3.12.2022 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

REALITY: Nafukování bubliny pokračuje

Poslední data statistického úřadu ukazují, že nafukování realitní bubliny úspěšně pokračuje. Meziroční růst ve druhém čtvrtletí o 13,3 procenta je pumpování cen na plný výkon. Průměr EU? 4,4 procenta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 21.10.2017 20:29

To nemá cenu. Obecně.

V socialismu ceny (nafukování cen všeho) neustále porostou!!!!!!!! Tady se řeší každý měsíc nějaký průs! A občan nemá důvěru v hotovost, totiž barák se tržně počítá, nikoliv program "důstojné stáří". Kdyby byla důvěra/očekávání reálna v budoucnost - cena nájmů a mnohdy ruin by klesly. Zkráceno. Prostě papírky nemají cenu, kdo by to řekl?? Trh je trh, nakonec to je "fantastické", to odlišení reálna a keců ČSSD/mládežníků od Pirátů.

Protože - z čeho by ta "moudrá" vláda všechno platila/řešila/máslo štelovala. No přeci z daní milánkové, z DPH, že zaplatíte z toho, že jste daroval dům neteři, ........., že si dovolíte ráno jít makat, .... . A teď mudrosoc udělá komisi na máslo. A bude snižovat, zvyšovat, zreálňovat, .... asi tomu Sobotka rozumí.

Kam se hrabe Husákov na dnešní MarksDienstbierbrusel hodnotovou společnost.

Všichni víme, že z koruny jde tak 67 haléřů na "zadarmo". Zkráceno.

Nevolím/nevolil jsem komouše, ale Husák (vytrženo ze souvislostí) byl určitě inteligentnější než Marksová. Též zkráceno. Vtip bude v tom, že reálný život bez socialistů by odhalil, mezi sousedy, kdo je kdo. A nepříjemně. Fest nepříjemně. Stejně to přijde.

M. Mikulec 21.10.2017 22:25

Re: To nemá cenu. Obecně.

Jako kvůli mizerné Praze nešlo zavést regulované nájemné, protože v Praze na něm parazitovaly nejhorší kreatury s nejvyššími příjmy, které ovšem měly VLIV, nemůže se situace změnit. Ledaže by se přestěhovalo hlavní město a mafiánské metastázy se přetrhly.

M. Mikulec 21.10.2017 22:26

Re: To nemá cenu. Obecně.

Omluva: ne Zavést, ale Zrušit, samozřejmě, :-)

M. Prokop 22.10.2017 0:17

Re: To nemá cenu. Obecně.

Regulované nájemné je horší než kobercový nálet.

Zkuste vymyslet menší pitomost.

M. Prokop 22.10.2017 0:19

Re: To nemá cenu. Obecně.

Omluva.

Vaši omluvu jsem přečetl až po napsání. Každopádně, zrušit regulaci nebylo možno kvůli socanům a těch v Praze není tolik jako jinde.

L. Novák 22.10.2017 2:46

Re: To nemá cenu. Obecně.

Jo, kvůli socanům... a Klausovi st. Ten měl strach, že by ho včasná liberalizace nájemného smetla z politického výsluní.

L. Novák 21.10.2017 15:53

Ceny rostou inflačně. Znehodnocováním koruny.

Stát a ČNB svou inflační měnovou politikou znehodnocují měnu a ti, kdož mají volné částky bez uplatnění, vkládají je do nemovitostí. Ať už výstavbou nových nebo nákupem starších. V Česku je přes půl milionu volných bytů, ale levná hypotéka je výhodnější než vysoké nájemné. Poptávka roste přiměřeně k množství peněz, které ČNB vrhla do oběhu. A jak už psali ekonomové, rostoucí ceny nemovitostí jsou spolehlivým indikátorem inflační měnové politiky státu.

Tak co se divíte? :-)

M. Prokop 21.10.2017 21:41

Re: Ceny rostou inflačně. Znehodnocováním koruny.

Konec konců, inflační nemovitostní bublina proběhla ve Španělsku a v Irsku, tam byly peníze taky příliš levné, zavinilo to €.

U nás to trochu brzdí příliš složité předpisy, takže se nestaví nepoužitelné, jen lezou ceny nahoru.

Š. Hašek 21.10.2017 22:10

Re: Ceny rostou inflačně. Znehodnocováním koruny.

V širším slova smyslu, pro většinu občanů (zde myslím ty, kteří vyrobí něco co se prodá, nikoliv nutně na váhu) se měna znehodnocuje tím, že jsou peníze dosažitelné docházkou na úřad, dosažitelné od politiků nikoliv za práci, zboží, nepohodlí, starosti. Peníze dneska lítají na povel bábyministryně. Tohle bylo jen za války, dřív, dneska to je "budoucnost".

Měna už se fasuje, můj otec měnu vydělával. Vydělával!

Nemám univerzální radu, jen je jasné, že sockom krachuje. Pomalu, o to je to horší. Rakovina je taky horší než si rychle a jasně zlomit předloktí. Zkráceno.

J. Pražák 21.10.2017 13:36

Autor jen papouškuje nesmysly

Největší developeři jsou zavedeni na trhu desetiletí. Problém tedy není v byrokracii, ale v jejich neschopnosti podat včas žádost o územní rozhodnutí a stavební povolení.

Stát by neměl rezignovat na ochranu obyvatel před nezodpovědnými developery, zahájení stavby musí předcházet i dostatečné kapacity inženýrských sítí a možnost veřejné dopravy.

Jde tedy jen o to, myslet více dopředu. Stavba je běh na delší trať.

M. Prokop 21.10.2017 21:43

Re: Autor jen papouškuje nesmysly

Ale jděte, brepto ...

Předpisy jsou příliš složité a kecá do toho každý, kdo má do prdele díru.

Ani státní podniky nejsou schopny získat potřebná povolení.

D. Polanský 21.10.2017 8:39

Kéž by tomu tak bylo,

jenom škoda, že ubylo krav, nosnic a ubývá zemědělské půdy. Ale i to nevadí, český statistický úřad nám sdělí, že ceny narostly pouze o 2,5 %.

K. Pavlik 21.10.2017 1:57

Autor je opravdu informovan

Nelze autorovi nez doporucit at zitra proda dum nebo byt ve kterem zije a ze za 3 roky si ho muze koupit znovu a paradne se nabalit - vim ze z danoveho hlediska je to trosku blbost.

Ted trosku vic vazne: Neni v Cesku nadbytek bytu ktery se umele resi krome jineho tez ruznymi nesmyslnymi dotacemi?

.Dnes holt chce kazdy bydlet v Praze to se tez musi vyresit cenami.

D. Polanský 21.10.2017 8:41

Ceny bytů a domů

jsou jaké jsou, a to je na trhu to výborné a krásné. Také člověk nepochopí, jak může vydělat herečka 10 milionů dolarů za rok. Říká si, za co?

J. Schwarz 21.10.2017 18:18

Re: Autor je opravdu informovan

A já měl dojem že autor prognózuje pokles cen nemovitistí zanějaké dva - tři roky...