29.5.2023 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

DOBA: Zápas o ovládnutí myslí osmi miliard lidí

Zatímco politika USA a Evropské unie v oblasti „klimatických změn“ již zvýšila náklady na energie, potraviny a mnohé další, tak ruská invaze na Ukrajinu ještě zvýšila finanční stres obyčejných Evropanů a ohrozila bezpečnost kontinentu v širším smyslu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kolman 12.3.2023 17:01

Poslední dobou se nám tu rozmohlo takové divné slůvko: "NARATIV";-D;-D;-D

J. Lukavsky 11.3.2023 18:53

Mnohé malé podniky, které nebyly schopny vydržet dlouhodobé uzavření, nadobro zanikly. No ale byla to zanedbatelná patálie při srovnání s morovými epidemiemi co se prohnaly kdysi Evropou. V celém městě zůstalo 10 či 20 obydlených domů. A těžko se divit že vlády na začátku covidu zmatkovaly a nevěděly jestli nebude mít stejnou smrtnost jako mor. Nakonec tzv. "Španělská chřipka" zabila víc lidí než celá 1. sv. válka. Takže "Po bitvě je každý generál" a nakonec jsme nedopadli zase tak špatně. J.L. end

V. Čermák 10.3.2023 18:27

Vyrůstal jsem v době , kdy ČSR byla Satelitem Sovětského Sojuzu. Jediný Narativem, tedy oficielním Žvástem bylo Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak. Většina lidí tomu nejen nevěřila, ale bylo jí to k smíchu, ale byla s tím smířena. V 50tých letech tomu většina lidí věřila, později už ne. V Současné době jsme Satelitem USA EU Sojuzu a Narativ, oficielní Žvást se změnil. Nyní platí S USA EU na věčné časy a nikdy jinak. S tím souvisí i náš vztah k Rusku, přesně podle toho, co řekne pan prezident usa. Jelikož tento Narativ je poměrně Nový, hodně lidí, snad i slabá většina mu nyní věří. S Časem to bude klesat a postupně to bude vzbuzovat Výsměch, nejspíš zase z bezpečnostních důvodů, skrývaný. Jsem zvědav, jak dlouho vydrží současná 5kolní Národní fronta a její Narativ...;-DRv

D. Laurencikova 10.3.2023 19:56

Vetsina lidi ty prisahy vernosti Sovetskemu svazu tenkrat dokonce ani nevnimala, to proste patrilo na kazdy plot. Rozdil mezi tenkrat a dnes je v tom, ze dnes lidi te zapadni propagande, ktera tu tehdejsi snad jeste strci do kapsy, skutecne veri! A cele rodiny jsou rozbite a rozhadane, cele spolecnosti! To je take nove.

Soucasna 5kolni Narodni fronta je volbou jejich kandidata, generala Pavla, silnejsi, nez kdykoliv pred tim. Bohuzel!

V. Kolman 12.3.2023 16:58

Řídím se příslovím: "Neříkej HOP, dokud ti nepřeskočilo."

O tom, jaký je politik generál Pavel si udělám úsudek až po oněch příslovečných "100 dnech hájení" politiků. Zatím mu není co vytknout!!:-):-):-)

D. Laurencikova 12.3.2023 17:52

Ale jiste. Politik general Pavel mne nemuze zklamat. Po tom volebnim boji, v nemz odrikaval politicky korektni fraze, sliboval "rad a klid" a vysledek te neobycene spinave a hystericke kampane proti Babisovi, kde neslo o nic min, nez o boj mezi "Dobrem" a "Zlem" (!) nazval vitezstvim "Lasky, Respektu, Pravdy a Slusnosti." Necekam od nej nic. Takze me muze prekvapit jenom prijemne, pan general.;-)

J. Gutvirth 12.3.2023 18:15

Nemáte šanci. Nebo co byste chtěl prosím Vás?;-)

D. Laurencikova 12.3.2023 18:26

Wie bitte?

P. Diviš 10.3.2023 21:16

Lžete, jako obvykle.

V. Čermák 11.3.2023 10:40

Ale houby, akorát je to na vás příliš Složité....;-D

M. Boháček 11.3.2023 11:49

;-D R^

K. Loucký 10.3.2023 15:22

Obecné žvásty o lidské resp. celospolečenské zkaženosti a pokud text obsahuje nějaké tvrzení, pak neověřitelné typu "V každém případě se ukázalo, že „narativ“ o ruské dezinformaci byl buď zavádějící propagandou, nebo naprostou lží."

V každém případě se ukázalo jediné - že prostor pro filosofy tohoto typu byl, je a bude vždycky dostatečně velký.

K. Křivan 10.3.2023 17:06

Narativ česky kecy. Tedy " "V každém případě se ukázalo, že kecy o ruské dezinformaci byly buď zavádějící propagandou, nebo naprostou lží."

K. Křivan 10.3.2023 17:09

Řekl bych, véta veskrze pravdivá.

B. Carina 10.3.2023 19:35

Krásně vysvětleno 👍.

P. Hák 10.3.2023 20:41

Zdvořileji přeloženo je to "vyprávěnka" :-)

V. Chrastina 10.3.2023 12:45

Přesná diagnóza dnešní globální společnosti. Zjištěná choroba je bohužel neléčitelná. :-/

K. Křivan 10.3.2023 17:12

Ano neléčitelná. Zbývá pouze Coup de Grâce. Ukončit utrpení.

V. Čermák 10.3.2023 18:30

Léčitelem je Čas a produktem je Vývoj Člověka ve Světě. Bohužel to budeme muset přetrpět...

M. Hoblík 10.3.2023 9:37

Jediným problémem současného světa je, že ti bohatí zatím nepřišli na spolehlivý způsob omezení počtu obyvatel Země. Zatím jim to nevychází, AIDS byl slabý čajíček, ebola se moc neosvědčila a covid se nějak nechtěně zastavil sám. Potřebují něco účinnějšího.A naši bratři v USA na něco přijdou!

Z. Koutecký 10.3.2023 9:29

To, co J.B. Shurk, dost známý americký kritik establishmentu, popisuje, je historicky stále se opakující proces daný především patologickou chamtivostí a touhou po moci vrozenou mnoha jedincům lidského rodu. Ti největší extroverti z nich se pak často dostávají do vedoucích státních pozic, což konstatuje i řada známých psychiatrů. Více či méně se proto někde ve světě válčilo pořád, i po té 2. sv. válce. Jenže dokud se vraždili lidi daleko od nás nebo se do toho zapojilo jen pár desítek našich profesionálních vojáků, tak nás to až tak moc nezajímalo. Teď ovšem je situace jiná, leč nijak překvapivá.

J. Kalina 10.3.2023 9:22

Takže všechny vlády se snaží svým občanům hlavy a zmanipulovat je. Snad je dobře, že aspoň to každá ta vláda zkouší jinak a mnohdy protichůdně. Nedej, aby to bylo celosvětově jedno centrální vymývání. docela by mne zajímal nějaký názor, kdy a jak v Číně dospěli k poznání, že správný komunistický pohled na svět je žádoucí, ale ještě důležitější je mít vyspělou ekonomiku i kdyby ji měli vybudovat kapitalistickými metodami. holt síla a možnosti bohatého státu jsou něco jiného než rudé kecy a podvracení nějakými kecy.

K tomu covidu dotaz: došlo tedy k nějakým mutacím co nejsou tak agresivní a jaký vliv na šíření ( a umírání) má to, že ti co byli náchylní už nejsou mezi námi?? co takový ten souboj mezi odborníky - zdravotníky a přírodou? A kdo to tady šéfoval posledních 200.000 let, když nikdo neradil jak na to, natož nějaké očkování?

M. Boháček 10.3.2023 9:02

Ten zápas ešte nemá víťaza. Prvý kovidfašista vo veľkých problémoch. Ide o to, či je to prvá kocka domina....

Uniklé zprávy WhatsApp bývalého britského ministra zdravotnictví : „Kdy použijeme novou variantu covidu?“

Ve Velké Británii však již i mainstream přiznal mnohé z toho, co bylo ještě donedávna prezentováno jako „dezinformace.“ A nyní vyšla na světlo světa další „bomba,“ která jen potvrzuje, že vlády velmi dobře věděly, že jejich konání je pouhou lživou manipulací s důvěřivými masami.

Britský bývalý ministr zdravotnictví Matt Hancock chtěl „vyděsit lidi“ novou covidovou variantou, aby zajistil, že lidé budou dodržovat nařízená opatření. Vyplývá to z uniklých zpráv WhatsApp, o kterých informoval Daily Telegraph .

https://necenzurovanapravda.cz/2023/03/unikle-zpravy-whatsapp-byvaleho-britskeho-ministra-zdravotnictvi-kdy-pouzijeme-novou-variantu-covidu/

https://www.telegraph.co.uk/news/2023/03/04/project-fear-covid-variant-lockdown-matt-hancock-whatsapp/

Velká Británie: Už i mainstream vyzývá k zatčení bývalého ministra zdravotnictví. https://necenzurovanapravda.cz/2023/03/velka-britanie-uz-i-mainstream-vyzyva-k-zatceni-byvaleho-ministra-zdravotnictvi/

https://12ft.io/proxy?q=https%3A%2F%2Fwww.telegraph.co.uk%2Fcolumnists%2F2023%2F03%2F07%2Fmatt-hancock-should-arrested-wilful-misconduct-public-office%2F

Dávam aj anglické odkazy pre retardov a digitálnych negramotov typu Nováka. :-)

No a na Slovensku: TRESTNÉ OZNÁMENIE na ČEKANA, MIKASA, ESET a spol. https://www.prinasamenadej.sk/post/show/272

J. Gutvirth 12.3.2023 18:18

To je dobře že nedůvěřujete a nejste ovce. Ale jinak...nemáte šanci.

