20.4.2021 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

GLOSA: Hokejka

Chtěl bych vám vyprávět příběh. Není to pohádka pro děti, ty obvykle ještě nevědí, co je to graf. Navíc to není jen fantazie, ale opravdu se to stalo. Ale od začátku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Fiala 7.2.2012 8:31

CZK versus Euro versus USD a též GBP

Časy se mění, přesněji konání lidí se mění, mění se společenství a spolupráce různých společenství, mění se teritoria, atd. Pokud není válka či větší přírodní katastrofa nemáme  krize reálné, pouze ty virtuální, aby mocnější udrželi své mocenské pozice nad masou lidu.

Kvalitní grafy je třeba prezentovat v delším časovém období a nejléle v absolutních hodnotách, a mít na paměti události politické, ekonomické, a vědecko-technologické, válečné, katastrofické přírodní. Na pozadí těchto lze "vidět" souvislosti, dle mne jsou nejhlavnější ty vědecko-technologické, které zásadně mění ekonomické a ty pak politické či kulturní vůbec. Kdo vidí "zemědělce" na traktoru při orání pole s brázdami 30-ti na jednu jízdu, uvědomí si současnou "produktivitu" práce 1 člověka a jednoho stroje a jednoho "pluhu", který mu to umožnuje, nehledě na ošetřovací chemii, která udělá spolu s přírodními podmínkami "výnos" z 1 hektaru. Není divu, že se lidé shromažďují ve velkoměstech a většinou musí žít v těch "králikárnách".

http://econ2.wordpress.com/2011/12/15/cr-a-czk-ustavena-1-1-1993-vstup-do-eu-1-5-2004/