Čtvrtek 16. dubna 2026, svátek má Irena
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

PRÁVO: Slunce svítí přes mříže

Konečně, chtělo by se říci. Byznys se slunečními paprsky, který bují od roku 2010, vyšetřuje ve velkém policie a státní zastupitelství. Policie momentálně prověřuje desítky solárních elektráren, další četné objekty v dohledné době přibudou.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Z. Švrček

16. 9. 2013 10:18
Práce usilovná, ale zbytečná.

Protože řeší následky. Příčinou je pro korupci a podvody vytvořené naprosto netržní protože dotační prostředí, které k takovému jednání přímo vybízí. Toto prostředí bylo  stvořeno tím, že se rozhodlo o přímé státní podpoře - tedy dotování tohoto druhu energie. Tím, kdo o tom rozhodl je primárně EU a sekundárně český stát, který si nyní snaží nožičky uběhat, aby vše zkontroloval, ureguloval a napravil. Marně. Kdyby měly být solární elektrárny stavěny pouze a jedině na komerčním základě a byznysovém plánu, nevznikla by ani jedna. Nemohla by, neexistovala by smysluplná ekonomika. Takže zase léčíme následky a viník - byrokrati EU - postiženi nebudou. Pokud někdo bude sedět, tak jen malé rybky, které se jim na tu udičku z chamtivosti chytily. Je třeba se začít ptát, kdo rozhodl o vytvoření korupčního prostředí na úrovni EU a kdo to jen "vylepšil" na úrovni našeho státu. Odpovědi jsou jasné, takže co ovčane, s EU nepohneme(?), tam vládnou nevolení a v parlamentu mají ti, kteří byli proti fotovoltaice, jasnou menšinu. U nás tuhle zhůveřilost podpořili jednohlasně ČSSD, KSČM a Zelení, a co my... zvolíme si je znova?

Pokud na odpovědi zní ANO, pak plaťme, rozčilujme se, tleskejme údům státu, jak dobře to vyšetřují, ale to je tak vše, co proti tomu můžeme dělat

0 0
možnosti
LN

L. Novák 475

16. 9. 2013 12:17
Re: Práce usilovná, ale zbytečná.

A navíc - tady se mluví o nějakých pěti miliardách a o "nelegálním" připojení podvodem. Potíž je ovšem v tom, že celý TUNEL OZE navržený Bursíkem a schválený sjednocenou levicí proti hlasům ODS je prošustrovaných bilion Kč (milion milionů), a proti němi je humbuk s 5 mld. jenom plivnutím do moře. Je to jenom půl procenta celkového rozsahu škod, které už lze jen omezit, ne zastavit.

Pomohlo by jenom extrémní krupobití lokálně na polích s fotovoltaikou. :-P

0 0
možnosti
AB

A. Bocek

16. 9. 2013 9:38
Tam kde zlumpačení poslanci

odsouhlasili nehoráznou podporu, tam se dá očekávat nájezd movitých spekulantů, kteří si neberou servítky. Žádná jiná banka vám nedá tek skvělý, pevný, zaručený a dlouholetý úrok. Kdo podvádí měl by být  souzen a potrestán a měl by být odstaven od dotačního penězovodu..

0 0
možnosti
LN

L. Novák 475

16. 9. 2013 12:19
Re: Tam kde zlumpačení poslanci

Přesně podle pravidla: "Blbej, kdo dává, blbější, kdo nebere." :-P

0 0
možnosti
LK

L. Krajicek

16. 9. 2013 0:51
V našem propracovaném systému

všelijakých odvolání, dovolání, rozkladů, stížností a ústavních stížností je velice pravděpodobné, že než dojde k nějakému konkrétnímu a konečnému řešení systému dotací, stavebních povolení, podvodné a nesmyslné technické dokumentace, vykazovaných  a skutečných hodin, po kterou i v noci svítilo slunce a pod., tak už DÁÁÁVNO budeme řešit problémy, co těmi zrezivělými solárními elektrárnami dělat, protože budou patřit nějakému bezdomovci, kterého policie už deset let marně hledá.

0 0
možnosti
KK

K. Kužel

16. 9. 2013 6:47
Re: V našem propracovaném systému

Velmi pravděpodobné, velmi české!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz