26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

KLIMA: Zázrak větrné energie? Jak pro koho...

Toto je ošklivá realita větrné a solární energie. Jsou masivně dotovány daňovými poplatníky bez ohledu na to, kde jsou instalovány. Dotace jsou přímé i nepřímé. Nepřinášejí žádné peníze, nejsou ekonomicky konkurenceschopné, kromě horečných zelených snů ekologů, kteří je vnucují chudým daňovým poplatníkům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 10.1.2023 17:16

Téma: Možné negativní klimatické změny.

F. De Winter 10.1.2023 12:10 napsal: Jaké negativní dopady? Zatím jsou veskrze pozitivní. Zvýšený podíl CO2 v ovzduší působí blahodárně na vegetaci. Např. hranice lesa se posunula do vyšších poloh a dále na sever a stouply výnosy v zemědělství.

Nejsem klimatolog, abych se mohl vyjádřit k možným negativním dopadům. Všiml jsem si ale, že diskutující na NP považují stát ČR, ležící v srdci Evropy. za jakousi nedobytnou, zcela izolovanou pevnost. Je to ale úplně jinak. Svět na planetě Zemi je dnes totiž hodně propojen.

I kdyby Česko snad nebylo negativně klimaticky vůbec ovlivněno (což bych se velmi divil), stále můžete očekávat budoucí nával klimatických uprchlíků i do krajiny České a Moravské. Určitě by se sem ti připrchlíci dostali. A co pak? Jiný kraj, jiný mrav. V Česku obvyklé, ekonomické standardy jsou pro tyto příchozí lidi velmi odlišné.

Všiml jsem si těch výrazně odlišných standardů chování jakýchsi cizinců na velkém vlakovém nádraží. To, co jsem tam zjistil, bych někdy osobně barvitě vylíčil diskutujícímu F. De Winter (z očí do očí). Zde by mi totiž ty odlišné standardy chování určitě nezveřejnili.

Závěr: Svět je dnes jedna velká vesnice. Kapišto, malý český Pepíku? Uvažuj globálně!

P. Rada 10.1.2023 17:38

Migrace za stády živící se putováním za řídkými a pomíjivými zdroji potravy v období dynamicky se měnící klimatu byla pro hloučky hominidů s.s. v úhrné četnosti až cca milion, běžnou adaptační praktikou po cca 65 tisíc let. Tedy po naprostou většinu doby po kterou zde tento druh existoval.

Až teprve ustálení klimatu v Holocénu po dobu 5tis let navodilo růstem lesů, ustálením hladin oceánů a tedy delt řek... tak vydatnou tvorbu životadárných půd, že se lidé mohli trvale zemědělsky usadit, takto začít rozvíjet dělbu práce a celosvětově nastolit prvé civilizace.

Jak jste si nejen Vy všimnul, migrační tlaky jsou zas na pořadu doby ale to už vzhledem k dnešní zalidněnosti planety s potenciálně daleko koliznějším dopadem.

V. Klepetko 14.1.2023 14:07

Kontrola spojení

V. Kučer 10.1.2023 17:40

Klimatických uprchlíků je pár desítek tisíc, žijí na tichomořských ostrovech a mají to posichrované v Austrálii. Ti co jdou do Evropy prchají z důvodu populační exploze, hledají nové kraje vhodné k osídlení.

J. Novak 10.1.2023 17:54

Tak, tak.

A jeste socialni davky.

J. Novak 10.1.2023 17:54

Tak, tak.

A jeste socialni davky.

P. Rada 10.1.2023 22:35

Omyl. Např. válka v Sýrii začala mimo jiné jako důsledek tamního klimatického sucha a nezvládnutí konfliktů které to vyvolalo. Dříve kočující kmeny, zemědělci... se totiž už ve stále sušších stepích neuživili a začali se stahovat do bohatších měst (která žila s ropy a plynu...) kde ale také vládly jiné kmeny ...

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-valka-v-syrii-je-take-dusledkem-sucha-ukazal-klimatolog-283301

V. Kučer 11.1.2023 18:32

Válka v Sýrii začala protože jim zdražili chleba. Sýrie měla roku 1960 4,5 milionů obyvatel, v osmdesátkách jich bylo asi jako nás a před občanskou válkou 22,5 mil. Přibývají tempem půl milionu ročně a jejich sousedi jsou na tom podobně. Pokud by jejich populace rostla stejným tempem jako v Evropě klimatických změn by si ani nevšimli.