5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

MIGRACE: Viníkem není oteplování, ale biopaliva

Sucho v Sýrii trvalo jen rok a k válce došlo až o řadu let později. Začátek konfliktu však časově odpovídá zdražení potravin, který přivodila celosvětově biopaliva. Ne náhodou se biopaliva označují za „zločin proti lidskosti“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 23.11.2015 10:00

Ano, bez dalekosáhlých studií, které však vždy potvrdí

zločinné počínání socialistů všech barev, od rudých přes černé až k zeleným, je možno jejich zvrhlost dokumetovat na spontánní podstatě všeho, co ve vesmíru je, tedy i situaci na Zemi a v lidském světě. Jejich řádění, aniž by vůbec věděli o tom, co je podstatou všeho, tedy spontánní řád, ho neustále vychyluje a napadá. Řešení však neexistuje. Vědění o tomto základu všeho je příliš složité a lidé ho nejsou schopni pochopit. Musí se čekat. Jen doufám, že se mezi tím lidstvo nesamozničí... Dzp.

P. Rada 23.11.2015 9:49

Re: A co poptávka (po pšenici) pane Kremlíku?

Napadlo Vás, že výměnou za ropu a suroviny vyvezl "západ" zemědělské technologie, zbraně ... a s polu s reklamou i chtivost mít se co nejrychleji  co nejlépe a nemuset pro to co možná nic dělat? Stačí přece migrovat...

Nemigrují snad nadnárodní monopoly daleko nedohledatelněji a s horšími důsledky ljak i neblaze proslulí romové před zákazem kočování?

M. Prokop 23.11.2015 9:43

Nic nového,

"oteplovači" využijí pro svůj profit cokoliv, včetně problémů jimi způsobených.

P. Rada 23.11.2015 9:40

Zavádějící argumentace.

Pšenice je totiž suchomilná rostlina. Pokud by si Kremlík vybral jinou podinu - Kukuřici?... vypadal by obraz jinak a pokud by si vybral hovězí dobytek pak by musel zkonstatovat, že toho ubylo v inkriminovaném předrevolučním období v Sýrii 85%!

Ten rok uváděný Kremlíkem byl opravdu extrémní ale navíc s celého období 2006 až 2011. (http://www.scientificamerican.com/article/climate-change-hastened-the-syrian-war). Zásadním prohřeškem je ale argumentace průměrnými ročními srážkami či teplotami. Např. u nás jsme letos zažili nebývale dlouhé sucho, ze kterého se dokonce zásoby spodních vod dodnes nevzpamatovaly ale dopad to na zemědělskou výrobu mělo relativně minimální a to proto, že v době růstu a vyzrávání rostlin - tedy v červnu - bylo pro základ úrody relativně ideální počasí. Pokud by se letošní suchá perioda posunula smerem k začátku roku jen o měsíc dopady na úrodu by byly pravděpodobně mnohonásobné !!! Takovéto vazby si na rozdíl od Kremlíka uvědomují už i vojáci Pentagonu a tak mi přijde úsměvné, že si vzpoměl jen na Pinose s Duhy:

http://www.thenation.com/article/syria-may-be-the-first-climate-change-conflict-but-it-wont-be-the-last

V jednom ale s K. lze souhlasit. Lidská chtivost vede ke zneužívání jakýchkoli zdrojů a tak i kácení pralesů s cílem pěstovat tam např palmový olej (biopaliva..) vede k vysušování ktajiny a tím vele přímé devastace biosféry i k masivnímu růstu klerůstu imisí CO2 s oblastí které byly donedávna označovány za "plíce planety". Souhlasím také, že změna klimatu není jediným podnětem vývoje v Sýrii a na celé planetě která výrazně překračue meze stability zejména v souvislosti s klimatem, ztrátou biodiverzity a znečištěním oceánů aktivním dusíkem.

https://www.natur.cuni.cz/fakulta/aktuality/jak-planeta-prichazi-o-lesy

M. Mýval 23.11.2015 9:25

jsou to pouhé hypotézy

Na jejich potvrzení musíme počkat až přemnožení způsobí arabské jaro v Německu

P. Lenc 23.11.2015 9:06

Re: A co poptávka (po pšenici) pane Kremlíku?

A napadlo vás, že právě vámi zmiňované zvětšování populace nejen v Sýrii, ale všude v tzv. rozvojovém světě ( a to často v násobcích) je hlavní příčina nedostatku potravin a vody?A za to může Kremlík, že se množí jak králíci za pomoci masivního  dodávání léků a mezinárodní zdravotní pomoci?

V. Braun 23.11.2015 2:22

A co poptávka (po pšenici) pane Kremlíku?

Pan Kremlík se opět projevil. Oteplování v poslední době už moc nezpochybňuje, ale našel si jinou frontu boje, nicméně argumentuje poněkud úsměvně.

Tak nabídka pšenice se prý nesnížila, nicméně porovnává to s úrovní před dvaceti lety. Pominul ovšem, že populace se v Sýrii za těch dvacet let zvýšila téměř na dvojnásobek a to už s poptávkou po pšenici něco udělá a pak stačí jeden nebo dva roky neúrody a problém je na světě, a neúrodu ukazují i grafy, které se pan Kremlík zařadit uráčil.