Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

JV

J20i31r20i 53V38r62a15b70e35c

28. 6. 2024 13:57

Nekoupil před roky Čech Kellner nějakou uhelnou elektrárnu v Dojčlandu ? Zřejmě na lejno.:-/

Foto

Je otázka pro koho Síkela pracuje- Český stát to není, jeho postupy nám elektrickou energii v brzké budoucnosti nepřinesiou. Jeho postup jde jen a pouze na ruku prodejcům plynu, prodejcům solárních a větrných vzdušných zámků a v blízké budoucnosti také prodejcům tlustých ponožek, svetrů a dek. Síkela je natolik blbý, že podobné lidi bývalo za socialismu vždy třeba kopnout vejš, takže můžeme očekávat nějakou eurohujerskou funkci aby mu jednou na náhrobku mohlo stát: Nakonec podělal i celou EU...

Foto

Paroplynové elektrárny poháněné vodíkem jsou dokonalejší nesmysl než perpertum mobile třetího typu. Ale co chcete po zelených mo/ezcích, kterým je fyzika vědou zcela neznámou.

LN

Pro Fialovy ministranty je to skvělá budoucnost... :-P

MM

Jak se tedy vlastně liší chování moskevských bolševiků a jejich českých slouhů od těch bruselských? Nejprve uvalí na soukromniky nesplnitelné dodávky či pokuty (statkáře v 50.letech versus elektrobarony o 70 let později) a pak jejich podniky po krachu a zadlužení znárodní. Hnus.

KN

K75a76r93e46l 24N30o41v68a47k

27. 6. 2024 18:54

Statkare s mene nez stovkami hektaru pudy udrzuji nad vodou jen dotace. Volny trh by si s nimi poradil, bolsevici netreba.

JP

Je to jedno. Pojedou li uhelky Brusel chce dostat polatky za CO2: erár to přičte k ceně a bude vymalováno, Tykač to nechce, budou. To platit všichni .

Foto

Tak mě napadá, že jestli hrozí, že už v roce 2027 bude ČEZ ve ztrátě, tak by možná měli ti odpovědní hospodáři a manažeři bojovat proti velkému vyplácení dividend a zisků a začít tvořit rezervy? Aby nedopadli jako ty indické hutě v Ostravě, které tak dlouho vyváděly miliady, až jsou v konkursu! Ostatně, co by se vlastně stalo, kdyby se ČEZ dostal do konkurzu? Přišel by o licenci a jeho zákazníky by převzal třeba Tykač?

LD

Čemu se tu v protektorátu pořád divíte?

VM

Diviš 10:31

Tak k tomu, Náš ženou zelený !

FK

Znáte ta slova Kazatelova z Bible. Tak mně připadá smysl argumentace o vývoji naší energetiky. A většina národa je klidná, jako by se nechumelilo. Až zkolabuje polovina průmyslu, to budou panečku úspory. Ale to nic, všichni budou mít přece fotovoltaiku a tepelná čerpadla. Jenže těm tupcům nikdo neřekne, že v zimě fotovoltaika jede s bídou na 20 procent, a to ještě v době, kdy to nepotřebujeme. A na vytápění domu potřebujete tak cca 3 až 4 kWh a topíte alespoň deset hodin denně, a to zas není tak málo. No a na servis si mohou lidé připravit tak 4 až 5 tisíc Kč za rok. To těm naivkům také tají. Není mi také jasné, jak stará bába poleze po střeše a bude čistit fotovoltaiku nebo lítat s apkou a ladit spotřebu. Nepřijde Vám to praštěné. A to jsem pro tyto věci velký fanda a už nějaký pátek to využívám.

OM

O76. 62M45.

27. 6. 2024 12:08

Německo za elektřinu jím odebíranou poplatky za DISTRIBUCI neplatí zcela pochopitelně, protože elektřinu neodebírají z distribuční sítě. Předpokládám, že poplatky za PŘENOS ČEPSu platí, protože kdyby ne, bylo by něco špatně a šéf ČEPSu by musel jít sedět.

To jen pro přesnost.

AT

A75l76e50s 21T56e19p68l79y

27. 6. 2024 15:14

Jedná se o nařízení EU - dálková mezistátní doprava elektřiny je ZDARMA.

Na rozdíl od plynu - za jehož přenos nám Němci tučně účtují.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz