19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rada 20.5.2011 9:34

Re: Změna klimatu jen sama o sobě problém není.

Ano znám to. Také si myslím, že Sluneční vliv je mocný - jen to poslední desetiletí vůbec nesedí. A to se dělají experimenty i v CERNu.

V. Kremlik 20.5.2011 9:56

Re: Změna klimatu jen sama o sobě problém není.

Mylite se, kdyz rikate, ze to "v poslednich destiletich vubec nesedi". Podle kosmickeho zareni slunecni aktivita vyvrcholila kolem roku 1990. O osm let pozdeji vyvrcholilo oteplovani. Od te doby slunecni cinnost ani teploty nerostou.

P. Rada 20.5.2011 13:17

Re: Změna klimatu jen sama o sobě problém není.

K mýlce - odkaz na změnu sluneční čínnosti jsem dal - TSI roste. Sluneční aktivita je široký pojem od neutronů až po vlnové záření - a to se vše mění. Teploty počítané globálně skutečně prakticky stagnují ale planeta energii kumuluje dál ve větší míře - vliv PDO, NAO... je nepopiratelný a třicetileté vshlazené půměry stále vykazují růst - to asi víte ale vyhnul jste se tomu. Dávám k úvaze to co k problému vypovídají lidé kompetentní:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1129337346-pridej-se/210562248410003/

V. Kremlik 20.5.2011 17:04

Re: Změna klimatu jen sama o sobě problém není.

Mate v prispevek chybu, pisete o jistem TV poradu a ze pry tam vystupuji lide "kompetentni" a přitom tam vystupoval pan Metelka. To je protimluv. TSI dlouhodobe opravdu uz neroste, pane kolego, jedine ze byste myslel, ze TSI roste vzdy od minima do maxima daneho Schwabeho cykluu... Co se teplot tyce, ty uz rostou jen ve fantazii  Jima Hansena.

P. Rada 20.5.2011 22:36

Re: Změna klimatu jen sama o sobě problém není.

Pane Kremlík já dělám ponejvíce gramatické chybky - to je ostudné a mrzuté - vím. Vy však máte v chybky v logice a to osobně považuji zas za Váš problém. Jeli někdo kompetentní pak má kompetence, pověření, pravomoc - to pan Metelka i pan Cílek mají už s titulu své profese, odbornosti, pověření...- to asi víte ale ignorujete - škoda. Já se s nimi vesměs stotožnuji.

Pokud s nimi nesouhlasíte - budiž - ale od toho jsou argumenty,  jež jste však jako protiváhu neuvedl - rovněž věci na škodu. Možná je ale pro Vás argumentem kdo koho vyzval na slovní souboj.... tj míra osobní ješitnosti a dalších pikantních lidských povahových rysů. Pak ale k věci dál raději pomlčím - pro mě naopak toto v otázkách vývoje klimatu argumentem není.

P. Rada 20.5.2011 9:18

Re: Změna klimatu jen sama o sobě problém není.

Nezdá se mi pane Čulík, že by jen jedna strana extrémistů spotřebovávala peníze s celku a druhá by byla jen slovně vypjatá  - to se mi jeví velmi nepravděpodobné. Vždyt už jen fakt, že právě ti nepřipravení a jsoucí bez zásob doplatí na výkyvy běhu doby nejvíce je výmluvný. Je přitom zajímavé, že např. ještě za totality měla naše česká společnost zásoby potravin na cca 120dnů a dnes máme sice plné supermarkety ledasčeho.... ale vše visí na vypiplané logistice a tak se zásoby odhadůjí jen na cca dva týdny. Společnost je navíc spohodlnělá a prakticky bez zásob doma. Kdo by vydělal na případném excesu?

B. Rybák 20.5.2011 16:49

Re: Změna klimatu jen sama o sobě problém není.

Klima se měnilo vždy a obvykle intenzivněji než v posledních cca 100 letech (a i v tomto článku jste se mohl dozvědět, extrémní klimatické jevy o nichž hovoříte zatím nenarůstají). Takže když nebudou státy (dokonce i ty, kde teď lidé mrznou) nuceny vyhazovat peníze na nesmyslný "boj s klimatem" budou mít dost prostředků na to, aby se vypořádaly s rozmary počasí (přečtěte si některou z knih profesora Lomborga - on výhodnost tohoto postupu dokazuje matematicko-statistickými metodami). Většinu ostatních problémů vyřeší atomová energie.

P.S. S "hokejkou" si jak jistě dobře víte (i z odkazů v tomto článku) si ošklivě pohráli její autoři natolik, že na Vašem místě bych o ní raději pomlčel.

J. Krásenský 20.5.2011 16:54

Technická poznámka

Statistická chyba při měření "globální teploty" je 0,07 stupně. Zmiňujete naměřený trend 0,02 stupně. Ovšem ten je nižší než statistická chyba - třiapůlkrát nižší. Vystupujete jako odborník, co znamená toto Vaše prohlášení? Nevědomost, manipulace, propaganda...? 

Sázím na propagandu, teroristé zase získali dotace a Češi jsou příliš skeptičtí.