Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JD

J. Dlouhy

9. 5. 2011 12:22
Pricina zaseknuti je bolsevisace

Zaseknuti environmentalismu ve slepe ulicce je jeho postupne zrudnuti. Z pocatku bylo hnuti politicky neutralni, odmitalo pravolevou stupnici, hledalo treti cestu, kde ohled k prostredi je spolecnym jmenovatelem veskere cinnosti. Kdyz ale marxiste pochopili, ze tezkym prumyslem masy nenakrmi a objevili moznosti pouziti environmentalismu k rozbijeni kapitalisticke spolecnosti, zacali obsazovat zelene idee, zmelounovateli. Vidina populace, ktera se dobrovolne zrekne materialnich pozitku, spokoji se s hrsti ryze a jezdi na kole je velice lakava. V duchu marxismu ji lze posleze prosadit i nasilim (zelena totalita). Resenim je pravicovy environmentalismus, zeleny kapitalismus, protoze jen kapitalismus vytvari hodnoty, zajistuje svobodu jedince a umoznuje demokracii. Socialismus, i ten zeleny (Pol Pot), jeste nikdy v dejinach lidstva neuspel a vzdy skoncil ekonomickym a moralnim fiaskem.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz