29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

EGYPT: Mírně cynická reportáž z klimatické konference

Na konferenci přijel rekordní počet lobbistů za fosilní paliva. Celkem se jich podle organizace Global Witness NGO registrovalo 627. Tvořili druhou nejpočetnější skupinu za delegací Spojených arabských emirátů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 22.11.2022 0:00

Zaplatit budou chtít za zboží dodávané do EU. Jinak nedodají. ;-)

O. Vašíček 21.11.2022 19:26

Asiaté zaplaceno dostali. Mají tam technologie, které u nás už neumíme. :-( Tzn. v podstatě nás už vlastní.

Jinak máte pravdu, až najeden detail. U nás bude zeleno jen na oko. Pokud by se produkce emisí počítala dle spotřeby produktu a ne dle výroby, tak jsme na tom dost hnědě. :-)

J. Zeman 21.11.2022 17:39

Naprostá většina komponentů pro evropské zelené šílení se vyrábí v Číně. Fotovoltaické panely výhradně tam. Akumulátory v naprosté většině. Měniče se nevyplatí nakupovat jinde. Takže emise z této výroby vznikají kvůli němu. I mnoho jiných "špinavých" výrob bylo přesunuto do Asie. Nejen kvůli finanční výhodnosti. Kvůli ekologickým dopadům a odpustkům, které musí výrobce platit. Nebo jsou rovnou zakázané. Takže binec vzniká tam a přičítá se k němu bordel z transportu přes půl zeměkoule. Ale v Evropě bude zeleno. Nakonec určitě, protože tiskem peněz žádné hodnoty nevznikají a asiaté budou chtít zaplatit

J. Zeman 21.11.2022 17:39

Naprostá většina komponentů pro evropské zelené šílení se vyrábí v Číně. Fotovoltaické panely výhradně tam. Akumulátory v naprosté většině. Měniče se nevyplatí nakupovat jinde. Takže emise z této výroby vznikají kvůli němu. I mnoho jiných "špinavých" výrob bylo přesunuto do Asie. Nejen kvůli finanční výhodnosti. Kvůli ekologickým dopadům a odpustkům, které musí výrobce platit. Nebo jsou rovnou zakázané. Takže binec vzniká tam a přičítá se k němu bordel z transportu přes půl zeměkoule. Ale v Evropě bude zeleno. Nakonec určitě, protože tiskem peněz žádné hodnoty nevznikají a asiaté budou chtít zaplatit

V. Kolman 21.11.2022 15:08

A začalo to tak lidumilně. Lékařskou a potravinovou pomocí Africe, ..........

Ač to zní nelidsky a nehumánně - "kakat" se do zákonů moudré přírody se lidstvu (jako celku) většinou nevyplácí, byť se to na první pohled jeví jako ušlechtilý a geniální nápad.:-(:-(:-(

M. Krátký 21.11.2022 12:52

předhonil jste mě o vous - totéž jsem chtěl napsat i já - krásný den R^R^R^

L. Beneš 21.11.2022 12:51

Čtu footnotes v televizi, že evropští obchodníci začali ve zvýšené míře nakupovat ruskou naftu kvůli blížícímu se zákazu jejího nákupu. Evropo, raduje se. Bude se pálit méně (ruské) ropy, pryč s ruskými emisemi.

O. Vašíček 21.11.2022 12:49

Ale oni mají minimální spotřebu produktů z Číny.

Ale chtěli by mít větší. Proto se vybudoval ten fond, aby na ty produkty měli prostředky a mohli se tím podílet na produkci CO2. :-)

No a protože je jich nejvíc, tak se stanou největšími producenty CO2. A protože po sobě neumí uklízet, tak i znečišťovateli planety.

Takže "dobře" myšlený úmysl povede přesně tam, kam všechny dobré úmysly.;-)

L. Beneš 21.11.2022 12:46

Vy staří pořád něco mektáte, pořád se vám něco nelíbí. Přitom vám dnešní doba nabízí věci, o nichž se vám dříve ani nesnilo. Například tady hned vedle vidím obrázek inzerátu na antistresové prso MEGA za pouhých 169 korun. To si takhle hezky zmáčknete a hned máte náladu vylepšenou nejméně o 98 procent. Holt ho budete s sebou brát na výlety v elektromobilu.

L. Beneš 21.11.2022 12:21

Ještě účinnější je tzv. brick castration. Je to velmi laciná metoda, stačí k jejímu provedení pouze dvě cihly. Ke snížení bolestivosti je jenom třeba včas vytáhnout oba palce z mezery mezi cihlami.

L. Beneš 21.11.2022 12:15

Pane autore, kdo je větším producentem emisí, Rusko s 5 procenty nebo USA se 14?

V. Kolman 21.11.2022 11:49

Přestaňte už konečně za toho Klímu neustále bojovat!

Klíma tu byl. Klíma tu neustále je a Klíma tu bude i v budoucnu a bude si žít tak, jak on sám chce. Na vaše malicherné lidské pinožení se může vychvístnout.

Akorát tu Klímovi přestaňte zebordelovávat planetu - to on nemá rád:-(:-(:-(

V. Kolman 21.11.2022 11:42

Netřeba se hned věšet. Stačí důsledně používat preservativy - zvláště v Africe, Indii.........;-D;-D;-D

P. Sura 21.11.2022 11:26

Ano !! Přesně tak uvazujou ti kecalove, o kterých jsem psal.

O. Vašíček 21.11.2022 9:34

Taky jedno z řešení :).

V jiných diskusích to trochu více rozvádím. Omlouvám se zde za zjednodušení. :)

Pravda je, že nejekologičtější je ta produkce, která není potřeba. Na tom se snad shodneme. Je to cílem všech dalších kampaní: šetřete pitnou vodou (nekape Vám doma kohoutek?), Nesvítíte zbytečně?, výměna klasických žárovek za LEDky, ....

Jak pak řeší vodárny a elektrárny kompenzaci úspor vidíme všude kolem. :) Plán se musí plnit, ba i překročit! Jinak ty kola kapitalizmu neroztočíme.

Atd.

Jsme konzumní společnost. Naše ekonomika je postavena na stálé spotřebě a výrobě. Pokud cokoli omezíme, ohrožujeme tok peněz a tento tok generuje zisk, atd...

Do toho se aktivně snažíme "zachraňovat" planetu tím, že naoko propagujeme úspory. Zavádíme předpisy a nařízení pro ekologickou produkci. A když to podle těchto předpisů neumíme vyrobit, tak výrobu přestěhujeme na druhý konec Země, kde se na předpisy nehraje a ještě na ně poukazujeme, jak jsou neekologičtí. No a konečnou produkci ekologicky dopravíme přes půl světa k nám, do místa spotřeby. :)

Nebylo by tedy ekologičtější to vyrábět u nás podle těch předpisů a nařízení, které mají tu planetu chránit?

Jinak se jedná o pokrytectví a alibismus.

O. Vašíček 21.11.2022 9:23

Omlouvám se. Trochu nerozumím Vaší poznámce. :(

L. Novák 21.11.2022 9:14

S rusáky v roli "pečovatelů" už máme dost drsné zkušenosti. Jenom pátá kolona Putinových bolševických dementů tady vzpomíná, jaké to byly báječné časy... :-P

L. Novák 21.11.2022 9:09

No ale to se pak můžete rovnou oběsit a tím maximalizovat své úsporné aktivity. :-P

L. Novák 21.11.2022 9:07

... nebo třeba výroby akumulátorů a dalších dílů pro elektromobily, fotovoltaiku, tepelná čerpadla, větrníky, včetně hutní výroby základních materiálů jako ocel, hliník, křemík. ...:-P

O. Vašíček 21.11.2022 8:19

Poznámky nejsou cynické, ale realistické. :)

Bylo by zajímavé, kdyby se emise nepočítaly podle místa výroby produktů, ale podle místa spotřeby. To by se role největších znečišťovatelů asi obrátily. USA by asi stále drželo 1. místo, pak asi EU a někde na konci Čína. :)

O. Vašíček 21.11.2022 7:59

Opak. Nejvíce může snižovat emise konečný spotřebitel. Pokud snížím poptávku po produktu, snížím i jeho výrobu.

J. Vintr 21.11.2022 0:14

Oni dělají ještě mnohem horší věci. Snaží se ovlivňovat počasí rozprašováním jedovatých svinstev do atmosféry. Pár šílenců dělá experimenty s miliardami lidí a celým naším životním prostředím.

L. Novák 20.11.2022 22:31

Klimatičtí aktivisté začínají ohrožovat život na planetě. Poškozují lidské soužití

https://www.forum24.cz/klimaticti-aktiviste-zacinaji-ohrozovat-zivot-na-planete-poskozuji-lidske-souziti/

Greta Thunberg a klimatičtí aktivisté se stali vážnou hrozbou pro klima

https://www.forum24.cz/greta-thunberg-a-klimaticti-aktiviste-se-stali-vaznou-hrozbou-pro-klima/

K. Křivan 20.11.2022 20:33

A co ta vláda uěla ? Kromě vraždění lidí ?

J. Jurax 20.11.2022 19:53

A což za levné? Byla by to zkouška ideové pevnosti tzv. Západu ... i nás ...

J. Jurax 20.11.2022 19:49

Svatá Gréta definitivně zblbla ... asi jejím loutkovodičům už zelené magoření tolik nesype, tak rozšiřují repertoár ...

J. Jurax 20.11.2022 19:44

Nevím, nebyl jsem tam. Asi nic moc ... nicméně mám dojem, že ilegální imigrace se z Indie nerekrutuje, rozhodně ne masově.

M. Pivoda 20.11.2022 18:52

Diskutující J. Kalina má asi dobrý úmysl, ale dopouští se školácké chyby. Takže ho zde upozorňuji: Trvale probíhá systémová změna, nikoliv změna jen jediné komponenty ve stávajícím systému. Takže například s pátou generací komunikačních technologií (ze všude-přítomných satelitů) nebude moci dojít ke stavům, na které J. Kalina upozorňuje (jako že vám na poli dojde benzín v zemědělském zařízení). .... Mohl bych dlouze vyprávět.

K sociální oblasti, která ale není mý hlavním oborem. Nicméně existují tyto viditelné trendy:

1. Mladší generace určitě není ochotna individuálně podstoupit vysoká podnikatelská rizika, které podstupovali naši dědové a pradědové v rámci kapitalismu. Takže ani nevylučuji příchod budoucího "komunismu", ve smyslu převažující kolektivní činnosti. Mnohé podstatné je ale dosud nevyřešeno, tzn. hlavně jak dát smysl lidskému životu v budoucí ekonomice hojnosti.

2. Historie drsného otroctví (které určitě zproduktivnilo americkou ekonomiku) nebyla dosud zapomenuta, takže dnes na to téma probíhá silný společenský "kvas" v USA.

P. Sura 20.11.2022 18:42

Nám, starým, kteří na drahé elektrohračky nebudeme mít peníze, by to bylo bývalo zase tolik vadit nemuselo. Zažiliť jsme dlouhou dobu za bolševika. kdy dojezd na nádrý byl max. 300 km a na trasách Praha - Vary byly poslední pumpy na výpadovkách z těchto velkoměst. Na Vypichu a ve varech. A končily ve 20:00. O nějakém nonstop provozu se nikomu ani nesnilo. Bez 20l kanystru zkrátka ani ránu. Akorát že do kanystru si kWh nenaleješ... Zlattej bolševik !!

M. Pivoda 20.11.2022 18:31

Možná, že K. Wagner prostě chtěl říci, že Greta si správně uvědomila, že v rámci stávajícího ekonomického systému je změna klimatu k lepšímu (pro její generaci) nerealizovatelná.

Nejsem klimatolog, v tomto směru musím spoléhat na experty. Ale i jiné technologické změny (například v efektivitě průzkumu planet naší sluneční soustavy) jsou v rámci stávajícího ekonomicko-politického systému prostě neproveditelné.