P. Hák 10.3.2023 8:58

Je zde ještě problém, že vzpomínky na Hirošimu a Nagasaki blednou a vyrostla generace lidí, která vůbec netuší, co by jaderná válka znamenala. I u nás už jsou v politice a docela rádi by si zaválčili, viďte, Marku. Naštěstí o tom ČR nerozhoduje, ovšem nepochybuju, že podobní jsou i jinde. Odstrašení hrozbou vzájemného zničení zatím funguje, ale...

P. Diviš 10.3.2023 9:16

Ne, u nás nejsou. Zato jich je hodně v Rusku a přibývají také v Číně.

D. Laurencikova 10.3.2023 9:33

Ale jisteze u nas jsou. A kolik! I tady v tomto foru se mluvi o valce s Ruskem, do ktere jdeme (!) jako o cemsi ne az tak zavaznem. "Russaka" proste porazime na lopatky, medveda rozporcujeme a je to!

Cina, jestli jste si nestacil vsimmnout, na rozdil od Zapadu organizuje spolu s jinymi nezapadnimi zememi MIROVOU iniciativu k ukonceni valky na Ukrajine. Takze opet tvrdite pravy opak toho, co se deje, jak mate ve zvyku.

Z. Lapil 10.3.2023 14:32

Teď je ještě otázka, jestli je mír s Čínou (podmíněný dost drasticky omezenou svobodou) lepší, než válka s Ruskem (podmíněná osobním rizikem smrti).

Nemám odpověď; rozhodně ne jednoznačnou. Jen jsem se rozhodl, že už jsem dost starý na to, abych si nechal poroučet, co smím a nesmím říkat. Možná: nehodlám se dobrovolně nechat opít rohlíkem.

"Tohle je svobodná země", říkají (říkávali?) Američané. Jsem si dost jist, že jediným způsobem, jak se udržet svobodným, je svobodně se chovat. Prosím - neplést s neomaleností, arogancí nebo dokonce s bezohledností. Být svobodný neznamená být hajzl.

P. Hák 10.3.2023 15:16

Na teoretické rovině s mnoha věcmi souhlasím. Na praktické rovině si dovolím položit dvě otázky:

1) Domníváte se, že je u nás svoboda na takové úrovni, abychom se mohli označovat za svobodnou společnost?

2) Domníváte se, že ČR vede svobodnou politiku?

Obojí míněno pro rok 2023, nikoli např. 1995. Otázky jsou otevřené, nikoli řečnické.

V Číně svoboda dle mého není. Na druhou stranu se nedomnívám, že machrování na Čínu nás zachraňuje od pádu do otroctví.

Z. Lapil 10.3.2023 15:58

Ad 1/ Jediné, čím můžu ke svobodě ve společnosti přispět, je chovat se svobodně.

Ad 2/ Nemám jednoduchou odpověď. Rozhodně nevidím nikoho, kdo by držel na špagátcích zároveň řekněme Pavla/Zemana, Fialu a Babiše. Drží-li je lidé různí, dá se tomu říkat konkurence a já mohu u voleb svobodně vybírat.

Ano, jsme vázáni spojeneckými smlouvami, které jsme jako republika uzavřeli svobodným rozhodnutím; tu podle mě nejpochybnější (o členství v EU) dokonce skrze referendum. Přesto Zeman mohl jet do Číny na školení, jak stabilizovat zemi, Pavel být velevýznamným činitelem NATO, Klaus "obhajovat" Rusko a Fiala vyrazit na Ukrajinu držet palce Zelenskému.

Důležitá věc: můžeme uvažovat o tahání za nitky těmi či oněmi informátory a dezinformátory, ale dokud svobodně(!!!) volím parlament, mám zajištěno, že parlament nepůjde proti mě prostě tím, že si jednotliví poslanci přejí být znovu zvoleni. Že to dělají jinak, než bych si přál - inu, "Na vládu nenadávám, protože vím, že kdyby se to mělo dělat líp, musel bych to jít dělat sám". Jen v ČR je 7,5 miliónu voličů, to máme, jak praví klasici, nějakých 20 miliónů názorů; takže je skvělé, že parlament a celá republika funguje ASPOŇ takhle.

Odmítám se cítit nesvobodný proto, že věci padají shora dolů a že když se tisknou peníze, stoupají ceny. S jedním ani s druhým žádná vláda ani žádný loutkovodič nic nenadělá.

DOKONCE: kdyby na to přišlo, můžu do volebního boje vstoupit, aniž by mi to někdo musel DOVOLIT !!!.