil nejlépe.

A. Hrbek 20.8.2019 7:14

A co tohle

https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/island-ledovce-tani.A190819_123133_kolem-sveta_hig

Je třeba pečlivě rozlišovat skutečnost a populistickou demagogii kohokoliv.

M. Fleishman 20.8.2019 6:54

Nic víc než psychopat, demagog, narcis a hochštapler

J. Novák 20.8.2019 7:04

Re: Nic víc než psychopat, demagog, narcis a hochštapler

S takovou diagnózou byste asi měl urychleně vyhledat lékařskou pomoc.

P. Brich 20.8.2019 11:08

Re: Nic víc než psychopat, demagog, narcis a hochštapler

Martine Fleishmane, urychleně volejte 125! Diagnostikován jste dobře a záchvat se už ozývá!

P. Rychetsky 20.8.2019 6:47

jednoznacne a drsne odsouzeni ruske brutality

Otazka: "[Rusti] policisté se chovali často velmi brutálně. Není to už za hranou?"

Klausovo odpoved: "Nerozumím tomu... se mi zdá nerozumné, že se do toho pustili....Na druhé straně jsem si dobře vědom, že v dnešním rozhádaném světě má Rusko také obrovský problém, jak udržet vnitřní soudržnost a konzistenci..."

Takze ne, ze tomu Klaus nerozumi. Rozumi tomu, Putin prece musi nejak drzet tu velkou zemi na uzde a k tomu nejake nazory ci opozice nijak nepomahaji. Po drzce a do basy s nima.

V. Čermák 20.8.2019 8:11

Re: jednoznacne a drsne odsouzeni ruske brutality

A jak byste postupoval vy? Jako v Katalánsku či ve Francii?

J. Vrzal 20.8.2019 9:04

Re: jednoznacne a drsne odsouzeni ruske brutality

Pri vsi ucte, byl jste nekdy v Rusku?

Ja jen, ze po par tydnech clovek velice rychle pochopi, ze to je tak ruznoroda zeme, ze pohromade muze byt drzena jen nejakym nasilim.

A jako obyvatel stredni Evropy si vubec nepreji rozpad Ruska.

Jako obyvatel stredni Evropy si preji, aby poltici v Evrope prestali delat s Ruskem podivne obchody typu NordStream a donutili Rusko se zabyvat Asii. To je jeho histricka uloha. Chranit evropu pred Asii. Delat za Evropu spinavou praci.

P. Rychetsky 20.8.2019 6:33

Klaus Gretu nechce a nemiluje

https://youtu.be/ZF5bx_-LDh0?t=161

J. Kanioková 20.8.2019 20:08

No A ???

J. Krásenský 20.8.2019 3:25

Proč zneužívají ke svým cílům děti?

Protože své představy, názory a cíle nedokážou zdůvodnit racionálně a logicky.

J. Strakoš 20.8.2019 5:55

Re: Proč zneužívají ke svým cílům děti?

A taky pro absenci něčeho tak prostého jako jsou životní zkušenosti. V 15 klidně s vážnou tváří budete požadovat, aby politici "něco" dělali, ve 30 už jste skeptičtější, protože už jste nějaké politické kroky zažil na vlastní kůži, a v 50 už si přejete jen ať se do toho politici nemíchají.

V. Církva 20.8.2019 12:31

Re: Proč zneužívají ke svým cílům děti?

Tak nic nového Hitlerjungend, komunistická mládež ale především Rudí Khmerové za Pol Pota. Ale dnes tu připomněl pan Frýbort dětskou křížovou výpravu. Tehdy ty neěťastné děti prodali do otroctví. No mám obavy, že ani s Grétou too nebude růžové.