30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

GLOSA: Poplatky za roaming v rámci EU jsou přežitek

Nastává doba dovolených a pro ty, kteří se rozhodnou trávit volno v zahraničí nastává obvyklá starost s poplatky za používání mobilních telefonů a internetu. Mnoho lidí se v minulosti dožilo po návratu z prázdnin nepříjemných překvapení v podobě vysoké faktury za volání a používání internetu v mobilu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Graf 6.6.2013 14:13

Internet se jmenuje worldwide web...

...a vynalezl ho soudruh Al Gore ve svém volném čase. Jasně...

Že jsou oligopolisti ještě větší šmejdi než jejich přátelé socani, to je známá věc.

M. Krátký 4.6.2013 19:22

Soudruh Rouček nezklamal

To, co tady blábolí je stejná pitomost jako kdyby vynechal Boženu Němcovou a sám napsal Babičku. Je to typický komunistický vyžírka, blábolí a blábolí. HNUS !!!

P. Brodský 4.6.2013 20:36

Re: Soudruh Rouček nezklamal

Komunista by nadával na EU a podporoval by ODS.

P. Brodský 4.6.2013 12:22

Potřebný článek.Důkazem je, jak na něj nadává nacionálně socialiostická smečka ODEsáků

Příznačné je, že tito Klausovští budovatelé kapitalismu si myslí, že přeshraniční rozhovory jsou pozřebné jenom o dovolených nebo že je vedou pouze politici. O kapitalistické globalisaci zřejmě kromě nadávek nic neslyšeli. Mimochodem Váš Klaus se nechal slyšet, že vážně uvažuje o nabídkách kandidovat za některé subjekty do EP. To bych Vám, Odesáci, velmi přál.

Jen více takových textů pane Roučku.

P. Zeman 4.6.2013 12:32

Re: Potřebný článek.Důkazem je, jak na něj nadává nacionálně socialiostická smečka ODEsáků

Nebýt toho přeregulovaného socialistického hnusu v Evropě, byly by ceny za roaming už dávno na nějaké tržní úrovni, které se regulace soudružkou z Bruselu nepřiblíží ani za dvacet let :-P. Ale je pochopitelné že pro jedince vaší nátury to zní jako rajská hudba. Více Roučků a více Brodských :-D!!!

P. Brodský 4.6.2013 13:07

Re: Potřebný článek.Důkazem je, jak na něj nadává nacionálně socialiostická smečka ODEsáků

Mobilní operátoři, podobně jako televizní stanice, banky atd podnikají na základě státem udělované oligopolní licence.Licence udělované "národním" státem omezenému množství subjektů. V takovém prostředí mechanismus voln=ého trhu jaksi nefunguje. Místo toho dochází ne-li k explicitní, tedy alespoň implicitní kartelisaci.Trh, podobně jako v reálném socialismu, neovládají spotřebitelé, ale " výrobci". Tak např. ve Francii i po zavedení Eura vybíraly banky stejné poplatky za směnu při převodu peněz do zahraničí, i když "směŇovali " eura za eura. Francouzský stát proti tomu nedělal nic, teprve EU to zakázala. Jinak ba to klienti bank neměli šanci pževálcovst, protože neviditená ruka trhu v oligopolním prostředí nefunguje.

E. Heusinger 4.6.2013 14:56

Re: Potřebný článek.Důkazem je, jak na něj nadává nacionálně socialiostická smečka ODEsáků

A jak byste ty frekvence rozděloval?

P. Skřivan 4.6.2013 15:52

Re: Potřebný článek.Důkazem je, jak na něj nadává nacionálně socialiostická smečka ODEsáků

Těžko, a o tom ten příspěvek je ... . :-) Když je něco na příděl, je třeba regulovat cenu. Je na tom něco k nepochopení ? :-)))

J. Jurax 4.6.2013 19:04

Re: Potřebný článek.Důkazem je, jak na něj nadává nacionálně socialiostická smečka ODEsáků

Pro některé zjevně je ...

P. Papež 4.6.2013 10:04

Kdyby

Kdyby se nemuselo krmit nenažrané stádo nemakačenků typu Roučka a ostatních eurovyžírků, klidně bych roaming platil. Když vím, že tato nenažraná skupina má placené vše, včetně telefonů (dostávají mastný příspěvek na provoz), chci to také lacino. Tím, že telefonní společnosti budou díky roamingu nuceny propouštět zaměstnance, kteří budou na státních příspěvcích, už tyto euroflákače nebolí.

Š. Hašek 4.6.2013 9:37

Jen komunista/evropský neokomunista

může (s dojmem odbornosti) napsat článek o tom, jak poskytování celkem jednoduché služby (přenos dat či sdělení "tak Máňo, sedím v tramvaji, jedu, ještě ti brnknu, atd) bude předmětem celoevropské, politické/mocenské regulace vymyšlené "sborem chytrých".

Typický budovatelský článek socialisty/komunisty.

Drzost a ještě jednou drzost. Ale jištěná jeho voliči.

Rouček nezklamal. Ještě zapomněl napsat, že cílem EU komise jest "mobilní připojení -nevaž se odvaž se- pro každého lida EU" a pochopitelně zadarmo.

E. Heusinger 4.6.2013 7:32

Škoda, že tento příspěvek

nenapsal někdo jiný. Dočkal by se pochvalného mručení.

P. Kolář 4.6.2013 7:45

Re: Škoda, že tento příspěvek

Zvláště dobře se to poslouchá těm,kteří nemají práci,pane Heusingře.Už slyším to jejich pochvalné mručení.Budou mít tu dovolenou na Kanárech levnější.

J. Barto 4.6.2013 8:37

Re: Škoda, že tento příspěvek

Ne každý a z každé země jezdí na dovolenou k moři. Ale, jen do Chorvatska jede milion (!!) Čechů. Doplňte si pak Řecko,Kypr,Itálii,Turecko atd.

Dospějete pak k číslu, které patří v Evropě na špičku !

A ti co na to nemají?Ještě pořád mohou trávit pěknou dovolenou v Česku. Ale tak to prostě chodí, co svět světem je.Ti, co slibují něco jiného, mohou docílit pouze toho, že to číslo se rapidně zmenší. Ti "chudáci" se stejně nikam nedostanou, jen ubude lidí, kterým záviděli !

V. Němec 4.6.2013 9:11

Re: Škoda, že tento příspěvek

Problém je v tom, že poskytovatelé služeb zcela jistě nebudou prodělávat. Pokud musí zlevnit roaming, pak zdraží (respektive nezlevní tak, jak by mohli) volání v Česku.

Ve svém důsledku je toto rozhodnutí asociální - doplatí na něj ti, kteří nemají na dovolenou v zahraničí.

J. Barto 4.6.2013 9:17

Re: Škoda, že tento příspěvek

Ale, to přece nemá s tím nic společného. Na příkladu Francie Vám to dokládám.

Nevím ,proč si operátořři u nás dovolují držet pořád ceny tak vysoko. Brusel s tím nemá co dělat!

J. Křivánek 4.6.2013 3:18

Tak jste si ve svém rudém komsoc klubu v Brsééélu odhlasovali, že vaše mezinárodní volání bude po celý rok levnější., soudruhu Roučku

Soudruhu Roučku! Tak jste si ve svém rudém komsoc klubu v Brsééélu odhlasovali, že vaše mezinárodní volání bude po celý rok levnější. Otázka zní na čí úkor budete zase hodovat. Odpovím ti socanský hlupče. Na úkor nás všech ostatních co voláme především uvnitř národních operatorů. Za jinak stejných podmínek se budou operátoři chovat racionálně a o to co jste je "slevili" zvýší to do čeho jim nemluvíte. A navíc jste vychcansky s tímhle počítali. Kdyby jste se pokusili regulovat všechny telefoní poplatky tak by vás operátoři roztrhali. Víš Roučku, na dovolenou jede normální člověk jednou za rok a normální člověk si jede odpočinout, telefón odlóoží, použije vyjímečně. Jinak to má posranec z Bruxeluxusu, že. Ten musí kafrat mezinárdně furt. A když si může odhlasovat nižší cenu tak proč by to neudělal. A eště to pitomcům (eh tedy voličům těm jednoušším) přednese jako prospěšnou činnost pro ně. Takže děkuji, že se za ten malý bakšiš, skoro almužnu takto pěkno staráš o své korýtko, aby si nám nezhubl, ty vychcaná socanská hnido. Vymočenost z tohoto opatření kouká jak sláma z bot. Pokud by jste chtěli něco udělat pro lepší  prostředí tak by jste museli zapracovat na obecném principu, např. že zákazník má být předem a dostatečně infrormován o ceně,  má prostor a čas se rohodnout, že poskytovatel služeb musí před poskytnutím služby jej přiměřeně informovat, s tím že pokud to neudělá a zákazník toto namítne tak nemá nárok na zaplacení ceny podle svého pochybného kdesi uloženého ceníku.

J. Frankl 4.6.2013 6:45

Re: Tak jste si ve svém rudém komsoc klubu v Brsééélu odhlasovali, že vaše mezinárodní volání bude po celý rok levnější., soudruhu Roučku

Úplný souhlas.

Hlavně si soudruh Rouček neuvědomuje,že "jede" proti zájmům svých voličů.Volič ČSSD určitě není ten koho zajímá cena mezinárodního volání.

J. Barto 4.6.2013 8:44

Re: Tak jste si ve svém rudém komsoc klubu v Brsééélu odhlasovali, že vaše mezinárodní volání bude po celý rok levnější., soudruhu Roučku

Ve Francii, běžné volání (bez ohledu na operátora) a sms přijde asi na 10 euro měsíčně, t.j. cca 250 Kč.

Opravdu si myslíte, že za to může pan Rouček, že je to u nás jiné ?

A najednou voláte po regulaci. Ubohé nadávky nejsou argumet.Záměna poslance za posr.... je na úrovni žáka páté třídy pomocné školy, který patří ve třídě k těm blbějším !!

J. Křivánek 4.6.2013 17:57

Re: Tak jste si ve svém rudém komsoc klubu v Brsééélu odhlasovali, že vaše mezinárodní volání bude po celý rok levnější., soudruhu Roučku

Důvody proč jsou u nás poplatky za mobil vyšší než jinde jsou dva:

1) Češi jsme pitomci a platí operátorům horentní sumy, uvazujeme se k dvouletým závazků za směšné výhody, akceptují blábolivou argumentaci pracovníků operátorů o výhodnosti nabídek, misto toho aby se na tyto zbytečné obvolávače řádně rozezlili a ukázali operátorům, že nejsou ovce co si nechají všechno nabulíkovat, hrozili systematickým odchodem, sdužovali se a vytvářeli sofistikovaný tlak na operátory, ukazovali nehoráznou ziskovost českých operátorů atd.

2) Česi jsme pitomci, kteří si myslí že stát je dobrý a dobře reguluje oligopolní trh zavedených operátorů (O2, T-mobil a Vodafone). A vono je to jako vždycky. Stát zkazí vše na co hrábne. Většina kroků regulátora, které za posledních 10 let udělal nahrávají zavedeným operátorů a regulátor brání vstupu konkurence (liknavost, rušení tenderů).

Nevšiml jsem si že by pitomec Rouček (řekl bych mu to klidně do očí, je ze socanů jeden z nejpitomějších) cokoliv udělal pro zlepšení trhu mobilních služeb. Všiml jsem si, že si ve bruxeluxuxu vyjednali hloupou trh křivící regulaci CENY služeb, které on a jeho kamarádi soudruzi z eurokecárny využívají ve velké míře na rozdíl od běžného člověka. A navíc a to je snad to nejhrořší, této křivé sprosté svini není hloupé toto přezentovat jako výdobytek pro nás obyčejný plebs. Soudruhu Roučkovi nezávidím jeho peníze, mám slušný příjem a peníze nejsou vše. ALE očekával bych, že za tu jeho vysoce nadstadatní mzdu z veřejných prostředků - tedy daní - a daně jsou státem posvědcená krádež vymáhaná trdými sakcemi - bude dělat neco lepšího než, že bude zavádět nic neřešící naopak spíše škodící regulace trhu služeb, který využívá horních 10000, on a jeho rudí kamarádi. Myslím že označení "posranec" je vhodným označením člověka, který má settisícové přijmy a handrhuje se o nějakou tisícovku za předražený roaming.

J. Stejskal 4.6.2013 1:39

Za prachy daňových poplatníků

frajer objevil Ameriku a chce, aby se mu tleskalo.

Z. Kulhánková 4.6.2013 0:54

Jedete na dovolenou odpočívat nebo se vykecávat?

E. Sevrát 4.6.2013 8:26

Re: Jedete na dovolenou odpočívat nebo se vykecávat?

Přesně tak,na dovolenou si beru mobil s jiným číslem,které zná pouze má rodina tj.5 lidí.Opravdu nemám zájem někoho volat a nechat se rušit telefony od kohokoliv.