9.7.2020 | Svátek má Drahoslava


Diskuse k článku

KLIMA: Skeptický ekolog

Jak to tak vypadá, pravidelné páteční studentské protesty Fridays For Future se během prázdnin konat nebudou. Studenti se pravděpodobně během volna nechtějí vyčerpávat bojem o záchranu planety.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pechar 13.7.2019 22:39

Jaký je rozdíl mezi teorií a metodou?

Kompozitivní teorie není popis fungování jsoucího lidského světa.

Kompozitivní teorie není vůbec nic, protože nic takového neexistuje, leč ve vaší pomýlené hlavě. V českém jazyce slovo kompozitivní neexistuje. „Pokud jde o českou zkomoleninu anglického slova compositiv - syntetický, potom se nemůže jednat o teorii, ale pouze o metodu zvanou syntéza.“

To vám před 14 roky!! napsal pan Krejčí. (*) Jenže vy jste fanatický nedovzdělanec, který nechápe, jaký je rozdíl mezi METODOU (syntéza) a TEORIÍ, že? Ještě jste se po 14 letech nedovzdělal natolik, abyste ten rozdíl pochopil?

-----

*) http://archiv.neviditelnypes.zpravy.cz/clanky/2005/07/44865_11_0_0.html

L. Novák 13.7.2019 17:50

Re: Proč dnes připomínat starší kontroverzní publikaci?

Lomborg ovšem není fanatický blb jako ty, "Rado".

J. Vintr 12.7.2019 21:40

Re: Jak bránit oblbování dětí.

Pane Rado, těm stromům může být v podstatě jedno, jestli je sežere kůrovec, nebo je pokácí člověk. Stromy tady stejně jako lidé nejsou navždycky a místo těch, co umřou, narostou nové. Takových katastrof, které kompletně odlesnily kus země, už tady bylo a lesy jsou tu pořád.

J. Vintr 12.7.2019 20:33

Re: Kecáte

Jenže to bychom nejspíš také žili podobným způsobem, jako se u nás žilo v době, kdy tady bylo tak půl milionu obyvatel. Na všechno, co jsme si zvykli užívat, musejí být lidé, kteří to vyrobí a také lidé, kteří toho spotřebovávají dost, aby se to vyplatilo vyrábět.

J. Vintr 12.7.2019 20:27

Re: Kecáte

No vidíte, a dnes to v těch lokalitách vypadá mnohem lépe. Stačí když člověk přestane přírodě tak intenzivně škodit a ona si s tím poradí.

Mezi předpovědí na tři dny a na dvacet let dopředu je jeden zásadní rozdíl. Za tři dny si ještě většina lidí pamatuje, co se před třemi dny předpovídalo. Na předpověď na delší dobu si lidé už po roce ani nevzpomenou. Takže můžete předpovídat, co vás napadne.

J. Schwarz 12.7.2019 20:05

Re: Jak bránit oblbování dětí.

Tak koukám, že "našim vnukům" až zase tak nevadí že jejich dědové vymysleli a vyrobili jejich počítače, tablety a mobily, GPS a levné cestování, internet a mnoho dalšího. Vadí jim průvodní jevy - údajná "globální změna klimatu" alarmisticky šířená médii. Přitom hlavním motorem devastace byly činy idealistů, kteří jako by z oka vypadli těm dnešním, neboť to byli právě oni co způsobili, že se lidstvo za sto let rozmnožilo z jedné miliardy na miliard sedm... Kdyby se rodiče a dědové těch dnešních demonstrujících "zodpovědných mladých" chovali ekologicky a zodpovědně, pak by žádné děti neměli a ušetřili by si tak jejich "protesty".

J. Schwarz 12.7.2019 19:42

Re: Kecáte

Máte pravdu. Taky by se mi žilo lépe, kdyby v ČR žilo tak půl milionu lidí, země by oplývala mlékem a strdím, bory by šuměly po skalinách, vážky poletovaly nad křišťálovými potoky a jezírky a nikde nikdo - zvlášť ne nějaký otravný "aktivista" nebo ekolog...

P. Zinga 12.7.2019 18:50

Antropogenní CO2 nemá skoro žádný vliv

na atmosférický CO2.

"IPCC OSN souhlasí s tím, že lidský CO2 činí 5% a přirozený CO2 95% přírůstku atmosférického CO2. Poměr lidského a přírodního CO2 v atmosféře musí být roven přírůstků, přesto IPCC tvrdí, že lidský CO2 je výlučně odpovědný za celkový nárůst CO2 v atmosféře od 280 ppm nahoru.

http://www.sciencepublishinggroup.com/journal/paperinfo?journalid=298&doi=10.11648/j.ijaos.20190301.13

J. Jurax 12.7.2019 16:34

Vskutku třeskutě přesvědčivý a Vaší velikosti hodný argument podaný Vám vlastní osobitou formou; obé svědčí o Vašem širokém rozhledu i zjevně jiskřivém intelektu, jakož i o dobrém vychování, jehož se Vám jistě dostalo.

P. Han 12.7.2019 14:30

Re: Kecáte

Proč to tedy neděláte?

J. Ganaur 12.7.2019 13:26

Re: Matka priroda

Co je to ten Velký Byznys?

J. Ganaur 12.7.2019 13:24

Re: Kecáte

Dovedu a také dovedu číst, co autor napsal.

J. Ganaur 12.7.2019 13:23

Re: Kecáte

Byl jste v osmdesátých letech v Litvínově nebo Chomutově?Nebo někde tam v okolí?Já ano, děs a hrůza.A stačilo i v Praze nebo Plzni.V Ostravě jsem nikdy nebyl, ale nemám pochyb, jak to tam vypadalo.

Předpovědět se dá více jak 3 dny.Např. jaro, léto, podzim a zima.Pletete si klima a počasí.Vy považujete za na nadutost, jednat tak, abych co nejméně škodil?To se pak nelze divit, že naše společnost vypadá takhle.Na Vaši námitku, že to tak vždy bylo, mám odpověď, že to tak taky bude.Viz padlé civilizace.

P. Han 12.7.2019 13:18

Re: Jak bránit oblbování dětí.

Ano, Vysočina je na tom dost špatně. Na téma odumírání lesů a co s tím tu už bylo několik článků lesnických odborníků. Se kterými jste nesouhlasil a teď to odumírání vydáváte za důsledek změny klimatu. Prdlajz. Je to důsledek totálně nekompetentní státní správy, tj. politiků. Škody po oněch dýmajících komínech se podařilo napravit masivními lesnickými zásahy, stačí srovnat fotky Krušných hor a Jizerek "za komančů" a po nich. To ovšem bylo v 90. letech, kdy environmentální fanatičtí diletanti vašeho typu do toho ještě nemohli kecat. Kdyby to bylo po vašem, byly by Krušné hory a Jizerky holé dodnes a vydával byste to za důsledek klimatických změn. A snažíte se, aby stejně, jako dopadla Vysočina, dopadla i Šumava. U vás a většiny ostatních fanatiků je to patrně z blbosti, ale i když různým konspiračním teoriím nevěřím, vnucuje se představa, že za tím je nějaký zrůdný plán.

P. Brich 12.7.2019 13:06

Re: Jak bránit oblbování dětí.

Pane Rado, chystáte se ne dirigentské zkoušky, abyste pátky školního roku měl pod taktovkou?

P. Brich 12.7.2019 13:00

Re:

Máte málo práce u pece, Lávičko?

P. Zinga 12.7.2019 12:57

Re: Kecáte

Pane Ganaure, zřejmě nedokážete odlišit ekologii od klimaalarmismu.

F. Brnušák 12.7.2019 12:36

Re: Jak bránit oblbování dětí.

Kdyby se cele lidstvo ridilo zelenou ideologii jako Vy tak snad zacnu verit, ze je druh homo-sapiens schopen narusit zivotni prostredi. Protoze co zeleny napad to hovadina, ktera ve vysledku umocni ohrozeni zivotniho prostredi. Ale to se porad bavime jen o prostredi kde muze existovat clovek jako druh. Na samotnou planetu a jeji dalsi existenci to nebude mit zadny.

F. Brnušák 12.7.2019 12:20

Re: Kecáte

Ve vedach jako je ekologie je potreba k tematu pristupovat s nalezitym odstupem. Jelikoz planeta Zeme je stara zhruba cca 4 500 000 000 a je naprosto evidentni, ze zadny zivocich ani rostlina na Zemi neexistuje od pocatku do ted a cele druhy zivocichu/rostlin se obmenuji v case, tak je naprosto scestne podle vymirani nejakeho druhu urcovat jestli hrozi nebo nehrozi zanik fauny ci flory na Zemi (o zniceni cele Zeme snad nikdo soundy ani neuvazuje). To same plati o klimatu, v historii Zeme jsou jak studenejsi tak teplejsi obdobi. Tvrdit ze clovek dokaze znatelne ovlivnovat jakekoliv procesy na Zemi je velmi arogantni tvzeni, ktere je potreba podeprit nezvratnymi dukazy. Momentalne clovek nedokaze predpovedet chovani klimatu na 3 dny dopredu a predikuje budoucnost na leta dopredu. Toto jednani mi prijde jako velmi nadute a samolibe. Muj osobni nazor je ten, ze pokazde kdy se clovek pokusi napravit nejakou svoji chybu vztazenou k prirode (planete Zemi) tak tou opravou stav jeste zhorsi. Nastesti moznosti cloveka zrejme nejsou takove jake si mysli a planeta Zeme si to sama zkoriguje (mozna za delsi cas nez je ochoten clovek pozorovat) a dal pokracuje ve svem vyvoji. Ten vyvoj je samozrejme take ovlivnen clovekem, ale zatim to nevypada, ze nejakym zasadnim zpusobem. Az bude na Zemi clovek stejne dlouho jako treba zralok tak potom bude moci s nejakou mirou pravdepodobnosti zhodnotit jestli mel nejaky vliv na vyvoj, ale toho my se nedozijem. Usozovat z posledni 100 let jestli je neco s vyvojem Zeme v neporadku mi prijde pomerne kratkozrake. Nicmene na druhou stranu nevidim duvod proc zatezovat planetu plytvanim jakehokoliv druhu a je na kazdem si rozhodnout co k zivotu potrebuje a co ne.

P. Zinga 12.7.2019 11:37

Klimaalarmismus je zločinecká ideologie.

Allan M.R. MacRae, B.A.Sc., M.Eng.

"Už jste se někdy ptali, proč extremisté napadají všechny seriozní vědce, kteří se staví proti hysterii globálního oteplování a změny klimatu? Ptali jste se někdy, proč klimaalarmisté zásadně odmítají diskusi o odpovídající vědě? To je proto, že co se globálního oteplování a změně klimatu týká, nikdy nešlo o vědu - vždy to byl falešný narrativ, mlžení totalitárních cílů extrémní levice".

I proto demonstrující děti jedním vrzem hlásají hesla-stejně, jako pan Rada-žádající změnu systému.

R. Tesařík 12.7.2019 11:27

Re: Proč by to dělali ? Jim se to líbí. Bodejť.

To šlo komoušům taky, podle keců. Stejné kecy.

P. Zinga 12.7.2019 11:22

Re: Jak bránit oblbování dětí.

Pane Rado, s Vámi nemá význam diskutovat, jste beznadějný fanatik.

P. Bures 12.7.2019 11:06

Nedělejte si legraci z tak úžasného apokalyptického kultu, oni to myslí dobře a vůbec jim nejde o moc :-)

R. Lávička 12.7.2019 10:52

Už aby i tebe vysušili ale v kremační peci. Bloude.

J. Ganaur 12.7.2019 10:52

Kecáte

autore.Devastace prostředí lidmi je obrovská.A to nepočítám sucho, za které částečně také mohou.Ikdyž to by přišlo i bez lidí.Tak jako další doba ledová.

Jsem už dost starý, abych tu devastaci viděl.Mokřadní louky plné upolínů a vstavačů, motýli, taky čejka už je známá jen z Čejka bandu a tak bych mohl pokračovat až do nekonečna.Co se snad zlepšilo, jsou elektrárny.Ty už ale přímo ničily lidské životy, tak už nic jiného nezbývalo.Celá společnost (a nejen ta naše) je rozdělená na dvě, proti sobě stojící, poloviny.

V něčem má pravdu jedna, v něčem druhá, ale hloupost na obou stranách převažuje.Tenhle blbinec skončí válkou.Protože ta jediná je na krátkou dobu přiměje k rozumu.

P. Rada 12.7.2019 10:33

Re: Proč by to dělali ? Jim se to líbí. Bodejť.

Pokud něco funguje v odlehlosti od důsledků šipky času - tedy pro to neexistuje ani minulost ani budoucnost - může se to chovat tak podivně, že si to ani nedokážeme představit.

To se týká právě té Vaší "kompozitní teorie" na základě které totiž nelze udělat žádnou předpověd pro budoucno.

Těm dětem jde ale právě o víc jak Vám - o budoucnost!

P. Rada 12.7.2019 10:27

Re: Jak bránit oblbování dětí.

Vnímáte zřejmě raději třeba i lživé obrázky jak realitu - hlavně že notují - vidte?!. Zkuste se někdy podívat na reálný obrázek dopadů změn klimatu:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nejnovejsi-zabery-lesni-katastrofy-vysocina-temer-znicena-nejvic-zatim-odolavaji-brdy-74892?seq-no=1&dop-ab-variant=9&source=article-detail

Tento obrázek měl ale předobraz v dýmajících komínech na stokorune z doby socialismu u nás. Tehdejší pýcha moci-chtivých má hlavní dopady ohledně imisí CO2 až dnes. A ted si zkuste představit na co se budou možná zaj jen bezmocně muset dívat naše děti, či vuci... pokud neprojeví společnost jako celek zavčas víc rozumu jak zalíbenosti v konzumních modlách. Historie už takový precedenc dopadů nekritičnosti pro přehlížení souvstažností udělala. Poučíme se?

https://www.youtube.com/watch?v=eb_6MdUZyw0

K. Janyška 12.7.2019 10:14

Re: Proč by to dělali ? Jim se to líbí. Bodejť.

Kompozitivní teorie je popis fungování jsoucího lidského světa, ne nová metoda a princip jeho jiného fungování...

P. Zinga 12.7.2019 9:54

Jak bránit oblbování dětí.

https://www.thegwpf.com/educating-kids-to-debate-alarming-climate-claims.

Už jenom titulní obrázek stojí za to, odkaz otevřít.

P. Rada 12.7.2019 9:34

Re: Proč by to dělali ? Jim se to líbí. Bodejť.

Pokud by jste na situaci aplikoval Vaši kompozitní teorii - nemělo by vyjít zneužití ale o "skutečně reálný a realistický průkaz".