11.5.2021 | Svátek má Svatava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Chosé 1.7.2008 15:14

Poplatek za kartu

No je to zajímavé o poplatcích za platby platební kartou, manželka která má prodejnu taky pláče nad zákazníky používající karty. Když jsem ale před pár lety odlétal z Damašku a přišel jsem do Austrian Airlines koupit letenku, řekl mi nějakou cenu, když jsem vytáhl platební kartu, tak řekl: Aha, pán bude platit kartou, tak to máte 10%-ní slevu. Takže tomu moc nerozumím...

Petr 1.7.2008 13:09

Kde proboha autor přišel na to klišé, že

"platební karta nám usnadňuje život a šetří peníze"? Sam v článku řukazuje, jak dokáže život zkomplikovat a jak známo, kreditní karty mají ten největší úrok, nebezpečně hraničící s lichvou, která je už nezákonná.   

bubla 1.7.2008 13:46

Re: Kde proboha autor přišel na to klišé, že

Rec je o kartach jako platebnim nastroji, nikoliv o pouzivani kreditni karty pro dlouhodobe financovani svych potreb. Pokud platim debetni kartou, nebo kreditni kartou s tim, ze kazdy mesic vyrovnam prevodem z uctu to, co jsem kreditni kartou utratil, tak zadny urok neplatim.

Lišák FOX 1.7.2008 12:25

"Placení není zatíženo poplatkem" - to je lež šířená bankami

Placení kartou je zatíženo poplatkem až 4% ze zaplacené částky. Tento poplatek platí prodávající a má ve smlouvě, že to o to nesmí navýšit cenu zboží. Při nákupu notebooku za 30000,- je poplatek 1200,- Kč. Prodávající může buďto při prodeji za hotové dávat 4% slevu nebo na nákupu za kartu méně vydělá. Proto některé obchody karty neberou. Tuším, že Nejvyšší správní soud už rozhodl, že se poplatky za platbu kartou mohou připočítávat k ceně.

Vzhledem k těmto okolnostem bych tyto poplatky hodnotil jako nejnemravnější bankovní poplatek.

jkotek 1.7.2008 13:12

Re: "Placení není zatíženo poplatkem" - to je lež šířená bankami

Jestli mate od banky poplatek 4%, tak bych to moc nerozsiroval. Ty 4% nejsou zakonem a obecne se tato sazba ridi duveryhodnosti obchodnika. Nekteri maji az 10%, jini pod 1%.

Lišák FOX 1.7.2008 13:23

Re: Re: "Placení není zatíženo poplatkem" - to je lež šířená bankami

Nemám žádný poplatek. Když mi předložili smlouvu, že ty 4% nesmím prozradit kupujícímu, vyhodill jsem je s čtečkou karet i se smlouvou. A nejsem v okolí z obchodníků zdaleka sám. Ty 4% jsou v mých rabatech tak hodně, že se mi do rezerv prostě nevejdou. Lidi dnes chtějí v kameném obchodě stejné ceny jako v e-šopu někde na internetu. 

mao 1.7.2008 15:57

Re: Re: Re: "Placení není zatíženo poplatkem" - to je lež šířená bankami

Tak nam dala Sporitelna na restauraci 3,5%, jenom AMEX je na 3,9%.

AndyO 1.7.2008 21:41

Re: Re: Re: "Placení není zatíženo poplatkem" - to je lež šířená bankami

se čtyřmi procenty se nechlubte, to jste špatný vyjednavač:))

bubla 1.7.2008 13:42

Re: "Placení není zatíženo poplatkem" - to je lež šířená bankami

Pro me jako pro kupujiciho to placeni bez poplatku je. Je mi jasne, ze poplatek zaplati obchodnik a promitne to do ceny zbozi, na druhou stranu se mi za poslednich snad 10 let nestalo, ze by mi v obchode nabidli slevu kdyz zaplatim hotove. Takze platim vyhradne kartou a pokud je v obchode neberou, jdu jinam.

Agnus Dei 1.7.2008 20:12

Re: Re: "Placení není zatíženo poplatkem" - to je lež šířená bankami

A to se co nevidět dočkáme toho že ty poplatky zaplatí zákazník.:-(:-(:-(