Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

REKONSTRUKCE: Čeká to na každého

Podle aktuálního návrhu Evropské komise (EK) schváleného Evropským parlamentem (EP) všechny novostavby v Evropské unii budou od roku 2030 povinně bezemisní. Nové úřední budovy tuto podmínku musejí splnit už o dva roky dříve. Všechny nové domy budou také muset od konce roku 2029 umožňovat vhodnou instalaci solárních panelů, což se nových nerezidenčních budov týká už od konce roku 2026.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FK

Po rozpadu takového monstra jako byl Sovětský svaz se svými satelity, se dalo předpokládat, že vzniknou nestabilní celky, napětí a konflikty. Je velkou chybou západoevropských politiků, že nedokázali tento rozpad řídit a ustát, ale spíš přilévali olej do ohně, podle hesla, že čím hůře tím lépe pro nás. Evropa se mohla stát se svým surovinovým zázemím ve státech bývalého impéria a technologickým náskokem významným civilizačním centrem. Namísto toho vidíme haldy mrtvol, zničené státy a prosperita nikde. Rusové se obrátili k Číně a dalším státům a bohatnou jiní, přičemž my se dostáváme do ideologických turbulencí a čekáme na zázrak. Ty energetické konotace s tím samozřejmě významně souvisí. Že se něco nařídí, aniž existují reálné předpoklady, že se to zvládne, to se přeci také ví. Pak bude platit: nesplníš, zaplatíš. Jen se tím ale prohloubí přerozdělování, tržní nespravedlnost a chudoba.

0 0
možnosti
JK

Nikdo asi nezpochybňuje, že je třeba být postupně čím dál více tolerantnější k životnímu prostředí. Ale bohužel to co plodí EU vypadá velmi nebezpečně, jako když to vymýšlí lidi totálně nefundovaní. Zdá se , že se řízení EU ujali buď totální blbci a vedou toto území k zániku, nebo je to nějaký záměr. Zlikvidovat v EU průmysl, zakázat auta kromě elektromobilů, asi zbourat baráky a znovu do jeskyň. Jsou dost bezemisní? Ohýnek asi bude zakázaný.

0 0
možnosti
FDW

Máte co jste chtěli, ne? Furt dokola volíte tu proevropskou pakááž a necháte si na nos věšet bulíky, že není alternativa. Alternativa JE. [>-] Probuďte se.

0 0
možnosti
RV

Jak to chtějí dělat ve Švédsku a Finsku? Tam nemají šanci se solárními panely. I u nás je ze stejného solárního panelu za rok o 40% míň elektřiny než kdyby byl v Itálii nebo Španělsku, takže naprosto neefektivní. Polsko a Dánsko jsou ještě víc na sever. Jsou to nebezpečné nesmysly.

0 0
možnosti
AK

A jsme u toho zase. Vzhledem k tomu, že EU je nereformovatelná, stejně jako komunismus, je nutno z ní rychle vystoupit. Být chudý a ještě k tomu nesvobodný je horší než být chudý, svobodný a rozhodovat o svém životě sám.

0 0
možnosti
FDW

Vystoupení z EU je naprosto nedostatečné. EU musí být zničena !! Jinak bude škodit dál !!

Smrt EU EU !! Lidem svobodu [>-] !!

0 0
možnosti

P27e63t90r 34Č60e66c26h

18. 3. 2023 9:13

Ano, uvěřil státu a zejména politickým stranám a hnutím, které ovládají zcela všechny demokratické moci v rozporu s čl. 2, odst. 1 ústavy. Uvěřil státu a teď pláče nad výdělkem když tentýž stát si od cizích bank půjčuje peníze, aby je mohl strkat Ukrajincům a na vlastní občany, zejména ty nízkopříjmové zvysoka kašle. Markantní je to zejména v současné době vlády a moci politických stran a hnutí STAN.

0 0
možnosti
LB

Vláda národního zbídačení.

0 0
možnosti
PP

P75e81p64a 38P95e78p83a13x

18. 3. 2023 9:04

Vypadá to že vykopat zelené magory z rozhodování o čemkoliv je naprosto nezbytné a životně důležité.

0 0
možnosti

P74e64t71r 40Č56e96c66h

18. 3. 2023 9:16

Nejen ty zelené magory, ale všechny politické strany a hnutí. Ty nemají v demokratickém státě jakkoliv rozhodovat. Rozhodovat o všech důležitých věcech mají s konečnou platnostía přímo jen občané státu jichž se tyto věci také přímo dotýkají.

0 0
možnosti
KF

Pan prezident Zeman moc dobře věděl, proč nechce Hladíka jako ministra životního prostředí, bohužel, vyhodili dveřmi, vlezl oknem. Sledoval jsem tv rozhovor, kde Hladík řekl: je to můj byznys.....a to je jen pidi nano částečka celého zhůvěřilého zeleného kšeftu...

0 0
možnosti
MM

A mohou historická města jít se svojí architekturou do pr....le. Už aby tam šla i celá EU.

0 0
možnosti
VM

Největší sranda je, že naši předkové nepotřebovali nic vypočítat a stavěli tak, jak jim zkušenosti velely. Ano, byli i tací, kteří šetřili při stavbě už tenkrát.

Jenom k tomu neměli současné materiály.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz