9.4.2020 | Svátek má DušanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KLIMA: Vadí vám zdražování elektřiny? Studujte středověk!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 58, poslední: 1.1. 2019 12:23, přehled diskusí

Tak blbovi Křížovi naše věrchuška zmrvila život?:
Autor: L. Novák 475 Datum: 31.12.2018 21:59

To budeš muset zase všechno znárodnit a ovládat z centra až po uliční výbory komunistické strany. Jinak ti nikdo zřejmě vyhovět nedokáže.

Potíž je, že my, co jsme ten komunistický blázinec zažili, už nemáme chuť používat místo nedostatkového hajzlpapíru deník ÚV KSČ RUDÉ PRÁVO... :-)

jaké zdražování...:
Autor: V. Kříž 191 Datum: 31.12.2018 15:40

... energií??? je to už skoro 30 let, co nás všechny přesvědčoval skvělý prognostik Klaus, že Temelín je třeba dostavět, abychom měli levnější elektřinu. V tom Prognosťáku se sešla opravdová banda vejlupků: Klaus, Zeman, Dlouhý, Komárek a další. O tom, co proběhne v budoucnosti nevěděli ani prd, ale byli první u bohatství nabízejícího cecku. Oni a jim podobní byli ti, kteří rozprodali školky a jesle kamarádům, aby se po dvaceti letech zjistilo, že nám schází, to jsou ti, co stavějí dálnice tak dlouho, že projektovaná kapacita je dávno desetkrát překročena a ti Ťokové v tom pokračují, jsou to ti, co prodali pozemky u dálnice, takže se nedaří udělat tam výjezd, co prodali developerům takřka i příkopy u cest, takže už nikdo nikdy silnici nerozšíří, ti, co nechali v okolí Prahy nastavět satelitní městečka a silnice z roku 1955 mají pojmout tu haldu aut, co se každý den potřebuje nacpat do zaměstnání. ono ty hověziny, za které jsou tito lidé odpovědní, ani nelze vypsat, to by bylo na román. Mohl by se jmenovat: Jak nám naše věrchuška zmrvila život.

Re: jaké zdražování...:
Autor: V. Kotas Datum: 31.12.2018 16:03

Jak můžeš takhle hudrovat ? Vždyť to všechno dělali chytrý demokrati, na rozdíl od těch předchozích zlých komunistů.

Re: V. Kotas:
Autor: L. Novák 475 Datum: 1.1.2019 6:41

Další blb... Nedostatečnou infrastrukturu (a množství dalších problémů) máme jako dědictví po vás, po komunistech.

Re: jaké zdražování...:
Autor: M. Prokop Datum: 31.12.2018 16:54

Tihle jednak předvídali docela dobře, druhak se zase až tak moc neobohatili (na rozdíl třeba od Bureše).

Školky a jesle taky nerozprodali, to rozprodali ti, které jste si ve své obci zvolili. Jestli jste volili blbě (jak vás tak čtu, tak skoro určitě ano), tak to nedávejte za vinu Klausovi&co.

Zmrvený život asi máte , to jo. Vlastní vinou.

Temelín dostavěn nebyl, má jen dva bloky,:
Autor: V. Petr Datum: 31.12.2018 17:05

namísto čtyř, ke kterým existuje infrastruktura. Ale, naši eurohujeři navíc souhlasili, že se naše silová elektřina bude prodávat a kupovat přes burzu v Lipsku, takže platíme německé ceny!

Výstavbu ale dokonce i rekostrukci dálnic brzdí obstrukce zelených. Proto též neexistuje napojení satelitů na Prahu a Stropnickému dokonce vadila i jejich výstavba, prý mají mladí bydlet v nájmu...

Re: Temelín dostavěn nebyl, má jen dva bloky,:
Autor: P. Rada Datum: 31.12.2018 17:41

Pane Vanuro jen připomínka k ceně za el. Jako maloodběratel platíte především za distribuci cca 5Kč/kWh a celý servis a tedy zejmína domácím distribučním firmám a dispečinkům. Vlastní cena výrobní a určovaná na té burze je s toho zhruba jen pětinou (1.3 kč/Kwh.)

https://www.kurzy.cz/komodity/cena-elektriny-graf-vyvoje-ceny/index.asp?A=5&idk=142&curr=CZK&on=0&unit=&lg=1

Východiskem by mohlo být bud si část energie si vyrábět sám - nebo podobnou část ušetřit lepší efektivitou využití. Zkusil jse někdy něco něco s toho?

Re: Zelený magor a MAŠÍBL Rada:
Autor: L. Novák 475 Datum: 31.12.2018 21:52

Zelený lháři, zapomněl jsi dodat, že výkupní cena z OZE je mnohem vyšší, než cena elektřiny na trhu, a elektřina z nich za státem stanovené VYSOKÉ ceny musí být vykoupena. Takže spolu s dalšími zlodějskými zelenými poplatky za kdeco nám rostou ceny elektřiny i dalších komodit, protože je navýšena o vysoké náklady za výkup z OZE a k tomu ještě náročné vykrývání výpadků OZE tím, že klasické zdroje musí být neustále v pohotovosti, což samozřejmě s sebou nese vysoké náklady na provoz.

Jenomže darebák jako ty o tom samozřejmě mlčí...

Re: Zelený magor a MAŠÍBL ???:
Autor: P. Rada Datum: 31.12.2018 23:38

Zapoměl jsem tak akorát dodat něco ilustrativního k světové energetice a poděkovat L.Novákovi za celoroční "pozornost".

Re: Zelený magor a MAŠÍBL ???:
Autor: P. Rada Datum: 31.12.2018 23:39

https://www.alies.cz/aktualne-z-moderni-energetiky-prosinec-2018/

Re: Zelený magor a MAŠÍBL Rada:
Autor: L. Novák 475 Datum: 31.12.2018 23:46

Jenom blb jako ty, "Rado", může jako "argument" nabízet reklamní stránky těch, kteří nás všechny okrádají na státní podpoře OZE, nabízejí nesmyslně drahé projekty... a sami si na tom plní kapsy. Je jasné, že zelení magoři jako jsi ty jim zamořováním internetu přiblblou propagandou nahánějí zákazníky...

Re: Zelený magor a MAŠÍBL Rada:
Autor: P. Rada Datum: 31.12.2018 23:51

Přes FV tunel se tunelují peníze k nedohledatelným kcionářův ukrytým v ČEZu.

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/kdo-vlastni-nejvetsi-solarni-elektrarny-cez-i-skryti-vlastnici-957549

Re: Zelený magor a MAŠÍBL Rada:
Autor: L. Novák 475 Datum: 1.1.2019 1:06

Kecáš nesmysly jako vždy, zelený magore!. ČEZ jako státem ovládaná firma musela pořizovat fotovoltaiku a OZE kvůli vládnímu závazku, že do roku 2020 bude mít ČR 20 procent instalovaného el. výkonu v OZE.

To je těch Barrosových 20-20-20 v roce 2020! Hlupáku! ČEZ byl donucen investovat do fotovoltaiky a OZE už za Paroubkovy vlády ČSSD, kdy byl také prosazen "Bilionový tunel OZE", Zák. 180/2005 Sb.

Re: jaké zdražování...:
Autor: M. Těhanová Datum: 31.12.2018 18:28

Jste normální? Dost pochybuju!

Re: jaké zdražování...:
Autor: P. Rada Datum: 31.12.2018 23:55

Pochybovat je lidské - ověřovat rozumné:

https://www.kurzy.cz/komodity/cena-elektriny-graf-vyvoje-ceny/

Re: Zelený magor a MaŠíBl Rada:
Autor: L. Novák 475 Datum: 1.1.2019 6:33

Zelenorudý blbe "Rado", víš vůbec o čem je téma? Ukazuješ cenový vývoj v posledním roce, který nepochybně souvisí s ochromením trhu nesmyslným povinným vnucováním drahé elektřiny z OZE do veřejné sítě a omezováním výstavby jaderných elektráren. S Klausem a jeho vládou to nemá a ani nemůže mít nic společného... :-P

Re: blb V. Kříž:
Autor: L. Novák 475 Datum: 31.12.2018 21:38

Jsi blb. Klaus nikoho o dostavbě Temelína nepřesvědčoval, naopak. V té době bylo elektřiny v Česku nadbytek a Klaus pochyboval o smyslu dostavby JETE, protože v té době nebyla potřeba dále zvyšovat kapacitu výroby elektřiny. Proto taky dostavěna JETE nebyla.

Re: blb V. Kříž:
Autor: P. Rada Datum: 31.12.2018 23:47

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/pred-10-lety-byl-pres-protesty-zkolaudovan-temelin-elektrinu-ale-do-site-dodaval_1611030600_jas

Re: Zelený magor a MAŠÍBL Rada:
Autor: L. Novák 475 Datum: 1.1.2019 6:25

Četl jsi, blbe "Rado", vůbec ten odkaz? Víš, co v něm je? :-D

:
Autor: R. Tichý Datum: 31.12.2018 13:00

Na konci kazdeho odpustku je rozevrena dlan. Dnes "aktivistu" za studenou Zemi.

Re: :
Autor: P. Rada Datum: 31.12.2018 14:12

Žádného aktivistu za studenou zemi jste žel neupřesnil a tak si lze představit ledacos.

Obecněji pak platí, že nejaktivnější život není ani na horké ani na studené planetě. Donedávna měl na Zemi své optimum popsatelné průměrem cca 15C. S tímto stavem je zřejmě podle lidských měřítek zřejmě konec.

Vedle průměrné teploty je ale pro životadárnost podstatné i relativně stabilní rozložení na globu a právě to je nyní problém číslo jedna, který se takto nevyskytnul už celých 55 milionů let a je tedy velkou otázkou které životní formy takto dramatickou změnu zvládnou nejlépe.

V geohistorii to pravidelně bývaly nejméně hmotné organismy. Něktré bakterie proto přežívají na planetě už celé stamiliony let - kdežto komplexnější a tedy hmotnější organismy mají statisticky vzato dlouhodobé šance minimální.

Člověk dokáže žít skoro všude. :
Autor: V. Petr Datum: 31.12.2018 15:15

Ovšem, přemnožené a pořád se množící primitivy ze zaostalých zemí nelze trvale uživit!

Re: Člověk dokáže žít skoro všude?:
Autor: P. Rada Datum: 31.12.2018 15:48

Člověk krátkodobě a obklopen technikou přežije leckde - nikoliv všude i i to "leckde" něco stojí.

Už jen s pricnipu omezenosti prostoru Vám ale dávám zapravdu, že živit další a další nelze.

Západní civilizace se ale s hlediska dynamiky svého vlastního vývoje nechová příkladně. Chybějí jí např lidi na řadu pro spohodlnělé už nepříjemných prací. Už dnes ji navíc v ladačems dříve nebývalém např "živí" Čína.

Navíc už mnoho desetiletí, nežije Evropa sama především ze vé podstaty ale s dovozů surovin a naopak do celého světa se zbavuje škodlivin jen aby se doma neudusila... - natož aby měla na to ještě někoho navíc dlouhodobě živit.

Už dlouho jsem nečetla:
Autor: M. Těhanová Datum: 31.12.2018 9:27

něco, co by tak vystihovalo podstatu toho dnešního zblbnutí. O těchto věcech často přemýšlím a shoduji se s autorem. Zřejmě bude taky starší ročník, jako já.

A nechápu, jak myslící lidé nejsou schopni si dát věci do souvislostí, dívat se na ně i z jiných úhlů a jen tupě opakují fráze některých rádoby vědců a politiků.

Že na to doplácejí lidé, kteří se víc uskromnit nemohou, tuto rádoby elitu nezajímá. Je to jen dobrý byznys a ti jednodušší si to bohužel nejsou schopni uvědomit, protože věří chytřejším.

Obyčejný člověk?:
Autor: P. Rada Datum: 31.12.2018 9:14

Autor věnuje naprostou většinu příspvku hluboké historické minulosti a v závěru kupodiivu saltem skočí do situace zásadně jiné ale se zdůvodnujícím odvolání na situaci našich podstatně skroměji žijících předků.

Zásadní rozdíl přeci je už v možnosti el energie běžně využívat. Naši historičtí předkové využívali především sílu svých paží. Sociální rozvrstvení přesto dříve vedlo k tomu, že někteří využívali i otroky. V průměru celé populace ale na jednoho dospělého člověka mohlo vycházet nanejvíš několik otročících dětí. Dodnes je název dítě reliktem pojmu otrok s historických dob.

Získávat energii k obživě s přírodního prostředí bývalo kdysi velmi obtížné a limitovalo tak místa osídlení i populační stavy. Dnes se ale i tzv "obyčejný" tj jen statisticky průměrný člověk už vyznačuje průběžným využíváním energií odpovídající zhruba stovce energetických otroků. Stali jsme se tak všichni fakticky monstry před jejihž měrnou energií prkaticky nic v přírodním prostředí neobstojí. Podle toho to také na planetě dnes vypadá.

Pokud dokonce dojde na to, že by měl někdo s dnešních lidských monster propustit jen několik ze svých otroků je to vnímáno jako nanejvíše pochybné jednání až urážka superotrokáře s příslušnými dopady. Přitom se ale dotyční superotrokáři - jak ukázal i pan autor - obvykle vůbec pokrytecky neštítí srovnávat míru dopadů na své manévrovací supermožnosti s tím co nějaké omezení znamenalo pro dávné předky.

Tím ale v žádném případě netvrdím, že i dnes navíc neexistují hluboká disproporce mezi super otrokáři a jejich super super elitou kdy dokonce hrstka ovládá polovinu zdrojů planety a tedy že nemá smysl i na naší super-situaci nic kriticky hodnotit..Obyčejných lidí v púvodním slova smyslu se to ale už sotva týká.

Re: Obyčejný člověk?:
Autor: M. Těhanová Datum: 31.12.2018 9:33

Vy jste se nakonec dokonale pomátl a už nerozumíte smyslu psaného textu. Jinak to z vaší reakce nevidím.

Re: Rada radič poraděnko:
Autor: L. Novák 475 Datum: 31.12.2018 10:01

Přesně! Je to pomatený senilní blb...

Re: Rada radič poraděnko:
Autor: V. Kolman Datum: 31.12.2018 19:27

Vy jste pane Nováku 475 proti panu Radovi zřejmě zaujatý.

Pan Rada má sice neortodoxní názory, s některými ani já (na př. vliv člověka na klimatické změny) nesouhlasím. Ale přiřknout mu nálepku "pomateného senilního blba", to poukazuje na značnou nekritičnost a zlobu.

Re: Rada radič poraděnko:
Autor: L. Novák 475 Datum: 31.12.2018 21:44

Já už ho sleduji dlouhou dobu a nachytal jsem ho mnohokrát při lži a překrucování faktů i při odkazování na články vyhledané googlem podle klíčových slov, ale s diskutovanou problematikou zcela nesouvisejících. Také odkazy představující naprosto bulvární úroveň textu nějakého zmagořeného autora.

Rada je jednoduše magor. :-) A zelený/rudý k tomu.

Re: Rada radič poraděnko:
Autor: L. Novák 475 Datum: 1.1.2019 12:23

Mimochodem, na komentářích výše, kde už (rozezlen) pro zelenorudého fanatika "Radu" systematicky používám oslovení "blbe", je názorná ukázka, jak je toto komunistické individuum v pokročilém věku mimo obraz.

Např. v téma, kde je zmíněna dostavba JE Temelín a kde je jasně uvedeno, že Temelín dostavěn nebyl (chybí 2 bloky), "Rada" vyhledal starý odkaz z ČRo, v němž je řeč o dostavbě prvních dvou temelínských bloků i s problémy, které se s dostavbou vlekly, a "dokazuje" tímto odkazem, že JETE dostavěna byla.(!) To je jasný projev senility, kdy si už nedokáže spojit v souvislostech, o čem se vlastně diskutuje, a blábolí a blábolí a nikdo ho nezastaví... a jemu je to fuk! :-D