Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Ani eurofondy, ani eurobondy!

Na paradoxy finančních toků, kdy hlava neví, co dělají údy, jsem již poukázala ve svém dřívějším příspěvku: z dotací postavíme bazén, kam ale skoro nikdo nechodí, protože na to lidé nemají. I v samotné Praze chybí v některých ulicích kanalizace.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VH

V. Heidlerová

18. 6. 2012 11:15
Eurofondy nemusí být vždy přínosem

Dotace z eurofondů v současné podobě působí též negativně. V krátkém časovém období musí městský úřad vyčerpat dotaci. Pak dochází k takovým jevům, že je např během 3 let úplně zničen a vykácen krásný zámecký park, např. ve Veselí nad Moravou, místo aby obnova probíhala postupně aspoň 20 let, jak by učinil každý rozumný hospodář. Během 3 let zde byly křečovitě proveden spíše masakr, než revitalizace, a to za peníze z EU. Další přírodní enkláva (meandry řeky Moravy) v téže oblast byly též "revitalizovány" částečně z peněz EU,již řadu let se o výslednou fázi nikdo nestará, zasazené stromy zahynuly, vše zarostlé plevelem jako smetiště - podle mne čerpání fondů nejen na vyšší úrovni zavání trestným činem. Kam se dovolat?

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

18. 6. 2012 20:33
Re: Eurofondy nemusí být vždy přínosem

No, kam - nejúčinnější to bude na lampárnu hlavního nádraží - tamní lampáři snad dotací nepobírají aniž z jejich administrace nežijí. Dovolávat se politiků zbytečno, dovolávat se volených zastupičů tuplem - ti závislí jsou - a dovolávat se zdravého rozumu taky, neboť ten je v tomto punktu nedostatkovým zbožím.

0 0
možnosti
ZR

Z. Rychlý

18. 6. 2012 8:09
Souhlas se vším, až na ty

karty. Manipulace s penězi, nedej bůh s hotovostí, je neuvěřitelně drahá. Karty to VÝRAZNĚ zlevní a elektronické transakce, které karta umožní, jsou téměř zadarmo. Nakonec dojde k úsporám a investice do karet je výhodnou investicí.

Jinak všeliké dotace jsou narkotikum a měly by být trestány !! A eurobondy jsou prostředkem jak privatizovat zisky a socialializovat (neboli rozprostřít na lidi) ztráty. Proto budou rozhodně zavedeny. Ztráty ECB budou i naše ztráty.

0 0
možnosti
JK

J. Kanioková

18. 6. 2012 13:43
Naprostý souhlas !

Jakékoliv přerozdělování křiví ekonomiku a produkuje cestičky ke korupci, zneužívání, plýtvání!

DEMOTIVUJE TY, V JEJICHŽ PROSPĚCH SE TO USKUTEČŇUJE ! A ty, na jejichž úkor se to děje, to demotivuje snad ještě víc..!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz