19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

POLEMIKA: Jak se bude jmenovat nová kuchařka M. Šichtařové?

Někdy na počátku letošního léta jsem se v blogu Markéty Šichtařové Vyhoďte značky do šrotu dočetl, že nizozemské město Emmen dramaticky snížilo počet dopravních nehod tím, že odstranilo všechny dopravní značky, pruhy a světla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mrázek 15.9.2016 15:48

Nelze dostatečně urazit ČNB ...

Sebrala lidem na účtech desítky procent a ještě si dovolí být uražena? Nehorázné !

K. Pavlik 15.9.2016 17:32

Re: Nelze dostatečně urazit ČNB ...

Podle teto teorie CNB dala lidem kteri maji hypoteky v korunach desitky procent.

J. Krásenský 15.9.2016 15:30

Pan Singer

činí takovou hospodářskou politiku, aby po skončení mandátu mohl nastoupit do ECB.

J. Kratochvíl 15.9.2016 14:44

Pan Singer by měl přiznat,že nemá pravdu

znehodnocováním koruny okrádá naše občany a tyto nakradené peníze jdou na účty zahraničních firem, které u nás mají levné montovny.

Na rozdíl od Německa,které po sjednocení na začátku 90 let,kde západní bankéři velkoryse přijali kurz východní marky 1:1, tak naši ekonomové naši korunu devalvovali na zlodějský kurz veksláků a to nestačí dnes ještě po 26 letech stále znehodnocují. Paní Šichtařová má pochopitelně pravdu !!! Za naše Singery se můžeme jenom stydět. Mělo by se zjistit, jestli v tom není korupce.

J. Kratochvíl 15.9.2016 14:50

Pane Singře,

nedělejte z lidí blbečky a raději zalezte !!!

V roce 2013 byl gradient HDP pozitivní, tzn. že ekonomika rostla i bez vašeho zásahu a to je důležitější ukazatel než absolutní čislo okamžitého HDP, co se tady snažíte prezentovat Nevím, jestli si to uvědomujete nebo ze sebe děláte blbečka.

P. Vaníček 15.9.2016 13:12

Pro lidi je myslím nejdůležitější,

že pod nynějším i předchozím machrování "bankéřů" ČNB je lepší mít peníze doma ve štrozoku,protože úroky na kterýchkoli účtech nepokrývají ani inflaci. Tak se p.Singere netlučte do prsou jak duo orangutanů Zubatá tykev a čobol z STB.

R. Fiala 15.9.2016 11:32

Vysvětlí mi někdo jako laikovi

kdo ve skutečnosti zaplatí ty desítky a desítky miliard, jež ČNB pod vedením pana Sígra vydává, aby udržela znehodnocenou korunu na kurzu 27 Kč za euro?

M. Šejna 15.9.2016 11:46

pane Fialo

kde jste přišel na ty desítky a desítky miliard, které prý vydává ČNB na udržení kurzu?

Za tři roky intervencí intervenovala ČNB ve výši 550 mld. Kč. Víte vůbec, co to znamená? To je, že za těch 550 mld. nakoupila ČNB eura a dolary. Takže o to se zvýšily naší centrální bance devizové rezervy a nikoli, že tzto pení utratila a ony se "vypařily".

Mimochodem, auditované účetníctví za poslední tři roky ukazuje, že ČNB hospodaří se ziskem několika desítek mld. Kč i přesto, že intervenuje.

F. Pavlis 15.9.2016 12:07

Re: pane Fialo

Pane Šejno, vy jste humorista. Máte nějaký spořící účet ? Pak budete v jiné optice. Banka vydělává, občan trvale ztrácí pokud spoří. Banky tlačí utrácet - a to bylo i u p. Singera zjevné i verbálně. Pak existují i jiné statistiky o počtu rodin, žijících od výplaty k výplatě. I ekonomové jsou tací a onací a vesměs "závislí" na svých ekonomických školách a tiše i na jiných entitách.

F. Kusák 15.9.2016 14:00

Re: pane Fialo

To, že naše účty mají minimální úrok, je pro nás, obyčejné střádaly fakt, ale důvody jsou složité a centrální banka malého státu situaci nemůže zásadně změnit. Stručně řečeno, záporné úroky jsou odrazem stavu západní společnosti a ekonomika je jen důsledkem těchto jevů. Nevím, zda-li jste někdy toužil vlastnit dobrou a kvalitní výrobní firmu, tedy ji třeba sám zrealizovat. Pokud ano, pak nemusím dále psát, pokud nikoliv, zeptejte se nějakého upřímného a dobrého známého, kterému se to povedlo, ale, co všechno musel obětovat. Takových bláznů je čím dál tím méně. Znáte, co se říká: "že z poctivé práce ještě nikdo nezbohatl". Já dodávám, pokud nechtějí lidé pracovat, riskovat a chtějí se jen vést, nemůže společnost bohatnout. Bohužel, podle mého, tento jev převažuje. A pak se nedivme, když nejsou reálné investice, že nelze zhodnocovat měnu.

J. Mrázek 15.9.2016 15:50

Padající dolar a euro - rezervy?

Za co, soudruzi, za co ???

S. Ševeček 15.9.2016 17:53

Re: pane Fialo

Kde těch pět set miliard NNB, pobočka Praha, vzala?

Vytiskla.

J. Kavalír 15.9.2016 11:18

Malá úvaha

V r. 1993 při vzniku samostatné ČR jsme měli v oběhu jistý balík oběživa (hotovost + úspory na účtech - dluhy). Cena "spotřebního koše" se od té doby zvedla několikanásobně, tudíž kupní síla tohoto původního balíku peněz logicky několikanásobně poklesla. Jak to, že ekonomika dosud nezkolabovala v důsledku nedostatku peněz v oběhu? Nevšiml jsem si, že by položkou státního rozpočtu byla dotace od ČNB. Ta totiž peníze pouze půjčuje (nyní prakticky zadarmo) komerčním bankám, a tyto peníze se do oběhu dostávají prostřednictvím dalšího zadlužování občanů, firem i státu. A zaplacené úroky dále vysávají peníze z oběhu ve prospěch bank.

Nebylo by logické, aby "emisní banka" doplňovala každoročně množství peněz v oběhu tak, aby se kupní síla tohoto balíku neměnila, tedy například podle inflace v minulém roce? Tyto peníze by mohly jít přímo do státního rozpočtu "zadarmo" bez placení úroků. Jdou tam stejně, ale prostřednictvím komerčních bank, které z toho profitují.

J. Bruner 15.9.2016 20:30

Re: Malá úvaha

co je to oběživo? Máte-li na mysli peníze, pak jsou to jen bankovky a mince ve své reálné podobě. Dluhy nejsou peníze a proto je nelze odečítat od hotovosti..

M. Pivoda 15.9.2016 10:45

Způsobilo devalvaci české koruny konopí v kuchyní ČNB?

Toto by bylo důstojné diskusní téma pro české občany.

J. Hanzal 15.9.2016 10:39

Koukám,

že paní Šichtařová tomu takyguvernérovi z úleku leze pěkně na nervy.

I. Lyčka 15.9.2016 14:03

Re: Koukám,

Proto a nejen proto je mi ta paní velice sympatická :o)

P. Lenc 15.9.2016 10:33

Pane Singere,

buďte aspoň jednou chlap a napište, že vám paní Šichtařová okopávala kotníky.Nijak jste nevyvrátil, že většinou měla pravdu, zatím co vy jste znehodnocoval českou měnu a doslova okrádal české občany.

K. Pavlik 15.9.2016 17:31

Re: Pane Singere,

Kazdy se bavi jen o okradani. Po ze cena hypotek ktere jsou v korunach se v Eurech podstatne snizila nikdo neuvadi. Podle ceske teorie okradani by tito lide meli byt v baliku. Samozrejme nejsou - ono to okradani je pekna blbost. Dlouhodobe sporit se nevyplatilo nikdy a nikde takze jakepak okradani.

V. Braun 15.9.2016 10:32

Znehodnocení úspor? To těžko.

V diskusi je hodně příspěvků o tom, jak ČNB znehodnotila úspory. Docela by mne zajímalo jak to ti diskutující počítají.

Jinak když si ČNB dá nějaký inflační cíl, nyní například 2%, a splní jej tak to automaticky znamená znehodnocení úspor. Současná inflace je dle statistik nižší. Oslabení koruny může znehodnotit úspory snad jen právě přes inflaci způsobenou cenami dovozového zboží, a to se dle statistik níjak výrazně neděje. Jinak může oslabení koruny vadit jen těm, kteří se chystají přímo nakupovat v zahraničních měnách, ovšem nevím, zda přímo toto měli diskutující na mysli.

Můj názor: kdo nejezdí na dražší zahraniční dovolené a nenakupuje dražší zahraniční zboží tak nijak výrazně škodný na oslabení koruny není.

M. Vondráček 15.9.2016 10:39

Re: Znehodnocení úspor? To těžko.

Tak to já jsem.

R. Langer 15.9.2016 15:42

Re: Znehodnocení úspor? To těžko.

Stačí se podívat na ceny v obchodch, a to včetně potravin, a hned to znehodnocení uvidíte. Není potřeba nic složitě počítat.

L. David 15.9.2016 10:10

Zloději Singře, vy můžete tak akorát dtžet hubu ! ! !

Frivolně spuštěnými devalvacemi české měny jste VY OSOBNĚ SPOLU S DALŠÍMI KUMPÁNY Z BANKOVNÍ RADY ČNB OKRADL O VÍCE NEŽ 100 MILIARD Kč VŠECHNY STŘÁDALY A DRŽITELE VŠECH DALŠÍCH AKTIV VÁZANÝCH NA ČESKOU KORUNU ! ! !

To nejlepší, co můžete Singře udělat, je zalézt do konce života do kanálu, užívat si svých dosavadních královských platů, raději nevystrkovat nos a nepsat debilní články, kterými byste tak rád obhájil trestné činy, jichž jste se dopustil vůči Ústavě ČR a vůči Zákonu o ČNB, kteréžto dokumenty vám ukládaly pečovat o cenovou stabilitu, zatímco vy a vaši kumpáni jste se ve své bohorovné zpupnosti domnívali, že si můžete dovolit cokoliv ! !

Jste Singře hoden pouze toho, aby si okradení občané před vámi pouze odplivli ! !

M. Šejna 15.9.2016 10:16

pane Davide

mohl byste, sdělit místnímu publiku, jak se mohly lidem znehodnotit ÚSPORY? Pokud ty úspory držíte dál a neutrácíte je, tak se vám neznehodnotilo nic.

To samé platí o aktivech vázaných na českou korunu. Pokud máte aktiva v české měně, pak se jejich nominální hodnota nezměnila. Leda, že byste ta aktiva chtěl vyměnit za eura. Pak byste prodělal.

J. Kavalír 15.9.2016 10:34

Re: pane Davide

Pane Šejno, devalvace koruny nás okradla všechny co například topíme plynem nebo kupujeme palivo do auta a samorřejmě se projevila i v cenách dalšího dováženého zboží nebo dovolených v zahraničí. Takto zbytečně utracené peníze nám pak chyběly na nákup dalšího zboží a služeb, čímž jsme jiste růstu HDP nepomohli.

M. Vondráček 15.9.2016 10:39

Re: pane Davide

To pan Šejna nepochopí , na něj to je složité. To že má ve slamníku stále 10 tis, a neubývají mu je podle něj známkou ekonomické stability ( v bance by mu ubývaly , neboť poplatky jsou vyšší než úrok) .

To že si za ně díky intervencím ČNB koupí méně to ho nezajímá.

M. Šejna 15.9.2016 11:29

pane Vobdráčku

polplatky v bance a úrokové sazby nemají s devalvací koruny nic společného. Tady se řeší údajné znehodnocení úspor díky devalvaci, a vy tu vyrukujete s bankovními poplatky a úroky z vkladů.

Plácáte o úplně něčem jiném. Ale to vy nepochopíte, na vás je to moc složité.

J. Kavalír 15.9.2016 12:57

Re: pane Vobdráčku

Devalvace byl jen poslední trapný pokus, jak dosáhnout vysněné inflace, když úrokové sazby se blíží nule. Páni ekonomové totiž nepochopili, že inflace nasává v okamžiku, kdy je na trhu méně zboží, než zákazníci požadují a výrobci si mohou dovolit je zdražit. Deflace je naopak následkem nadbytku zboží oproti koupěschopné poptávce kdy konkurenční hoj nutí výrobce se cenově podbízet aby své zboží na trhu udali.

M. Šejna 15.9.2016 11:26

pane Kavalíre

mě tedy plyn a elektřina v posledních letech zlevnily. Zlevnila i nafta. Takže já poškozený nejsem.

Vám se energie zdražily?

Průměrná mzda v 1.Q 2013 byla 23.985,- Kč, letos to bylo 26.480 Kč. Za ty tři roky se mzdy zvedly v průměru o 10%, ale devalvace byla o 8%.

L. Novák 15.9.2016 17:13

Re: pane Kavalíre

Hloupý Šejno, vás elektřina a plyn zlevnily? Jak to dokázaly? :-D

No, tolik k vaší češtinářské demenci. Pokud se cen energií týče, ty se vyvíjejí nezávisle na vůli ČNB. Když barel ropy se neprodává za 100 ale jen 30 USD, není to žádná zásluha ČNB! Osle jeden agitátorský!