6.10.2022 | Svátek má Hanuš


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Žebráci z Greenpeace zničili světovou památku

Kromě možnosti sdílet s přáteli věci, které se vám líbí, vás Facebook bombarduje i spoustou věcí, které se vám nelíbí. Někdo si je prostě zaplatil jako reklamu, a tak na vás znenadání vyskakují a kazí vám náladu. Před pár dny na mne takhle vybaflo Greenpeace s “11 tipy na vánoční dárky” .

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Brezina 17.12.2014 16:49

To myslíte vážně?

Pane Paličko, buď máte velký smysl pro humr nebo neumíte číst. Ten souhrn byl převzat ze stránky http://www.activistpost.com, jak je v závěru uvedeno. Navíc se v něm obhevuje jméno

Seralini. Každý, kdo se o problematiku GMO zabývá, to jméno zná, a nepotřebuje číst dál. Seralini je usvedčený podvodník . Tady máte souhrn: http://en.wikipedia.org/wiki/Séralini_affair

B. Rybák 17.12.2014 16:43

S obsahem článku zcela souhlasím!

Příroda zná mnohem nebezpečnější toxiny (i herbicidy a hormony..) než člověk! Pokud např. neubráníme své plodiny před (mikroskopickými) houbami a plísněmi můžeme být hromadně otráveni (např. alkaloidy námelu) nebo i zemřít hlady (irský hladomor - plíseň bramborová), být vystaveni působení aflatoxinu (jedna z nejsilnějších rakovinotvorných látek!), konzumaci přimíšených nebo parazitických rostlin a hmyzu (což může mít zvláště u plodin z jiného klimatického pásma fatální následky...

Plodiny jsou často šlechtěny tím, že jsou jejich semena vystavena silnému stresu (např. radioaktivnímu záření) a mezi takto geneticky poškozenými semeny, se empiricky hledá "silný" jedinec, nijak jinak než silným "stresem" už úplně nové odrůdy nevznikají (viz t.zv. "zamrzlá evoluce"). Nevěřím tomu, že je to principiálně lepší, než GMO!

Prosazovat a zvýhodňovat nákladnou, velmi neproduktivní a rizikovou BIO-produkci ve světě s miliony hladovějících je víc než hloupost, je to genocidní zločin!

To, že část "zelených" (pol-potovců) projevila arogantní pohrdání kulturou i všemi (nezelenými) lidmi, srovnatelnou s arogancí muslimskou, nacistickou, bolševickou, Pol-Potovu, by nemělo udivovat. Oni jsou přece aktivisty blížící se nelidské zelené totality!

M. Šálek 17.12.2014 12:36

Greenpeace se už omlouvá

Greenpeace se už oficiálně omlouvá, do Peru kvůli tomu dokonce letí sám

Kumi Naidoo, výkonný ředitel Greenpeace - viz

http://tinyurl.com/kn6fkb7. Pouze se divím, že tam nejede na plachetnici

a na kole či na koni, když tak prosazují ty obnovitelné zdroje a šetření fosilních paliv. Připomeňme si také, že jeden z jejich manažerů létal týdně do práce, než to na ně prasklo - http://tinyurl.com/q5uhmmc.

M. Prokop 17.12.2014 13:25

Re: Greenpeace se už omlouvá

Na plachetnici se obvykle pluje, pokud to tedy není ta pozemní.

V. Wagner 17.12.2014 12:23

Příslušné odkazy

Zde jsou oficiální odkazy na stránkách Greenpeace, v těch omluvných se vysvětluje i proč už neukazují fotky (stáhli je z netu), ale tím je i řečeno, že to nejsou montáže:

http://www.greenpeace.org/international/en/press/releases/Greenpeace-presents-message-beside-the-historic-Nazca-lines-calling-for-a-renewable-future/

http://www.greenpeace.org/international/en/press/releases/Greenpeace-apologises-to-the-people-of-Peru-for-Nazca-activity/

http://www.greenpeace.org/international/en/news/features/Nazca-Timeline/

V. Wagner 17.12.2014 12:13

Byli zde pochybnosti

o tom, zda to vůbec Greenpeace mohla udělat. Vzhledem k tomu, že ještě předtím, než se začala akce kritizovat a ohradili se i představitelé Peru, tak byl o provedení akce a její propagace příspěvek na oficiálních stránkách Greenpeace. Tam bylo také, jak to provedly a fotky, takže to určitě nebyla fotomontáž. A je to oficiální akce Greenpeace.

P. Vaňura 17.12.2014 10:48

Zelení jsou mnohem HORŠÍ, než Stalin

nebo Hitler, je to snaha o genocidu lidstva v rozsahu, který převyšuje to, co napáchali ti dva, které v podstatě právem označujeme jako nejhorší zločince 20 století (spolu s Mao Ce Tungem a Pol Potem).

Hitler a Stalin likvidovali "jen" některé skupiny obyvatel, celkově chtěli, aby počet jejich poddaných rostl. Ekologisté se opájejí šílenými plány, jek zredukovat počet obyvatel zeměkoule na zlomek současného počtu, "v rámci rozvoje mimolidských forem života."

Nemůžeme a nesmíme si myslet, že je to pouhé tlachání, skoro vše, co Hitler později dělal, si můžete přečíst už v Mein Kampfu, ALE předáci velmocí nebyli schopni si uvědomit, že to myslí vážně (vyjímkou Holocaustu, ten lze z Mein Kampfu odvodit jen nepřímo).

Pokud by vzal Chamberlain Mein Kampf vážně, nemohl by uvěřit, že Mnichov je už "opravdu tím posledním německým územním požadavkem," v Mein Kampfu totiž píše Hitler o "nutnosti" zmocnit se silou území, jejich rozloha několikrát převyšuje plochu tehdejšího Německa.

B. Rybák 17.12.2014 15:34

Re: Zelení jsou mnohem HORŠÍ, než Stalin

Ano! Enviromentalismem obhajovaná (neexistující) práva přírody jsou obhajobou práv jejich "elity", jsou na úkor většiny (prý hrozně přemnoženého) lidstva, svobody národů i občanů!

Pol-Potův genocidní režim byl prvním úspěšným pokusem o "zelenou" vládu (však také 5 ze 7 jeho vůdců studovalo na Sorboně)!

P. Vaňura 17.12.2014 19:39

Připomínám, že takového Stalina by takové nesmysly,

jaké hlásal Pol Pot nenapadly ani ve snu. Jeho cílem bylo totiž budování válečného průmyslu, což bylo dlouho považováno za nejdůležitější charakteristiku komunismu. I ten Mao se svým "Velkým skokem" ještě cílil na budování průmyslu. Pol Pot byl už evidentně poznamenán zelenou ideologií!

V. Novák 17.12.2014 9:40

To není fotomontáž?!?

Já automaticky předpokládal, že snad nikdo není TAKOVÉ hovado, aby to udělal v reálu. Když nota bene stačí Photoshop. Nebo GIMP, pokud někdo trvá na volně šířených programech...

Vážně to NENÍ montáž?

R. Langer 17.12.2014 11:30

Re: To není fotomontáž?!?

Také mě to napadlo, ale vzhledem k tomu, že to JSOU hovada, tak bych tomu i věřil. Nicméně vypadá to opravdu trochu zvláštně. A v odkazovaném článku se píše, že "údajně poškodili". Uvidíme.

B. Uhlich 17.12.2014 11:54

Re: To není fotomontáž?!?

Tak vzhledem k tomu, že oficiální protest přednesl i prezident Peru a sama organizace Greenpeace se začala zuřivě omlouvat...tak to asi fotoshop nebude... :-(

V. Novák 17.12.2014 12:52

Re: To není fotomontáž?!?

Ale jo, pochopil jsem - i když je mi furt nepochopitelný, jak taková hovadnost vůbec může někoho NAPADNOUT - natož aby ji zrealizoval... To není jako posprejovanej Sv.Vít - to je jako hluboko vyrytý nesmysly do Tádž Mahalu. Neopravitelný...

Z. Bureš 17.12.2014 9:36

Zločineckou bandu bolševiků...........

.......kryjící se názvem "Greenpeace" je nutno vystřílet jako škodnou - a to dříve, než napáchá ještě větší škody, než napáchala dosud ! A že jich bylo.........

B. Uhlich 17.12.2014 10:59

Re: Zločineckou bandu bolševiků...........

Jo, pane, to se udělat mělo , ale už někdy dříve tak před 30ti lety...dnes kdy ty to "organizace" už zasahují prakticky do všech oblastí života a uzurpují si právo rozhodovat o tom, co jíte, jak žijete, co smíte a nesmíte dělat, o tom co je a co není ekologické...a dokonce se politikové napříč spektrem tou jejich dogmatikou prakticky řídí...to nevím co se s tím dá dělat??? To, že k tomuhle mají blízko třeba socánci nebo komunisti mě fakt neudivuje, ale že i taková ODS, když měla možnost si tak trochu přikrást, se taky hned obsloužila environmentální ideologií..mě trochu děsí...

Z. Bureš 17.12.2014 12:24

Re: Zločineckou bandu bolševiků...........

.....bohužel - máte krutou pravdu !

M. Palička 17.12.2014 9:06

Odkazy na studie k bodu č. 1

http://www.globalresearch.ca/ten-scientific-studies-proving-gmos-can-be-harmful-to-human-health/5377054

Článek obsahuje seznam několika studijí, které zmiňují negativní vlivy GMO.

Na konci jsou přímé odkazy na tyto studie.

M. Šálek 17.12.2014 12:51

Re: Odkazy na studie k bodu č. 1

Pokud tomu věříte, musíte okamžitě spolu s Greenpeace napadnout všechny solární elektrárny, kde se pod ty fotovoltaické panely lije Roundup ve velkém - viz http://tinyurl.com/ntyq788. Takže firma Monsanto má z nasazování obnovitelných zdrojů, tak nadšeně propagovaných organizací Greenpeace, další vítaný odbyt.

Ohledně GMO je pro mě ale podstatně důvěryhodnější Jaroslav Petr - http://tinyurl.com/o3x7vhk

A. Alda 17.12.2014 8:53

Celý ten "ekologický aktivismus" je velké spiknutí.

Samotné členství v ekoteroristických organizacích by mělo být trestné.

R. Langer 17.12.2014 8:38

Tak Zelení jsou samozřejmě

stejná banda fanatiků jako islámští teroristé, když ničí historické památky, a jejich konečným cílem je zredukovat lidstvo tak na 1/10. Nic dobrého od nich nikdy nečekejte.

P. Selinger 17.12.2014 8:19

Ani korunu žebrákům z Greenpeace !

Nepodporujete žádné ekoteroristy,  nejvýše převodem z účtu ve výši o.10 Kč. ( slovy deset haléřů )

P. Čech 17.12.2014 8:16

Posprejují katedrálu?

Vůbec bych se tomu nedivil. Nejsou to totiž žádní aktivisté, ikdyž významu tohoto pojmu v\yhovují, ale prachsprostí vandalové a hlavně anarchisté. Neuznávají žádný řád a myslí si, že je jim dovoleno vše. V tomto jejich názoru je utvrzují hloupí novináři, jejichž základním krédem je bičovat nežádoucí lidské emoce. Kdyby takovíto vandalové neexistovali, dnešní  novináři by neměli o čem psát a o čem mluvit. Na druhou stranu ovšem platí obecně že každý dělá to, co je mu dovoleno.

R. Gramblička 17.12.2014 6:34

ten seznam mně fakt pobavil.

Pravdu mají s diodami a elektroodpadem, to ostatní jsou ale žvásty. A k tomu poslednímu bodu. Až mně přestane bavit život nebo se mně zmocní sebemrskačské nálady, tak jim nějakou tu korunu pošlu. Je ale dost nepravděpodobné, že by k tomu došlo...

B. Uhlich 17.12.2014 7:34

Re: ten seznam mně fakt pobavil.

Co to? Jak souvisí debilní nátlakové akce ekologistů s elektroodpadem? To bych rád věděl... Té Vaší první větě nerozumím...

R. Gramblička 17.12.2014 7:46

Re: ten seznam mně fakt pobavil.

citace ze seznamu:" 8. Pozor na elektroodpad

Na Vánoce se často obdarováváme i spotřební elektronikou, jako jsou mobilní telefony, televize či počítače. Kupujte elektroniku od výrobců, kteří dbají při výrobním procesu na ochranu životního prostředí a ve svých výrobcích nepoužívají rizikové látky jako brómové zpomalovače hoření, ftaláty a podobně. Při výběru Vám může pomoci náš Průvodce zelenější elektronikou. Snižte spotřebu a vyhození několika desítek obyčejných neekologických baterií a pořiďte ty dobíjecí. Pokud Váš původní elektrospotřebič již dosloužil, neházejte ho do komunálního odpadu, ale odvezte do sběrného dvora, kde ho ekologicky (a zdarma) zlikvidují. Prodejce je navíc při koupi nového elektrospotřebiče povinen od vás ten starý odebrat a postarat se o jeho ekologickou likvidaci."

Že jsou nabíjecí baterie šetrnější a výhodnější než jednorázové je snad jasné, že se staré spotřebiče nemají házet do komunál. odpadu je snad taky jasné. A že spotřebitel může preferovat výrobce šetrnější k ŽP je snad taky v pořádku. Co vám na tom není jasné?

B. Uhlich 17.12.2014 8:55

Re: ten seznam mně fakt pobavil.

Tak když už jsme u těch baterií, tak by asi bylo na místě si spíš uvědomit, zda se tam používají správné typy... Když tak vidím u hraček mých dětí, kde se používají baterie typu AAA (mikrotužky)a evidentně to ten výrobce dělá jen za účelem ,aby těch baterií byla extrémní spotřeba..pak si kladu otázku, jak to je s používáním baterií obecně. Navíc tady nabíjecí baterie nic neřeší..jen krátkodobě, nehledě na to, že si pak ještě musí opatřit nabíječku...

Jinak s elektroodpadem je to o dost složitější než si možná dovedete představit...já se tím živím už asi od roku 91 a představa, že někde něco likviduje šetrně je dost legrační... skutečnost je taková, že v praxi se moc nedostanete k nějakým jednoznačným výstupům, kde a jak daný odpad skončil.Tím samozřejmě nemyslím , nějaké proklamace, že s ním bylo naloženo podle vyhlášky .bla bla bla, a zákona bla bla bla. Oni by se možná sami ekologisté dost divili, co se s takovým odpadem opravdu děje...ale oni se asi nikdy možnost divit mít nebudou jednoznačně proto, že jim k tomu chybí alespoň elementární technologické vzdělání. Ono ten systém zpětného odběru sice vypadá jako velmi propracovaný, ale ve skutečnosti se spíš jedná taky o pěkné darebáctví. Ale je fakt, že na venek to působí velmi dobře a občánci mají pocit, že něco dobrého činí pro planetu... Ve skutečnosti, se ovšem jedná jen o velký byznys s kovy a s tím s čím si nikdo neporadí se pak šmelí za velmi prapodivných okolností, kdy Evropu brázdí kamiony a celé vlaky s elektroodpadem ..tak různě se to vykazuje, jako ,že se něco dělá a po té co jsou na to vyplaceny různé subvence se pak takový odpad ztrácí kdesi...neznámo kde...

R. Langer 17.12.2014 11:38

Re: ten seznam mně fakt pobavil.

Asi tak. Lidé, kteří tomu nerozumí, mají značně zkreslené "ekologické cítění", a potom se nestačí divit, kam to vede. Ale to už je pozdě.

Jako třeba zákaz olověných pájek, díky čemuž se značně snížila spolehlivost tištěných spojů, takže takové zařízení místo za deset let vyhodíme za tři roky. Ale prý je to hrozně ekologické. :-P

B. Uhlich 17.12.2014 11:51

Re: ten seznam mně fakt pobavil.

No samozřejmě..to je taky jeden z příkladů naprosté environmentální idiocie... ..a mimochodem ,taky jste si všiml, že dovoz potencionálního odpadu z Číny (tak já říkám jejich zboží...)nikdy a za žádných okolností ekofanatici neřeší...jediná vyjímka je u hraček, kde si hnutí Arnika dělá trafiku z toho, že hledá, pomocí detektorů zakoupeného z příspěvků od státu, různé škodliviny... Považuje se to za hrozně záslužný čin...a tak trochu všichni pozapomněli, že tu před drahnými lety existovalo něco, čemu se říkalo státní zkušebny a ty právě měly za funkci nepustit sem výrobky, které nefungovaly, nebo dokonce ohrožovaly své uživatele...