Diskuse
FINANCE: Na velikosti záleží. Jak ale zvládnout banku XXL?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Jen na okraj:
Klient, který má velké konto, je mohovitý. Movitý je ten, který může přebíhat z banky do banky.
Z. Vydra
Banky
Zadluženost Západu je obrovská, věřiteli všech států jsou globalizované banky, které vydávají obrovské množství fiat-peněz. A věřitel vás vždy ovládá. Banky prostě dnes vládnou světu, určují politiku a v podstatě si dělají, co chtějí v zájmu obrovských příjmů managementu a akcionářů. Situace je dnes podobná jako před velkým krachem v roce 1929 a v dohledné době lze dost pravděpodobně očekávat podobný vývoj jako tehdy. Bohužel.
Socialistické přesvědčení zcela zvítězilo i v bankovnictví.
Socialismus však samozřejmě ne. Ten je nerealizovatelný. To zase bude průser... Dzp.
Jak kontrolovat banky?
Co třeba nařídit, že žádná banka nesmí mít víc než, řeněme, 10% podíl na trhu v zemi? Nebo 5%...
Když mohly USA rozkulačit AT&T nebo Stadard Oil, proč by nešlo omezit velikost bank? Takové banky by nebyly "too big to fall" a jejich managorament by si dal pozor co dělá, protože "fall" by mu seděl na zádech.
Re: Jak kontrolovat banky?
Problem je uplne jinde. Bohuzel stat vyplati vetsinu ulozenych penez kdyz banka zkrachuje a v tom ja vidim problem. Pokud by to tak nebylo tak krach sebevetsi banky neni problem - ostatni banky by se o jeji zakazniky popraly a to velice tvrde.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz