5.6.2023 | Svátek má Dobroslav


Diskuse k článku

EU: Po vyhaslé diktatuře proletariátu nastupuje eko-diktatura

Navzdory vládou Petra Fialy zastropovaným cenám elektřiny a zemního plynu jsou ceny energie nyní zvýšené více než trojnásobně proti létu 2021, tedy půl roku před Putinovo válkou. Náš veškerý život je v pravém i přeneseném smyslu slova energie, a její ceny proto zásadním způsobem spoluvytváří cenu všech produktů a služeb.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 3.4.2023 1:29

Pane Smutný, díky za vaši skvělou účast v pořadu ČT "Máte slovo" s kotelnicí Jílkovou, která sice nestojí jako moderátorka za nic (nerozumí problematice, o níž se diskutuje, je nepřipravená), ale navzdory této skutečnosti se vám podařilo vymáchat hlupáka Peksu (Piráti, poslanec EP i jeho soudruhy z PR elektromobility). Váš vstup do diskuse už koluje po Internetu s posměšnými poznámkami k zelenému lháři Peksovi, jak jste mu pěkně vyprášil kožich... ;-D R^

Tady je celý videozáznam záznam zmíněného pořadu ČT "Máte slovo":

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/223411030520007/

P. Skřivan 2.4.2023 21:14

Názory v Česku na spalovací motory zajímají koho ? My tu snad v těch fabrikách jen makáme, ne ? :-)))

M. Boháček 1.4.2023 13:03

EU se chystá po hmyzu schválit jako novou potravinu výkaly.

Tak jak se sbírají například slepičince či netopýří guáno pro výrobu hnojiva, nyní tyto příslušně upravené exkrementy najdete i v některých pokrmech. Pokud je ptačí trus výživný pro rostliny, měl by prý být výživný i pro lidi.

Ostatně, hmyz, který nám nyní nabízí EU již v mnoha různých potravinách, byl dosud výživou zejména pro některé ptactvo. Nyní se na něj tedy máme v zájmu záchrany planety přeorientovat také. Seznam schválených nových potravin Evropské komise bude v květnu rozšířen, uvádí se na stránkách Evropské komise. Mimo jiné budou jako složka potravin schváleny výkaly některých zvířat.

V prvním kroku je schválen ptačí trus z menšího vybraného počtu druhů ptáků. Trus bude klasifikován jako „bezpečná potravina“ za předpokladu, že byl podle rozhodnutí Komise před použitím v potravinářských výrobcích zahřát na nejméně 145 stupňů, čímž se zamezí případnému šíření patogenů, včetně ptačí chřipky. Komise doufá, že tímto rozhodnutím přispěje k ekologičtějšímu a udržitelnějšímu potravinářskému průmyslu. Ptačí trus a časem i výkaly různých dalších zvířat se dostanou do potravního řetězce a do jisté míry tak může být zkrácena příliš dlouhá uhlíková stopa, kterou zanechávají jak chovy drůbeže, tak i chovy okrasného ptactva.

Vědci pracující pro ředitelství Evropské komise pro záležitosti potravin provedli přísné testování, aby se ujistili, že nové přísady jsou bezpečné pro konzumaci. Výrobci potravin po celé Evropě se nyní připravují na uvedení řady nových produktů s ptačím trusem do prodeje. Trus se může skrývat v mnoha různých pokrmech – od pečiva přes těstoviny, pizzu, slané i sladké pochutiny až po nápoje.

Existují dokonce plány na použití trusu jako přírodního zesilovače chuti v mnoha populárních potravinách a nápojích. Obsah trusu by měl být deklarován na obalu, kde může být uveden latinským názvem daného druhu, který exkrement vyprodukoval... 1.apríl, zatiaľ :-)

M. Boháček 1.4.2023 12:57

Dôležité je nič nevlastniť a byť šťastný, ako povedal guru 4. priemyslenej revolúcie, Klaus Schwab.

https://www.aazdravi.cz/uz-to-ruplo-dan-z-nemovitosti-nam-napali-takhle-moc-kdo-ma-dum-nebo-byt-zaplati-balik/ - a postupne navyšovať, až sa oplatia nájmy, ako na západe.

M. Gróf 31.3.2023 23:05

Děkuji za další pokus o vyburcování dosud nerozhodnutých z letargie.

Mimochodem, kde je Rada? Že by se konečně k něčemu přilepil?

P. Rada 1.4.2023 11:13

Opravdu jsem se "přilepil" a to k smysluplnější práci, která mě víc jak polemizování s konzevvativními štváči baví.

Roste u mě nechut jen reagovat na Smutného hloupě štvavé výlevy. S. sočí i na u nás komunisty zavedený systém beztrestného rabování rodné země s cílem upevnění moci až nastolení světovlády? Oni totiž nejenže nemuseli platit za imisní povolenky ale sametově jim zde prošlo kde co.

Copak dnes podobně smýšlející Putin někomu povolenky platí? Copak se dnes s imisními povolenkami neobchoduje prakticky celosvětově?

V demokratičtější situaci totalitně smýšlející sice vystřídal liberálnější svět ale totalita smýšlení se i zde mnohdy převtělila do kapitálu který navzdor přírodním zákonům a zákonitostem zas hodlá růst pro svůj růst.

S. kapitálovou růstovou posedlost hájí a Vy to nazýváte burcováním. Ignoraci využívání efektivnějších technologií a pomíjení podstaty smyslu života, vnímám jako urycholáním cesty do kolapsu.

Už jen fyzikálně je přeci extenzivní růst v uzavřeném systému nemožný. Biofyzikální důsledky si lze odexperimentovat na kvasinkách v cukerném nálevu, které zprvu na nadbytku živin velmi prosperují... - ale jen do doby než jim prostředí zkysne až tak, že to další rozvoj bud jen zablokuje nebo dokonce dojde ke kolapsu. V přírodní prostředí ale kvasinky přetrvávají jako součást životadárné komplexnosti eko-systémů.

Palentární masiv sice nutně oddaluje důsledky pro lidský druh ale také jen o několik generací, jak u těch kvasinek lidé bez dalších forem nepřežijí. Zásadní odlišnost tkví snad jen v míře nadhledu. Část lidské komunity už ji trochu má - kdežto notoričtí ponáspotopáři rizika pro další generace bagetalizují až zcela ignorují.

S. ve svých výlevech pravidelně štvavě provokuje zároven nereaguje jako by mu hodnoty jako pravdivost, budoucnost... nešlo.

Jak to vnímáte Vy? Záleží Vám na předání životního prostředí i dalším v takovém stavu aby měli šanci na hodnotný život?

Rozlišujete a reflektujete zásadní rozdílnosti postojů MÍT a BÝT?

M. Gróf 1.4.2023 11:32

Podstata našeho nesouhlasu je v tomto - jsou v podstatě tři druhy lidí:

1) chtějí udržet planetu obyvatelnou a slepě tomu podřídí cokoliv bez ohledu na následky, často bez technického vzdělání a tedy snadno ovlivnitelní prokazatelně chybným směrem (např. výroba biopaliv zemědělskou produkcí)

2) chtějí udržet planetu obyvatelnou, ale jsou techničtí realisté a chtějí cíle dosáhnout bez zbytečných vedlejších škod a absurdních nedomyšlenosti (vyhození peněz bez rozumného efektu - současný grýndýl)

3) chtějí planetu jen drancovat, na budoucnosti jim nezáleží a otázky jak co udržet/zachránit jsou pro ně irelevantní

Vy naprosto zjevně patříte do skupiny 1. Všechny své oponenty házíte do skupiny 3, protože věc vidíte jako "ano/ne" a nehodláte věc vidět komplexně. Jenže skupina 2 existuje, počítám se do ní sám a jsem vcelku silně přesvědčen, že do ní p. Smutný patří také.

Dokud si v tomto neuděláme jasno a nepřipustíte existenci lidí, kteří chtějí stejného cíle dosáhnout jinou (podle jejich názoru rozumnější a rychlejší) cestou, nemá další diskuse smysl.

Argumentů pro cestu 2 jsem v minulé diskusi napsal docela dost, ale je to jako by hrách na stěnu házel.

Už jste si spočítal tu potřebu akumulace?

P. Rada 1.4.2023 16:45

Zásadně se mýlíte už jen proto, že mě neznáte ale podsouváte mi "slepotu" - zřejmě tedy s předpojatosti. Používám jen brýkle na čtení... - ale i to je s diskusního pohledu neověřitelnost.

Jste to proto daleko spíše Vy kdo technicky/ věcně neargumentuje - ale zato kategorizujete 1 až 3. Nejspíše na víc nemáte.

Omyl předvádíte už jen na pojmu "současný grýndýl". V součastnosti a +- min. jedno století jde přeci věcně vzato dominantně jen o ideu do budoucna a to za situace nerovnovážného tedy neudržitelného stavu.

Zelená (producenti) v rovnováze s živočichy (destruenti) a v klimaticky metastabilní rovnováze, byly na této planetě ve vícemíně rovnováze předešlých 10tis let. S tím je podle součastných gradientů vývoje zřejmě konec.

Pokud jde věcně o reallitu až do dneška, tak o té vypovídají koncentrace CO2 v atmosféře a šířeji stále rychleji překročované planetární meze:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Planet%C3%A1rn%C3%AD_meze

https://faktaoklimatu.cz/explainery/otepleni-zvysenim-koncentrace-co2

https://faktaoklimatu.cz/infografiky/teplota-22000-let

https://faktaoklimatu.cz/infografiky/cykly-koncentrace-co2

M. Gróf 2.4.2023 4:09

Dost bylo házení perel sviním. Dohodneme se, že se nedohodneme.

P. Rada 1.4.2023 11:14

https://www.luxor.cz/v/1871875/mit-nebo-byt

M. Vinkler 31.3.2023 20:33

Smutný ale pravdivý článek. Je zapotřebí příští rok vypráskat české eurohujery a poslat to Bruselu zaryté euroskeptiky.

Věřím, že se najdou politické strany , které nás před zeleným fašismem dokáží ochránit.

V. Jára 31.3.2023 20:06

Takto praví AI: Ano, hrozí planetě Zemi klimatické změny a v posledních desetiletích se stávají stále zřetelnějšími. Klimatické změny jsou výsledkem antropogenního (tj. lidského) působení na životní prostředí, které zahrnuje emise skleníkových plynů do atmosféry, nadměrnou těžbu fosilních paliv, deforestaci a další lidské aktivity. Tyto aktivity vedou k nárůstu teploty na Zemi a destabilizaci klimatických vzorců, což má za následek extrémní počasí, jako jsou bouřky, sucho, záplavy a další přírodní katastrofy.

Klimatické změny mají široké dopady na život na Zemi, včetně ohrožení biodiverzity, potravinové bezpečnosti, vody, lidského zdraví a dalších klíčových faktorů. Kromě toho jsou klimatické změny také spojeny s nárůstem úrovně moří, což může mít vliv na lidské osídlení, obchod a další hospodářské aktivity.

Je důležité, aby lidé na celém světě přijali opatření k omezení emisí skleníkových plynů a ochraně životního prostředí. To zahrnuje snižování spotřeby fosilních paliv, podporu obnovitelných zdrojů energie, ochranu lesů a další opatření ke snižování emisí. V současné době se v tomto směru uskutečňuje řada iniciativ a snaží se nalézt řešení na celosvětové úrovni, aby se minimalizovaly dopady klimatických změn na Zemi.

V. Petr 31.3.2023 20:15

To by se dalo brát, pokud by to zahrnovalo i masivní přechod na jadernou energii. Takhle je jasné, že se jedná jen o nastolení všeobecní bídy, zvané "uvědomnělá skromnost..."

P. Brich 31.3.2023 21:19

Klimatické změny nejen hrozily, ale realizovaly se už v dobách, kdy po člověku nebylo ani vidu, ani slechu. Grýndýl je náboženství pro zelený Khmer v EUhniji!!;-€EU;-O

J. Vrabec 31.3.2023 19:32

Není a neříká se tomu demokracie když při svobodných volbách vyhraje většina ? To přece platí i pro EU . S tou výhodou, komu to nepasuje může vypadnout z EU. (Viz Brexit)

J. Hejduk 31.3.2023 17:10

Co se autor divi, kdyz sponzori ODS nakupovali akcie CEZu ve velkem. Do jejich zisku jim Fiala neslapne. A jeste jim Fiala posle penize na uvery. Kdo to ma?

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-tykac-za-miliardy-koupil-procento-akcii-cezu-40386088

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-jako-cez-miliardari-tykac-a-kretinsky-zadaji-od-statu-uvery-na-burzu-213022

H. Lukešová 31.3.2023 12:56

Rusko přebírá od 1. dubna 2023 (tj. od zítra) předsednictví v Radě bezpečnosti OSN.

V. Povolný 31.3.2023 14:29

OSN, podobně jako její předchůdce Společnost národů se změnila ve žvanírnu bez praktických pravomocí. Rusko předsedou Rady Bezpečnosti? To zní jako špatný vtip, ale je to realita. Bohužel. K čemu je taková Rada bezpečnosti?

H. Lukešová 31.3.2023 15:38

K ničemu. OSN nezabránila jediné genocidě, nezamezila jedinému zločinu v oblastech lidských práv.

V. Petr 31.3.2023 17:12

je to tak R^R^R^

M. Smutný 31.3.2023 18:02

No proto generální tajemník OSN lítá po světě a bojuje za odvrácení klimatické změny. Tedy konečně chce mít nějakou agendu pro OSN, která má ale za klíčový úkol hlídat světový mír a jehož jeden z hlavních strážců Rusko se změnilo v agresivního vlka a naprosto zablokovalo jakoukoli akceschopnost OSN. Blíží se nebezpečně nefunkční žvanírně Spojených národů v Ženevě před 2. světovou válkou.

V. Petr 31.3.2023 20:17

Princip práva veta zajistil naprostou neakceschpnost OSN. A, stejně jako v případě Společnosti národů, si velmoce stejně udělají co chtějí, akorát mají menší tendenci z toho spolku vystoupit!

P. Molík 31.3.2023 12:50

Kdysi hnědý fašismus neměl tak velký škůdcovský potenciál a nebyl tak společensko-civilizačně nebezpečný jako nynější zelený kryptofašismus. My obyčejní lidé v rámci EU jsme nuceni ke stále intenzívnějším autodestruktivním aktivitám ve jménu nesmyslných dogmat z katechismu zelené věrouky (uhlíková neutralita, uhlíková stopa atd.) a k větší slávě šílených zelených inkvizitorů typu Timmermanse. Egomaniakální zelení fanatici ovšem též za sebou zanechávají uhlíkovou stopu jako my ostatní. Aby byly naplněny plány zelených fanatiků, tak by lidstvo muselo zmizet z povrchu naší planety. A pak už by žádný člověk nezanechával za sebou uhlíkovou stopu. Odmítám bláznivé radovánky zelených agitátorů. Zaplaťbůh Evropa netvoří většinu zemského povrchu a státy EU se svými zelenými nesmysly samy sebe posunují na globální mocensko-politické scéně někam na periférii do bezvýznamného postavení. Pozemská civilizace je naštěstí en bloc imunní vůči zelenému šílenství resp. vůči vlivu zelených kryptofašistů.

P. Diviš 31.3.2023 16:08

Blábol Hnědého práva ...

... a to bych všechny zelené viděl nejradši studené.

A hnědé taky.

K. Filip 31.3.2023 12:24

Pláč tady na Psu je k ničemu, když půjdete k volbám a hodíte to současným bruselskym loutkam.

V. Petr 31.3.2023 12:38

ANO, je to tak. Kolik lidí tady nadává na opozici a vlastně ani není schopno napsat PROČ!

Každý je přitom lepší, než probruselský Slepenec!

P. Molík 31.3.2023 13:03

PROČ ? Protože podlehli propagandistickému výplachu mozku, jenž vychází z hesla NEVADÍ ŽE PADÁME NA PAPULU, ŽE JSME STÁLE VÍC ZBÍDAČOVÁNI, HLAVNĚ ŽE TAM NENÍ BABIŠ. Takže se "klidně" můžeme obětovat a odstěhovat se pod most, aby tam nahoře dál nepůsobil Babiš.

V. Povolný 31.3.2023 14:22

Jj, včera jsem viděl v TV nějaký rozhovor se Síkelou a zjistil jsem, že vládu ještě nepustilo to "za všechno může Babiš". Babiš prostě může za všechno špatné a to zřejmě až do konce volebního období současné vlády. Tedy pokud ji do té doby někdo nevykope ze Strakovky. Ale zatím to tak nevypadá. Babiš jako univerzální padouch zřejmě může i za to, že se narodil.

J. Ptáček 31.3.2023 15:50

Trochu pravdy máte, ale jdete zase do druhého extrému. Za něco pan Babiš nemůže, za něco může. Ale zcela jistě může za to, že se pokouší PROPOJIT podnikání a politiku. Myslete si co chcete, ale pro mě je to NEMORÁLNÍ, i když zdaleka není sám.

P. Molík 31.3.2023 12:58

Ano, s naprosto iracionální stereotypií naši voliči volí pořád své největší nepřátele, protože tito největší škůdci se nejlépe naučili do praxe zavádět podvodné marketingově-reklamní triky, skrze něž pro bruselsko-anticivilizační agitátory ve službách nepřátel demokracie jsou mladí lidé bez životních zkušeností nejsnadněji tvárným materiálem. I proto nyní prezident Pavel horuje pro snížení věkové hranice pro volební právo jedince na 16 let, aby byl posílen škůdcovský potenciál největších škůdců v převleku za politika.