22.9.2019 | Svátek má Darina


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lepka 14.8.2019 11:03

Je to marný, je to marný, je to marný.

Zelení sektáři jakživ nepochopí, že orientace na OZE spolu s likvidací jádra a útlumem uhlí vede do pekel, protože zbývá jediný zdroj, byť také fosilní a to zemní plyn, ale ten také spalováním produkuje ten fuj CO2. Navíc spalováním v turbínách pro energetické účely vznikají těžké ztráty účinností a tím samozřejmě produkce CO2 narůstá, přesto zelení MAŠÍBLi odmítají přímé použití v autoprůmyslu, což je nutně ekonomičtější i ekologičtější. A to se ani nezmiňuji o rizicích uvázat Evropu na jediného producenta.

J. Vrzal 14.8.2019 15:22

Re: Je to marný, je to marný, je to marný.

Ale no tak. Uzavreny paroplynovy cyklus ma vyssi ucinnost nez klasicky parni cyklus. Otevrena plynova trubina sama o sobe ma samozrejme ucinnost nizsi nez plynovy cyklus, ovsem ma vyhodu v rychlosti nabehu a odstaveni oproti oboum uzavrenym cyklum.

A co se C02 tyce - tak pri jednotce tepla vyrobene spalenim zemniho plynu ze vytvori mene C02 nez vyrobene spalenim uhli. Duvod neni slozity. Pri paleni uhli oxiduje jen uhlik. Pri paleni metanu oxiduje navic vodik. Navic vazebna energie je u toho vodiku vyssi.

J. Vrzal 14.8.2019 15:23

Re: Je to marný, je to marný, je to marný.

Oprava:

Otevrena plynova trubina sama o sobe ma samozrejme ucinnost nizsi nez PARNI cyklus, ovsem ma vyhodu v rychlosti nabehu a odstaveni oproti oboum uzavrenym cyklum.