26.3.2023 | Svátek má Emanuel


Diskuse k článku

FIALA: Mlha kolem Green Dealu

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 31.1.2023 3:41

Evropská komise žaluje Slovensko kvůli obnovitelným zdrojům energie a skládkám

Brusel 26. ledna (zpravodaj ČTK) – Evropská komise dnes zažalovala Slovensko a Bulharsko kvůli tomu, že podle ní neplní pravidla spojená se zaváděním obnovitelných zdrojů energie. Oba státy dosud nepřevedly do svého práva unijní směrnici, která stanovuje podmínky rozvoje obnovitelných zdrojů ve výrobě elektřiny, vytápění, klimatizaci či dopravě. Komise požádala Soudní dvůr EU, aby oběma státům vyměřil pokuty, pokud se pravidlům nepodřídí. Slovensko čelí i další žalobě kvůli tomu, že neuzavřelo několik skládek podle požadavků jiné unijní normy. ...

https://oenergetice.cz/evropska-unie/evropska-komise-zaluje-slovensko-kvuli-obnovitelnym-zdrojum-energie-a-skladkam

M. Těhanová 30.1.2023 15:10

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, odkud tu elektřinu budeme dovážet, když sousední země potřebují dovážet i od nás?

L. Novák 30.1.2023 23:34

:-) Odnikud. Bude se muset vypínat část spotřeby. ;-)

L. Novák 30.1.2023 10:18

Graf výkonu elektroenergetiky Německa za celý leden 2023, z nějž je dobře vidět, jak zanedbatelné množství el. energie produkuje v zimě fotovoltaika a jak kolísají nestabilní dodávky z větrných zdrojů. Z grafu jasně vyplývá, že je nutno společně s "OZE" mít duplicitně v provozu ještě klasickou energetiku jako "horkou zálohu" k nespolehlivým a výkonově nedostačujícím dodávkámz OZE.

leden 2023: https://www.agora-energiewende.de/service/agorameter/chart/power_generation/01.01.2023/31.01.2023/today/

prosinec 2023: https://www.agora-energiewende.de/service/agorameter/chart/power_generation/01.12.2022/31.12.2022/today/

D. Mach 29.1.2023 17:51

Když někdo něco píše, měl by si zjistit fakta a neměl by lhát.

1) Ekonomickou krizi v Evropě nemá na svědomí Green Deal, ale machinace Gazpromu s dodávkami plynu a kapacitami zásobníků v Evropě v létě 2021.

2) Balíček Fit for 55 je součástí základních politik Green Dealu tak, jak se k němu připojila Babišova vláda. Fialova vláda dokázala pouze změkčit navržené termíny a sklidila za to chválu. Velká část zemí EU měla obavy, že to Fiala přenechá švédskému předsednictví, a tradičně zelení Švédové by zřejmě tlačili na kratší termíny a větší závazky.

https://www.consilium.europa.eu/cs/policies/green-deal/

L. Novák 29.1.2023 20:52

;-D Proboha, to zase musíme kvůli jednomu zelenému IGNORANTOVI opakovat celou historii energetické krize v EU počínaje německou Energiewende, přes grýndýlové nesmysly OZE a jejich další pokračování s různými názvy?

Na riziko ENERGETICKÉ KRIZE v EU upozorňovali znalci v oboru dávno před tím, než se skutečně projevila. Upozorňovali na chyby a nesmysly, které především ZELENÍ a SOCIALISTÉ v Německu vnucují energetice tak, jak je vidíme v praxi dodnes.

Energetickou krizi v EU způsobila ZELENÁ IDIOCIE násilnou likvidací stabilních zdrojů el. energie založených na uhlí a jádru, a šílenou politikou nalévání astronomických částek (biliony EUR) do budování Občasných Zdrojů Energie se zápornou ekonomickou efektivitou i vysokými měrnými náklady na vybudování v porovnání s klasickými zdroji. Fanatický klimatizmus pak vedl ke zvyšující se závislosti na zemním plynu z Ruska (viz ruský agent - socialistický spolkový kancléř Schröder 1998–2005), kde ale Zelení v Německu odmítali uzavřít dlouhodobé smlouvy s Ruskem na dodávky za nízké ceny a domnívali se, že se nízké spotové ceny se udrží i nadále. Což se samozřejmě nelíbilo Rusům a přestali dodávat na burzu za nízké spotové ceny a dodržovali přitom dlouhodobě nasmlouvaná množství. Nedostatek plynu v létě vyvolaný nízkými dodávkami el. energie z OZE vyvolal paniku na burzách a ceny vyletěly do výšin.

K tomu se přidalo nucené odstavení poloviny z 52 jaderných reaktorů Francie z provozu kvůli zanedbané údržbě (důsledek tlaku na likvidaci jaderných elektráren zelenými magory) a krize byla hotová...

Doufám, že se tady příště znovu objeví ZELENÝ MACH a vmete sem stejný nesmysl tlačený propagandou EU/EK... Rv :-/

L. Novák 29.1.2023 20:56

P.S.: Energetická krize se projevila už v létě 2021 (a tomuto roku odpovídá i popis).

L. Kuča 30.1.2023 9:07

Nenamáhejte se, v bodě 1 se samozřejmě brutálně mýlí - od zmiňované Energiewende, přes fyzice odporující normy produkce CO2 osobními automobily - a samozřejmě paroplynky, záhadným procesem uvolňující politicky uvědomělý CO2, který se s tím, který produkují fuj fuj spalovací motory vůbec nedá srovnat ! ;-D Že to vše namydlilo evropské ekonomice schody, musí být většině soudných lidí jasné.

L. Novák 29.1.2023 17:32

Podíl OZE na hrubé konečné spotřebě energie v EU v roce 2021 vůbec poprvé meziročně klesl

Podíl obnovitelných zdrojů energie (OZE) na hrubé konečné spotřebě energie v Evropské unii (EU) dosáhl v roce 2021 hodnoty 21,8 %, což představuje meziroční pokles o 0,3 procentního bodu. Jedná se o vůbec první zaznamenaný meziroční pokles tohoto ukazatele, který patří mezi tři klíčové cíle EU v oblasti energetiky a klimatu. Informoval o tom Eurostat.

Eurostat v tiskové zprávě upozornil, že podíl OZE na hrubé konečné spotřebě energie dosažený v roce 2021 je hluboko pod aktuálně platným cílem pro rok 2030 ve výši 32 %. Evropská komise navíc již v roce 2021 navrhla navýšení tohoto cíle na 40 % a plán RePowerEU reagující na energetickou krizi vyvolanou ruskou invazí na Ukrajinu dokonce hovoří o hodnotě 45 %. ...

https://oenergetice.cz/obnovitelne-zdroje/podil-oze-na-hrube-konecne-spotrebe-energie-v-eu-v-roce-2021-vubec-poprve-mezirocne-klesl

:-)

V. Povolný 29.1.2023 14:06

Fakta uvedená v článku dokládají, proč jsem Babiše nikdy nepovažoval za skutečného konkurenta současné vládní koalice, ve vztahu k Bruselu si mohou podat ruce. Fialovu rétoriku před parlamentními volbami jsem pokládal za nedůvěryhodnou a taky se to potvrdilo. Stačí porovnat, co říkal před volbami a jaká je realita. Probruselštější vládu jsme tady ještě neměli. A pokud všechno svádí na Babiše, tak je to docela obyčejný zbabělec. Je to paradoxní, z politické scény s ČSSD a KSČM zmizela levice a s vytvořením pětikoalice zase pravice. Zbylo jen něco rozplizlého a nedefinovatelného, ale o to víc sebevědomého a arogantního. Tak nevím kam se to všechno ubírá, ale na konci určitě nečeká nic pěkného.

J. Majzlík 29.1.2023 21:21

R^

P. Molík 29.1.2023 12:58

Fialova mrzká přízemní duše naplňuje své potřeby podřizovat se zhoubným zeleným plánům panstva v Bruselu. Nečinil jsem si žádné iluze o Fialově sebeprezentaci v Bruselu, ale jeho vystupování v Bruselu před špičkami EU bylo, slušně řečeno, velmi trapné a lokajsky ponížené. Fiala je slabošský politik a aby si nedělal problémy, tak raději nechá zbídačit většinu občanů ČR, jenom aby se mohl před Uršulou blýsknout. Green deal je podvodný projekt s kolosálním škůdcovským potenciálem. Úplná realizace Green dealu by byla schopna ohrozit resp. destruovat základní pilíře evropské civilizace. Právě proto budou nepřátelé demokracie o to více prosazovat Green deal. Každý občan ČR se nebude chtít obětovat k větší slávě bruselských eurohujerů tím, že se bude poslušně a radostně oddávat autodestruktivním aktivitám podle návodu z Bruselu.

P. Diviš 29.1.2023 15:08

Zkuste "ztroskotance a zaprodance", to bude v duchu Rudého práva a vašem.

A to mám soudruhy a soudružky v Bruseli v oblibě jak osinu v prdeli.

L. Novák 29.1.2023 17:29

;-D Zakuklený Kojzar. !!

D. Mach 29.1.2023 20:04

... a nebyl to Fiala, byl to Babiš! :-)

L. Novák 29.1.2023 20:57

Fiala velmi ochotně a iniciativně plní všechny nesmysly z EU/EK a zavádí do praxe spoustu dalších...Rv

M. Hoblík 29.1.2023 10:33

Zachránit planetu musíme, je to naše povinnost. I kdybychom měli zahynout, zelená musí vyhrát!

J. Vintr 29.1.2023 8:35

V Bruselu si bez sebemenší pozornosti veřejnosti odhlasovali zrušení práva veta jednotlivých států při hlasování o důležitých věcech. Od teď jsme bezprávnou kolonií Bruselu. Jediné samostatné rozhodnutí, které by mohla naše vláda udělat, by bylo okamžité vystoupení z toho nepřátelského spolku. A taky vystoupení z amerického vojenského útočného paktu, který nás možná žene do války. Jenže tohle naše současná kolaborantská vláda, která se jen třese na každé lejno, které na nás spadne z Bruselu a na každý rozkaz, který nám dají Američané, nikdy za žádných okolností neudělá. Proto si ji také ti, kteří v pozadí manipulují s politikou, nechali zvolit a proto si taky na hrad nechali dosadit generála, který bude nadšeně plnit rozkazy svých nadřízených.....

J. Lukavsky 29.1.2023 9:28

"vystoupení z amerického vojenského útočného paktu, který nás možná žene do války" ano, ano. Bez toho hnusného NATO jsme se už dávno mohli hřát v teplé náruči SSSR II. (kde tak vólno dýšet čelověk...) Jen to NATO brání Rusku uskutečnit to co skoro vybudoval SSSR a Varšavská smlouva, ten dávný sen všech pracujících celého světa - komunizmus. J.L. end

P. Diviš 29.1.2023 15:09

A právě to soudruha Vintra tak sere.

L. Novák 29.1.2023 17:35

J. Vintr je BLB, který tvrdí, že WTC dvojčata v NewYorku si 11. 9. 2001 odstřelili Američané sami. V této rovině je třeba rozumět i jeho dalším žvástům...:-)

M. Těhanová 30.1.2023 15:28

Prosím vás, musíte pořád opakovat tyhle hlouposti. Tady nikdo druhý SSSR nechce a to Rusko o nás taky nemá zájem. Ty kecy o nějakém vracení před rok 97 jasně říkají, že připustili amíkům už velké přiblížení, protože jim někdy asi i věřili, ale dál už si je připustit nechtějí. Zájem o Ukrajinu ze strany USA je čistě byznysový. O nějakou demokracii na Ukrajině jim nejde ani v nejmenším.

J. Lukavsky 30.1.2023 15:37

"Rusko o nás taky nemá zájem." No proč se tedy u nás tak angažuje. Když už nemám zájem... tak je mi jedno co si bejvalka dělá. No nějak mi ušlo, že by vstup do NATO byl podmíněn souhlasem Ruska aby si mohlo regulovat to přiblížení.. spíš bych řekl, že si Rusko odmítá přiznat, že si vleče sebou pořád tu kouli zločinů, které napáchal SSSR a později i Rusko. A že vůbec můžou být země (bývalí členové) co netouží po návratu SSSR. Na rozdíl od V.V.Putina a 80% Rusů (v Moskvě 80,5%). Ono je to otázkou času, s Mongolem půjdu klidně na pivo ačkoli Čingischán kdysi vyvraždil skoro polovinu Evropy. Takže na Ukrajině to má na 3-4 generace jisté. J.L. end

T. Novy 29.1.2023 5:50

Pane autore, možná byste si mohl přečíst následující. Green deal včetně fit For 55 je práce nějakého Babiše (kdo to je?)

Tady to máte:

https://www.novinky.cz/clanek/komentare-komentar-green-deal-pohadky-a-skutecnost-petr-fiala-40421121#utm_content=freshnews&utm_term=Green%20deal&utm_medium=hint&utm_source=m.search.seznam.cz

L. Novák 29.1.2023 8:07

KOMENTÁŘ: Green Deal: pohádky a skutečnost – Petr Fiala

V souvislosti s pokusem o vyslovení nedůvěry vládě a s prezidentskou kampaní pokračuje Andrej Babiš a jeho hnutí v šíření výmyslů o Green Dealu a ekologické politice. Jedna věc je legitimní politický střet různých názorů a ideových pozic. Něco úplně jiného je ale lhaní, ohýbání skutečnosti a výmluvy, jaké používají malé děti. To si česká politika a hlavně veřejnost nezaslouží. ...

https://www.novinky.cz/clanek/komentare-komentar-green-deal-pohadky-a-skutecnost-petr-fiala-40421121

J. Jurax 28.1.2023 13:44

Souhlas.

Prostě Babiš to s grýndýlem s odpuštěním po$ral a Fiala jeho odkaz tvořivě rozvíjí, naděliv nám v době bačování EU rozšíření povolenek. Od Uršuly dostane jako Babiš taky pamlsek za poslušnost.

A mít Fialu za konzervativního a pravicového je pošetilost; vskutku se jeví jako zelený neomarxista poslouchající His Master's Voice z brusele.

https://1url.cz/qrgUX

P. Brecík 28.1.2023 20:14

Co má také, chudák dělat, když porazil AB jen díky Pyjátům s jejich volebním programem. Hulení trávy - maturita za docházku - Energie nebudeme vyrábět, ale nakoupíme, potraviny dtto. To je už fakt Kocourkovo.

P. Diviš 28.1.2023 21:15

Tak nějak, bohužel.

J. Farda 28.1.2023 13:31

Pro oba pány premiéry - verbálně nesmiřitelné odpůrce, funkčně spolupracovníky jak na přijetí Green Dealu, tak na zářezu do příjmů státního rozpočtu svorností při zrušení superhrubé mzdy - platí jak rčení české, že "slibem neurazíš", tak, doufejme pro budoucno, to americké, že "spolu dopadeni, spolu pověšeni"! ;-)

M. Marek 28.1.2023 13:15

P. Fialu jsem nikdy za konzervativního a pravicového nepovažoval. Stejně jako pana Neffa, který to dokonce deklaruje.