16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

KLIMA: Globální konec rovných příležitostí

Ve dnech 6. až 17. listopadu 2017 se v Bonnu konal alarmistický koncil zeleného náboženství pod záštitou OSN, eufemisticky nazvaný 23. konference zúčastněných (23rdConferenceoftheParties /zkratka COP23/, oficiální rámec: United Nation Framework Convention on Climate Change /zkratka UNFCCC/).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 25.12.2017 12:07

Re: v článku jsou zbytečně hloupé chyby

Ad druhý odstavec: článek, respektive dotyčný měřitel tvrdí šéffidžanovi: "Hladina u Fidži se poslední půlstoletí ani nehnula, tak neračte blábolit". Právě toto tam stojí.

Samozřejmě je možné, že Fidži je ostrov plovoucí, takže má konstantní ponor, nebo že vulkanické pohyby nějakým zázrakem sledují pohyby mořské hladiny, což obojí jsou teorie jakž takž vědecké. Ve vymýšlení těch evidentně nesmyslných, jako že Trump v čase malin nezralých nainstaloval pod ostrov hever, aby dorovnával stoupání hladiny a mohl se elegantně vyvléct ze své zodpovědnosti za jednu z globálních katastrof - tak v takových můžeme soutěžit tak dlouho, dokud nám to lidovky nezatrhnou :-).

Z. Lapil 25.12.2017 11:55

Re: Jejda?

... která ZÁROVEŇ být pravdivá nemohou.

Z. Lapil 25.12.2017 11:53

Re: Jejda?

Především: klimaskeptici, aspoň ti inteligentní, rozhodně netvrdí, že je záhodno chovat se nezodpovědně. Oni tvrdí buď to, že hladina oceánů zůstává a zůstane +-stejná, nebo to, že na její pohyb nemáme jako lidstvo vliv a je záhodno reagovat jinak, než cpát peníze do jednoho jediného dílku komplexu.

Kromě toho - máme tu dvě tvrzení: první - globální hladina stoupá. Druhé - hladina na Fidži je stabilní. Protože je obojí věda, můžeme předpokládat, že obě tvrzení jsou zdůvodněná neboli nikdo ze zúčastněných nelže.

Čímž se dostáváme k hybné otázce veškeré vědy: jak je možné, že jsou zároveň pravdivá dvě tvrzení, která pravdivá být nemohou? Bohužel v klimatologii se skrze novináře a politiky tato otázka transformovala v mnohem univerzálnější, leč nepodstatnou: Kdo má větší koule? Pro citlivější povahy překládám: kdo dokáže přesvědčit víc lidí?

L. Novák 25.12.2017 11:40

Re: v článku jsou zbytečně hloupé chyby

No a tak co, klesá ta hladina nebo stoupá? Má lidožrout z Fidži pravdu nebo ne? :-D

L. Novák 25.12.2017 11:38

Re: Vy jste zas potomek Gottwalda, tak to dál nemá cenu číst.

Eeeehh, omyl, měl jsem to za reakci na místního socialistického agitátora Miroslava Šejnu... :-P

L. Novák 25.12.2017 11:37

Re: Vy jste zas potomek Gottwalda, tak to dál nemá cenu číst.

:-D Přesně! :-D

M. Šejna 25.12.2017 10:46

Re: 1

za Mannovou CO2 hokejku by autor zasloužil za 5.

M. Šejna 25.12.2017 10:45

v článku jsou zbytečně hloupé chyby

pan Kružík zcela oprávněně kritizuje alarmistické vyděrače. Jenže doplňuje to chybami nebo možná záměrným lhaním. Pan Kružík píše, že došlo k "manipulaci s daty, jako se stalo s Mannovou CO2 hokejkou a měřením „globálních“ teplot." Kružík nejspíš vůbec netuší, že Mannova "hokejka" je rekonstrukce teplot a nikoli rekonstrukce CO2. V měření globálních teplot k žádným manipulacím nikdy nedošlo, to si zas jen Kružík plete pojmy "měřené teploty" a "rekonstrukce teplot". U rekonstrukcí stovky let dozadu se lze oprávněně domnívat, že nejsou přesné a možná jsou i záměrně "nepřesné". Ale u teplotních globálních řad GISS, NOAA, JMA nebo HadCRUT4 nikdy nebylo prokázáno, že jsou zmanipulované.

Dalším nejspíš záměrným lhaním pana Kružíka je záměna globální výšky hladiny oceánů s úrovní hladiny u souostroví Fidži. Fidži je sopečného původu a takové ostrovy občas klesají nebo rostou, takže nelže podle nich měřit úroveň mořské hladiny. Nakonec i v Evropě jsou oblasti, které nad hladinu vystupují (Skandinávie), zatímco jiné klesají (holandské pobřeží, italské pobřeží u Benátek)

J. Svoboda 25.12.2017 10:41

Re: Jejda,

Učit lidi žít doma organizuje např. ČVT, ale toho máte taky na indexu zla. Kvadratura kruhu...

Pěkný den.

J. Svoboda 25.12.2017 10:39

Vy jste zas potomek Gottwalda, tak to dál nemá cenu číst.

Š. Hašek 25.12.2017 10:36

1

P. Lenc 25.12.2017 10:00

Re: Jejda,

Ono to je těžké být úspěšný když vás je malá hrstka.Ale Bůrové byli úspěšní dostatečně.

P. Lenc 25.12.2017 9:58

Re: Jejda?

Už jsem se Rado lekl, že nás neoblažíte svým "moudrem".

J. Plíva 25.12.2017 9:48

Velmi zajímavý příspěvek

Díky.

P. Rada 25.12.2017 9:47

Re: Jejda?

Pro pane Lence a jemu podobné. Je pochopitelné, že řada i zdánlivě dospělých lidí by za dětsky nejlepší vánoční dáreček povžovala stav, že si mouhou dělat co se jim zlíbí a nebude to nikdy mít zpětně žádné negativní důsledky. V dospělosti se takový postoj ke světu někdy nazývá ultraliberalismem jindy infantilitou (http://files.psychologie.webnode.cz/200000029-cea8ad09c7/Vyvojovka_Dr_Polivka.pdf ̈.

Autor jednu s takovýchto situací obšírně vykreslil ale plejáda pejorativ a věcné chyby v argumentaci jen ukazují, že jde spíše o jeho nezralé vánoční přání a to bývá o naivitě která s pravdivostí nemá mnoho společného. Proto i zvyšovat hlas -jak předpokádáte - by bylo hloupostí kterou do okolí soběpodobně předpokládáte. Abych byl alespon trochu věcný uvedu co si např o růstu mořských hladin na rozdíl od autora říkají data:

http://sealevel.colorado.edu/

K tomu dodávám, že zhruba polovina tohoto přírůstku jde zatím na vrub tepelné roztažnosti vody a druhá na tání ledovců. Obojí lze ověřit, doložit ale předpoklad, že zpětnovazební vlivy které nabydou vlivu teprve v budoucnu je jen o pravděpodobnostním vyjádření vedoucí však k zásadnímu zrychlení procesu a v konci století pak k rústu hladin nad 6m (https://www.nature.com/articles/nclimate2923). To už nebude pro většinu lidstva o vánočním snění ale spíše o exodu až stamilionů ze zatápěných a jinak postižených oblastí. (https://www.novinky.cz/domaci/385720-klimatolog-cilek-je-to-teprve-zacatek-do-pohybu-se-mohou-dat-stamiliony.html)

Koho geo-fyzikální dopady skutečně zajímají tak ten si je na rozdíl od dětsky vánočních snílků dokáže ověřit. Nechci zde ale infantilně smýšlejícím dál kazit jejich vánoční pohádkové rozpoložení a tak se dnes dál raději odmlčím.

M. Drašner 25.12.2017 9:36

Re: Jejda,

Ale vyrazili. Třeba Búrové jsou jejich potomky. Zkoušeli to také v Severní Americe (Nový Amsterdam, dnes New York), Jižní Americe, na Jávě ... Většinou ale nepříliš úspěšně.

D. Polanský 25.12.2017 8:37

Re: Jejda,

pravd je hodně, to je jedna z nich. Ale je fakt, že ti, co stále vykřikují, že je nás málo, a že ženy by měly rodit jedno dítě za druhým, že nás je habaděj a že vyrábíme více a více zbytečností, neustále obměňujeme šatník, produkujeme jídla plné Éček apod. Chce to přibrzdit, jinak skončíme jako na zmíněných tichomořských ostrovech. A hlavně nemilosrdně naučit lidi, že řešení problémů není v migraci za lepším, ale starat se o sebe především tam, kde se člověk narodí. Ekonomická turistika (dnes má podobu hromadné migrace) jistě není to, co by svět měl podporovat. Proč takoví Holanďané nevyrazili za lepším a několik století se dřeli jako koně, aby vyrvali moři kousek půdy?

P. Lenc 25.12.2017 8:24

Jejda,

tady bude pokřiku od Rady a Šejny.Taková nehoráznost od autora dovolit si říct pravdu.