Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J. Kanioková
Dobrý článek,
a taky bych ráda věděla, kteří "odborníci" se podíleli na tom, že matika už není maturitní předmět. to byla zvrhlost.
J. David, Ing.
Re: Dobrý článek,
Matika je základ všeho. Jenom přiblblí juristé (právníci a soudci) matematikou pohrdají. Na každou hovadinu si najmou znalce. Neznám většího vola, než je právník. Jo, své palmární kapsáře ale umí obhospodařovat excelentně. Eminentes, když sme u té latiny.
V. Běhal
Bez matematiky budeme zaostalou zemí
Pokud nebude na středních školách kvalitní výuka matematiky, nebudeme mít dostatek technické inteligence. Plitologové, sociologové, žurnalisti a podobní intošové stát k prosperitě nepovedou. Ti dokážou jenom kecat, stávkovat a demonstrovat proti každému rozumnému rozhodnutí.Chyba je v učitelích matematiky, kteří matematiku studentům znechutí, udělají z ní strašáka a přesvědčí studenty, že jsou na ni hloupí. Mluvím ze zkušenosti vlastní, svých dětí a vnoučat, Počty hodin matematiky se na některých gymnasiích snižují, učitelé nestačí látku procvičit. Zcela běžná praxe je, že si studenti shánějí doučování.
P. Čulík
Re: Bez matematiky budeme zaostalou zemí
Naprosto souhlasím, logické myšlení je základ, ovšem to biflování vzorečků, co se učí na školách, to je parodie na matematiku. Sám s odporem vzpomínám i na pojetí výuky matiky na ČVUT FEL, veliká posluchárna, kde už z půlky nebylo vidět pořádně na tabuli a tam docent Pišl vypočítával hodnost matice 10 x 10, takže jsme to nestačili opisovat z tabule, natož se nad tím zamyslet. Každou chvíli kritizoval středoškolskou výuku, že ta jeho byla stejně blbá nepochopil. Když jsem to konečně napodruhé dostal za tři, tak jsem si v klidu a bez stresu vzal skripta a docela si užíval algebru.
V. Pavel
Autor je blázen?
Po prvním odstavci, kde autor konstatuje, nikoliv jako humor, či ironii, že u nás "v poslední době stouply mzdy", přestávám číst! Zdůvodnění - viz nadpis příspěvku. Děkuji za pochopení.
P. Čulík
Re: Autor je blázen?
A vy si vážně myslíte, že v posledních letech nestouply mzdy?
http://zpravy.zona.cz/30905/pr-merna-mzda-v-cr-za-.../
http://www.kurzy.cz/makroekonomika/mzdy/
Příště se neunáhlujte, článek klidně dočtěte, je velice dobrý.
J. David, Ing.
Matematika
Matematika je podstatou všeho. Filosof bez matematiky není filosofem, pouze žvanilem.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz