8.5.2024 | Den vítězství


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Běhal 4.2.2011 21:07

Co řekl papež?

Pan Kremelík cituje papeže, že napsal, že se k jeho sluchu doneslo, že za změnu počasí mohou čarodějnice, to neznamená, že s tím názorem souhlasil. Pane Kremelíku, citujte správně, nebo nelžete. Takto manipulovat s prohlášeními je metoda zlotřilých novinářů.

M. Hoblík 4.2.2011 13:38

A ze všeho nejhorší je, že tomu nikdo nechce věřit!

Já mám několik důkazů o tom, jak nám škodí Astrální kočky. To jsou také pěkné potvory!

O. Tvrdý 4.2.2011 12:50

Klimaskeptikovi.

Vážený klimaskeptiku.

Čtu pravidelně, téměř každodenně, vaše články a nenacházím v nich ani stopu objektivity. Tak jako protistrana, která využívá jen to co se hodí, jste na tom i VY a Vaše články.

Mně je sympatičtější ta strana, která poukazuje na možnost klimatických změn v důsledku působení lidstva. A řeknu Vám i proč. Nepřímo poukazuje na bezbřehé plýtvání zdroji všeho druhu na zvyšování výroby a zisků. Nemusím snad uvádět příklady, stačí vnímat dění kolem sebe a vidět co vše se vyhazuje, vyměňuje za novější, módnější. Chceme víc a víc a tak devastujeme přírodu, zemi a nepřipouštíme si možnost trestu třeba v důsledku změny klimatu nebo vzpoury těch, kteří hladoví a žízní, protože jsme vyplýtvali prostředky, které by jim mohly od bídy a nemocí pomoci.

Klimaskeptici svým postojem říkají – na klima člověk nemá vliv, plýtvejme a devastujme víc. Bylo by záslužné, kdybyste změnil téma Vašich článků, jsou už únavné a zbytečné.    

L. Machala 4.2.2011 17:18

Re: Klimaskeptikovi.

Naprostý souhlas!

V. Kremlik 4.2.2011 18:05

Re: Klimaskeptikovi.

Vazeny pane Tvrdy. Za prve mi naprosto mi unika, proc ctete clanky, ktere se vam nelibi. Prepnete na jiny kanal. Za druhe, vas postoj k prumyslove revoluci poslednich 2 staleti je pro mne eticky kontroverzni. Vy označujete eru nejvetsiho rozmachu lidstva, eru nejvetsiho rustu poznani a snizovani chudoby... tuto eru vy oznacujte za eru devastace a  plytvani... Pripada mi, ze stavite hodnoceni ery novoveku na hlavu.

O. Vašek 4.2.2011 18:15

Re: Klimaskeptikovi.

Klimaskeptici svým postojem říkají - tato věta je odstrašujícím příkladem toho, co se stane, když někdo neslyšel nic o logice. Pokud umí ten dotyčnýčíst, je to taky o čtenářské gramotnosti.

O. Tvrdý 4.2.2011 18:58

Re: Klimaskeptikovi a Vaškovi

Promiňte, ale říká se:" Hloupýmu napověz a chytrýho kopni". Vyberte si, co se Vás týká. To je logika i čtenářská gramotnost.

O. Tvrdý 4.2.2011 19:02

Re: Vaškovi

Promiňte, ale říká se "Hloupýmu napověz, chytrýho kopni." Vyberte si co se týká Vás.To je taky logika s čtenářskou gramotností.

J. Václavíková 4.2.2011 19:07

Re: Klimaskeptikovi.

Naprosto přesné, pane Tvrdý!

Š. Hašek 4.2.2011 20:00

Re: Klimaskeptikovi.

Čtu pravidelně články pana Kremlíka a nacházím v nich jasný nadhled a data svědčící o nadhledu nad věcí. A práci s věcí. Nikoliv svatý zápal "udělejme již něco s tím klimatem/počasím".

Pokud víme, že člověk vykácel lesy v Evropě, ledovec nedávno sahal od severu až ke Sněžce,

potom snažení Kateřiny biomasa dostává jiný rozměr. Jen ten svatý zápal. A kšeft.

Změny klimatu byly, jsou a budou. Myslím, že bychom se měli snažit "si nedělat do vlastního hnízda", ale celosvětové regulátory klimatu na Zemi považuji za stejné lumpy jako regulátory společnosti typu Hitlera a Stalina.

Navíc propadající z matematiky - viz iniciativa 20 v EU.

V. Běhal 4.2.2011 9:27

V čistě katolických zemích

V čistě katolických zemích, Italie, Španělsko, Polsko, Irsko  hony na čarodějnice nebyly, nebo jen ojediněle. Hony byly hlavně v německy mluvících zemích, převážně protestantských. V renezanci se rozšířila víra v moc Satana, satanismus a černá magie. Vlivem drog uživatelé měly halucinace, že létají a pod. Jejím výpovědím dva domoniláni uvěřili a napsali Kladivo na čarodějnice. Ve Španělsku k takto obviněným ženám přišel inkvizitor, který rozpoznal o co jde, dal jim pokání a byl konec. Zklamala především justice, když útrpným právem vynutila přiznání,viz Velké Losiny. 

Ve středověku scholastici, vycházejíce z toho, že Bůh stvořil svět-hmotu, dal jí pevné zákony, neuznávali jakékoliv zásahy do přírodních zákonů, s vyjímkou zázraků. 

Směšné je, že denně v televizi vystupují čarodějnice, noviny jsou plné horoskopů. Temné 20. a 21. století.

J. Anděl 4.2.2011 11:48

Re: V čistě katolických zemích

Zajímavé, to o katolických a protestantských zemích, děkuji za informaci.

No já bych řekl, že to nebude tak jednoduché, pokud stačí víra k tomu, aby fíkovník hupsnul do moře... Ale kolik fíkovníků do toho moře skáče? Takže těchto působení na přírodu zas tak moc případů asi nebude. Každopádně jsem měl dojem, že Bůh nám to tady dal ku správě. A že spravovat lze i špatně. A že bych se nedivil, kdyby to byl ten případ.

Já bych řekl, že určitě máme vliv na to, co se odehrává na téhle planetě. Včetně klimatu. Do nějaké míry. Nějak si nemůžu pomoct, ať koukám kudy koukám, všude vidím nějaké dopady lidské činnosti. Že by pan Kremlík žil na jiné planetě, kde skutečně nelze narazit na stopy lidské činnosti, ani když jde člověk týden a usilovně hledá? Nikde dům, chodník, vajgl, vyjeté koleje od traktoru? Ee?

No dobrá, rýpl jsem si, omlouvám se... Ať už je ten vliv fyzikální či duchovní, ať už je jeho míra větší či menší, já osobně pochybuji o tom, že to napravíme placením solárních elektráren či výměnou žárovek za úsporné zářivky.

To ovšem neznamená, že bych na druhé straně nebyl přesvědčen, že je v naší teoretické moci žít mnohem zodpovědněji a mnohem více vnímat realitu kolem sebe. K tomu jen takový příklad - všimli jste si, že když vyrazíte s foťákem do přírody, že si tu přírodu vůbec neužijete? Jen koukáte, kde co a jak vyfotit... No, takhle je to dnes s naším vnímáním reality - nevidíme jí. Oním foťákem je naše mysl.

K. Janyška 4.2.2011 9:06

Ne, pane Kremlíku, může ze ně Gore a spol ! Bez nich by nebyly ... Dzp.

M. Freiová 4.2.2011 1:13

Ve středověku ne

Ve středověku křesťanská církev především odmítala samotnou  víru v čarodějnické praktiky a ukládala za ni  tvrdá pokání. Teprve na počátku renesance se situace změnila vydáním encykliky Summis desiderantes affectibus  z r.   1484.  Příčina mohla být dvojí: někteří odborníci tvrdí, že renesance  přinesla víru v čarodějnictví a rozšíření čarodějnických praktik. Druhá možnost je, že křesťané tehdy přistoupili na to, co se na nich požaduje dodnes: přizpůsobili se “duchu doby”, která tehdy víře v magii velmi přála. Stojí také za zmínku, že encyklika Summis desiderantes byla prvním církevním dokumentem, který vyšel tiskem, což napomohlo k rychlému rozšíření víry v čarodějnictví. .

Jsou tedy hony na čarodějnice spíše záležitostí novověkou než středověkou. To jenom na okraj.

 

 

J. Krásenský 4.2.2011 6:39

Re: Ve středověku ne

Souhlasím s Vámi. Obě Vaše domněnky jsou velmi pravděpodobné, ovšem v současném světě "rozumu", těžko přijatelné. Ve velké Británii je registrováno více čarodějnic, než tam mají kněží. Jaká ironie.

V. Kremlik 4.2.2011 10:27

Re: Ve středověku ne

Tak tohle mne nenapadlo. Ano, dala by se hledat stejna "souvislost" jako u poctu piratu. Nekdo by mohl tvrdit, ze za otepleni 70-90.let muze hnuti New Age a rust poctu carodejnic (sem muzeme zaradit i lidove lecitele a psychotroniky). A je to. Coz je plne konsistentni s nazory IPCC a Phila Jonese. On tvrdi, ze prirodnimi faktory se toto otepleni vysvetlit pry neda, tudiz za to jiste muze NECO JINEHO. A carodejnice plne spadaji do definice "neco jineho."

J. Dobrý 4.2.2011 11:37

Re: Ve středověku ne

Za vykyvy klimatu jednoznacne muze pocet carodejnic. Nemuze byt nahoda, ze kdyz se carodejnice podarilo skoro vyhubit a procesy mohly prestat, klima se zase udobrilo.

Ale ciste pro jistotu ze maji Pravdu s velkym P Pastafariani, tak kvuli predbezne opatrrnosti zlikvidujem i ty piraty.

J. Jaňour 4.2.2011 12:33

Re: Ve středověku ne

Lidoví léčitelé jsou produktem "patlalství" lékařů.Kdyby lékaři uzdravovali (místo natahování pařátů po penězích), tak by žádní léčitelé nebyli.

K. Machala 5.2.2011 0:28

Re: Ve středověku ne

Přesně tak. Klimaskeptik jsem taky, ale zato nevím, proč bychom měli zpochybňovat fakt, že léčitel někdy vyléčí a že to má i vědecký podklad, když třeba využívá rostlinu, v níž jsou prokazatelně protimikrobiálně působící látky plus živiny plus adaptogeny tak, jak se zdokonalovala jejich synergie miliony let evoluce, zatímco doktor tzv. vědecky nasadí 1 izolovanou látku s účinky ověřenými jen na symptom.