15.6.2024 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

REALITA: Hospodářský růst jde do kopru

Odchod velkých firem z české ekonomiky, ale vlastně i z dalších evropských zemí, bude tedy pokračovat. Již to je statisticky měřitelné na poklesu exportu evropských zemích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 5.3.2024 9:04

Nenazval bych jej "egoistickým zločincem". Zločincem se člověk totiž stává. Duševně zaostalí jedinci se takovými již rodí.

P. Čech 5.3.2024 9:01

Kdo zde hýří blbostí entity, tedy zejména sebe samého, ponechte laskavě na posouzení diskutujících. Vás za diskutujícího nepovažuji, protože umíte jen nadávat. Rozhodně nic jiného, obecně přijatelného.

P. Čech 5.3.2024 8:59

Ono to začalo již v roce 1990. Pojem "podnikatel" dostal od novinářů a politiků prazvláštní význam v ČSFR. Každý člověk, který nebyl v zaměstnaneckém poměru a živil se prací stal se ihned "podnikatelem". Pamatuji se dobře jak média neustále informovala o "podnikateli" na Václavském náměstí, který se živil cíděním bot cizincům. To byl jeden z prvních českých "podnikatelů". A zčásti to platí dodnes. Každý živnostník je pro novináře "podnikatelem". Jakou škodu to natropí v myslích lidí je nabíledni. A zase za to mohou ti novináři.

L. Novák 5.3.2024 8:59

DEMENTNÍ BLÁBOLY KOMUNISTICKÉHO K;-OKOTA "Rada"...Rv!!

P. Rada 5.3.2024 8:59

Kéž bych se výše mýlil. Nejspíš se ale nyní nemýlím v tom, že jsem nepříjemnou pravdou podnítil egoistického zločince k zlobnému projevu.

L. Novák 5.3.2024 8:57

Idioti jako vy dva žádný názor, který je možno brát vážně, nemáte... :-)

L. Novák 5.3.2024 8:55

Jistě, jenom blbost entity "P. Čech" poroste do nekonečna... a s exitem zmizí. :-)

F. Korecký 5.3.2024 8:54

Souhlasím, jenže massmedia naše i EU vč. politiků dělají vše pro to,aby byla zvolená většina "přiznivců" GreenDealové politiky, takže stejně s nic nestane.

P. Rada 5.3.2024 8:54

Ekonomický model sám ničíte tím, že zde plácáte podobně jak aktivista bez odpovědnosti.

Odkdy je pro Vás Oxid uhličitý hlavní složkou potravy? Odkdy a komu vadí prdění krav?

Není to spíše tak, že CO2 je hlavní složkou externalit a že krávy a další přežvýkavci produkuj metan s 95% hubou?

Za předvedeného stavu vědění o světě raději opravdu nesejte a ani nechovejte zvířata.

P. Čech 5.3.2024 8:53

Ale fuj! Umíte také něco jiného než nadávat lidem jiného názoru než je ten Váš, pokud nějaký vůbec máte? Což takhle napsat zde v čem se pan Rada mýlí? Ale na to asi nemáte.

D. Polanský 5.3.2024 8:52

Blouznění o trvalém ekonomickém růstu a konkurenceschopnosti. Holt, autorka by měla přihlásit nějaký ten patent, aby té naší konkurenceschopnosti napomohla.

P. Čech 5.3.2024 8:50

Obecně je třeba si uvědomit jedno a to zcela zásadní. Nic, opakuji nic, na světě nemůže růst donekonečna. Tedy ani ten HDP. Celý systém, založený na neustálém růstu HDP je nesmyslný a dříve či později se zhroutí. Je to jen otázka času. Hloupí ekonomové, kteří si toto nehodlají uvědomit jdou sami proti sobě a nebo proti svým následníkům. A nebo že by se řídili heslem "po nás potopa"?

J. Kasenčák 5.3.2024 8:49

Teď nevím jestli se z Indie budou dovážet auta (elektroauta) do Europy nebo ,chce koncern vyrábět kvůli hospodářskemu růstu Indie. Konkurenceschopnost hin se ukáže Lomikare schopnost firem . :-). Stát může zadotovat část drahé energie ,nenavyšovánim platů zaméstnavatelem a nakonec národní banka může uvolnit měnovou politiku a zkusit ten opěvovaný kanál oslabení měny když je pokles hospodářstvi ,a nastartovat konkurenci. Pozor ale je to politicky neprůchodné. :-).

L. Novák 5.3.2024 8:49

ZALEZ DO ZEMLJANKY, DEMENTNÍ ZELENÝ ;-O KRETÉNE!!!Rv

P. Rada 5.3.2024 8:41

Štichtařová tvrdí: ...."nesmyslně drahé jsou energie i v dalších zemích Evropské unie, a jednoznačně je to v důsledku evropské zelené politiky."...

Pro zloděje zločince je politikou obohatit se bezpracně loupeží - a to tak, aby nebyl za okrádání postižen.

Pro zločinný kapitál je politikou růst pro růst - s jakýchkoli zdrojů - bez ohledu na to, zdali široké okolí prosperuje také.

Pro zločinné komunisty bylo politickým smyslem prostřednictvím mas pracujících, uzmout kapitálu vlivnost avšak sílu k převzetí moci získat analogicky rabováním surovinových zásob. Zas nehledě na úkor životního prostředí doma a v širokém okolí.

Komplexu biosféry je oproti egoistickým zločinně-mocenským postojům (kapitalistů či komunistů) cílem růst dlouhodobý uspořádanosti (pokles entropie). Tedy tak, aby s narostlé uspořádanosti obstála v nehostinné vesmírné pustině.

Má k tomu po miliardu let k dispozici prakticky jen sluneční zdroj a vnitřní bezodpadový metabolismus navazující na obnovitelnou zelenou fotosyntézu - a až dnes i člověka a v tom tkví její problém i snad ještě kousek naděje.

Štichtařová vzešlá s období konce moci komunistů se zahleděla do kapitálu ale skuhrá, že politika založená na zelených obnovitelnostech je jí nejen málo - ale dokonce na přítěž. Žel není mezi lidskými "zločinci" sama.

L. Novák 5.3.2024 8:39

;-D I ten osel Kotas si musí po ránu odfrknout... ;-)

L. Novák 5.3.2024 8:35

;-) R^ EU

L. Novák 5.3.2024 8:33

Ztrácíte čas s dementním idiotem...

F. Kusák 5.3.2024 8:28

No, upřímně, už ty věci začínají jít tak nějak mimo mně. Ne, že by mě to neštvalo, ale nic s tím neudělám. Ta fanatická posedlost podnikat po pádu Husákova tupého režimu se vytratila a lidé (tedy většina) získali přesvědčení, že prosperita přijde automaticky. My, kdo jsme zasvětili život podnikání víme, jak naivní jsou to iluze a kolik námahy a nezdaru stojí za jediným úspěchem. Jak bude Evropa vypadat včetně naší země, mají v rukou generace Evropanů, kteří to mohou nějak ovlivnit. Ale nikoliv žvanením, ale tvrdou práci a posedlostí úspěchem. To je obecný návod, nic jiného nepřichází v úvahu.

L. Peleška 5.3.2024 8:18

Ekonomický model Západu se vyvíjel několik století, zničili jsme si ho (nechali jsme aktivisty, tedy levicové revolucionáře ) ho zničit během několika desítel let. Oxid uhličitý se podílí jako hlavní složka na produkci masy potravin. Dnes už nepřímo útočí i na zemědělství. Prodražují hnojiva, omezují chemikálie, které umožňují rekordní výnosy, útočí n a prdící krávy ( to je překvapení!), inu dobrotrusové v plné nahotě! Zemědělci se vzpouzí?! Jsou tak zvyklí. Jenže aktivisté bez odpovědnosti prudí a politici bez vize a odpovědnosti ustupují. Prostě: "Na podzim nezaseju, na jaře prodám kravku?

T. Kučera 5.3.2024 8:08

Taky proto se jde do Indie.

P. Diviš 5.3.2024 8:05

Kotaz, vy ...e , do ekonomiky se raději nepouštějte.

S. Rádl 5.3.2024 8:05

V Číně procházíte na nádražích rychlovlaků rámy, podobně jako u nás na letišti. Nechápu ale souvislost. Před lety měli v Číně naopak problémy s dodávkami elektřiny a řada velkých firem si postavila vlastní elektrárny. A levná pracovní síla je v současné době spíše v Praze než v Shanghaji.

P. Diviš 5.3.2024 8:02

To sice jo, ale čínská práce už zdražuje, takže dnes je hlavní rozdíl v té ceně energie a byrokracii.

P. Diviš 5.3.2024 7:54

V EU toho moc smysluplného není. Řešením by bylo snížit cenu energie, čemuž brání Brusel a jeho zelené fantasmagorie a snížit byrokracii, asi tam na desetinu, čemuž brání i Brusel a jeho fantasmagorie (část jich je domácích). Což by vedlo i ke snížení těch státních výdajů, ne cpát peníze do bezedné díry.

P. Diviš 5.3.2024 7:50

Máte na mysli nechat výroby a živit se kecáním?

P. Diviš 5.3.2024 7:49

Na rozdíl od pí Šichtařové matláte věci nesouvisející. Díry do penzijního systému vrtá demografie, ne současná vláda, ta se to jen snaží řešit.

P. Dvořák 5.3.2024 7:44

Řekl bych, že už je v řídícím centru. A vůbec mu není divné, že tam ve dveřích nemají kliky a on nemá od ničeho klíče :-)

J. Moravec 5.3.2024 7:38

I to je možné.

J. Moravec 5.3.2024 7:37

Něco o tom vím v obou zemích jsem dlouhodobě pracoval.