28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

EVROPA: Velké tajemství

Podle Kalouska a Klause je Schwarzenberg levičák, zatímco podle ODS a většiny novinářů je pravičák. Zeman sám sebe hodnotí jako autentickou levici, zato podle Dienstbiera je to jednoznačně pravicový kandidát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 6.2.2013 23:10

Číro nosí levičáci.

Číro nosí levičáci. Je to jasné.

Nebo kníže vytváří falešnou identitu ?

Každopádně se ukázalo, že manipulovatelnost našich voličů je vysoká.

J. Kanioková 31.1.2013 19:50

Skvělý článek, díky..

Pro nás je velmi důležité prosadit referendum k přijetí eura a nepodepisovat další centralizační krok - Fiskální unii !!!!

S. Netzer 31.1.2013 21:19

Pro nás?

Kdo  jste "Vy", paní Kanioková?

V. Venc 1.2.2013 14:31

Re: Pro nás? Ad Netzer)

Já mezi ně také patřím!

J. Urban 31.1.2013 11:58

Velmi pěkně a fundovaně napsáno.

Zároveň velký smutek vzhledem k výhledu, jaký má do budoucna náš stát i ta "naše" Evropa :-(

V. Němec 31.1.2013 11:04

Výborné!

Nejlepší, co jsem v této oblasti četl.

V. Venc 1.2.2013 14:30

Re: Výborné!

Ad Němec

Naprostý souhlas! Výjimečně obsažný článek! Není a ani to nebude v EU i s EU jednoduché.

P. Urban 31.1.2013 10:50

Zdrojem zmatku v pojmech

je spíš snaha zredukovat politiku do rovnice o jedné neznámé. V tomto případě na vztah státu a občana. Jako by neexistovala společnost, její kultura, jako bychom se každodenně nesetkávali s individuálními či kolektivními subjekty, které mohou značně omezit naši svobodu, aniž by byly součástí státu.

Jako levicové můžeme označit myšlenky, které teoreticky požadují štěstí a rovnost pro všechny skrze politiku. Fašismus (a nacismus) požadovaly štěstí jen pro někoho a svobodu pro nikoho, takže jako levicové bych je neoznačoval. S levicí nicméně sdílí revoluční (antikonzervativní) charakter.

V praxi se Stalinův a Hitlerův režim moc nelišily. Ale to není ani tak otázka teorie, jako spíše míry. A přípustnosti uplatňovaných prostředků.

Pravice je pak vše, co je nelevicové. V praxi tento pojem nemá velký smysl, neboť zahrnuje hnutí a myšlenky, které spolu jinak nemají nic společného.

R. Langer 31.1.2013 12:39

Re: Zdrojem zmatku v pojmech

Aha, tak pravice je všechno, co je nelevicové, a v praxi to nemá velký smysl. No to je fakt, protože celá dnešní Evropa je levicová od sklepa až na půdu, a proto tady žádná jiná, ta pravicové hnutí a myšlenky prostě vůbec nenajdete. To ale zdaleka neznamená, že neexistují! To je velký omyl!

P. Urban 31.1.2013 13:38

Nejde o to, že pravicové myšlenky neexistují

Jde o to, že tento pojem zahrnuje tak široký okruh myšlenek, že pojem "pravicový" sám o sobě mnoho neznamená. Podobně můžete levici, fašisty a liberály hodit do jednoho pytle jako nekonzervativce. Je to pravda, ale k čemu ?

Někteří lidé (včeně autora článku) si to ovšem zjednoduší vlastní definicí pravice, do které zahrnou jen to "správné". Následně pak dochází k nedorozuměním.

R. Langer 31.1.2013 15:12

Re: Nejde o to, že pravicové myšlenky neexistují

Ne, žádný "široký okruh myšlenek" současná pravice nezahrnuje. Skutečná pravice zahrnuje zcela základní, jednoduchá a jednoznačná pravidla pro fungování společnosti, s platností pro všechny, postavená na osobní svobodě a osobní zodpovědnosti. To ostatní není pravicové, to za pravicové vydávají pouze levičáci, a snaží se tak mlžit. Není tomu tak.

P. Urban 31.1.2013 17:29

Aha,

takže Metternich byl levičák.

J. Štrobl 31.1.2013 10:39

Článek je v mnoha směrech zavádějící.

Především fašismus (a s ním i nacionální socialismus, protože Stalin mezi oběma socialistickými větvemi nerozlišoval) byl za pravicový poprvé označen Stalinem na 6. sjezdu Kominterny v Moskvě v roce 1928. Stalin byl k tomuto kroku veden skutečností, že internacionální socialismus (bolševismus, komunismus) začal za svými oběma socialistickými konkurenty v ideologické rovině silně zaostávat. Hodnocení, že se Hitler opíral především o aristokracii a velkopodnikatele je silně zavádějící. Hitler se opíral především o NSDAP, jejíž program byl naprosto levicový, jak se každý může na internetu přesvědčit. Před válkou si ovšem nemohl dovolit z ekonomických důvodů nějakou úplnou socialistickou revoluci. Protože tak potřeboval velké majitele a aristokraty pro své válečné úsilí, musel socialistickou revoluci se vším co k tomu patří, tedy s vražděním a krádežemi, prozatím usměrnit pouze na židovskou komunitu. Nicméně postupem času, zvláště ve válečném období, začal uvalovat jakousi státní správu i na velké podniky německých majitelů, která by patrně postupně vyústila v masivní znárodňování. Stalinovu lež o pravicovosti fašismu a nacionálního socialismu pak i po válce šířily levicové elity a jim zaprodaní novináři zejména proto, aby se zamaskovaly zločiny komunistů a především fakt, že nejvražednější režimy dvacátého století vznikly ze socialistického hnutí. Ostatně ani poválečná činnost nacionálního socialisty české provenience - Edvarda Beneše, který se netajil svou podporou znárodňování, potvrzuje dokonale výše uvedené.

J. Štrobl 31.1.2013 10:40

Re: Článek je v mnoha směrech zavádějící.

Další lží levicových apologetů je tvrzení, že pojmy levice i pravice, zejména u nás, ztratily svůj obsah i smysl. Na podporu této lži spřádají různě více či méně inteligentní konstrukce a slabomyslně pitvají, který z našich politiků co řekl. Pravda je ovšem prostá - jako ostatně vždy. Pravice ve svém vlastním slova smyslu u nás neexistuje, protože pravicové elity byly ať už nacisty nebo komunisty donuceny k emigraci, fyzicky či ekonomicky zlikvidovány. Jenom slabomyslný člověk si může představit, že by u nás mohla pravice po roce 1989 začít fungovat jako zjevení Boží, či se za pouhých dvacet z ničeho znovu konstituovat. To, že je ODS mnohdy levicovější než ČSSD neznamená objektivní neexistenci pravice, ale pouze prostý fakt, že ODS pravicová není, stejně jako akce D.O.S.T. apod. Ostatně prezidentské volby to potvrdily naprosto jasně. Takzvané pravicové strany u nás slouží jen k ohlupování voličů a zastírání prorůstání organizovaného zločinu do státní správy. Rovněž Karlu Schwarzenbergovi autor trochu ubližuje za solární zdroje. Solární zdroje byly prohlasovány napříč politickým spektrem ekonomicko-politickou mafií, která dosáhla vrcholu své moci za oposmlouvy za přímé a nedílné spolupráce Zemana a Klause. No a tak bychom mohli pokračovat dál.

R. Langer 31.1.2013 10:49

Re: Článek je v mnoha směrech zavádějící.

Přesně tak, to přiblblé tvrzení, že pojmy levice i pravice, zejména u nás, ztratily svůj obsah i smysl, je jenom levičácký výblitek a kdokoliv tohleto tvrdí, je levičák jako poleno. A zbytek sedí taktéž. Pravice v ČR prostě prakticky neexistuje.

P. Vaňura 31.1.2013 12:04

Žvaníte a to tak, že hodně

viz http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-kdo-nam-zdrazil-elektrinu-due-/p_politika.asp?c=A101003_121803_p_politika_wag

K tomu bych jen dodal, že když se k moci dostala Nečasova vláda, bylo už jasné, že obludnost fotovoltaického tunelu začíná být NEÚNOSNÁ. Tehdy chtěl Nečas, tentokát s podporou ČSSD zavést, podle vzoru "daně" z příspěvků na stavební spoření, 50% daň na elektřinu z fotovoltaiky, která by se VRACELA spotřebitelům, takže by za 1 kWh nedopláceli 12 Kč, ale pouze 6 Kč. Na pomoc fotovoltaickým tunelářům přispěchal tehdy KALOUSEK, který si hned vymyslel jak zdanit kde co, jen aby se na zisky fotovoltaických tunelářů nemuselo sáhnout. Nečas tvůli tomu musel svolat zasedání koalice a výsledkem byl kompromis, zdanění fotovoltaických tunelářů ve prospěch spotřebitelů ve výši 26%.

Laskavě si neupravujte fakta, jak se Vám to hodí!

J. Štrobl 31.1.2013 14:33

Re: Žvaníte a to tak, že hodně

Jó, milý pane, tak si najděte příslušný zákon v archivu PS a tam to máte černé na bílém kdo a jak hlasoval. Uvidíte, že mám pravdu.

J. Kanioková 31.1.2013 19:53

Tak proč do toho mícháte Klause ?

P. Vaňura 31.1.2013 12:06

A ještě, ani Klaus ani Zeman nemohou zelené

ani cejtit !!!

C. Coton 31.1.2013 10:36

KONEČNĚ - DÍKY PANE JEDLIČKO

Nevěřila jsem, že by se takový článek mohl objevit na tak navštěvovaném serveru. Díky díky, díky. Aby si každý uvědomil, že to je velmi aktuální téma, které se týká každého, chyběla mi tam zmínka o V. Havlovi, který byl od svého zvolení prezidentem, honorárním členem Asociace Římského klubu v ČR. http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98%C3%ADmsk%C3%BD_klub

J. Kulheim 31.1.2013 10:14

Británie je jediným státem EU,

který je schopný brzdit rychlý vývoj k centrální vládě nad Evropou. Do jaké míry se jim bude dařit odolávat tlakům ze strany Německa, Francie a USA?

Po roce 1989 jsme, po dlouhých letech, získali svobodu. Po krátké době začínáme opět budovat socialismus západoevropského typu, který je stejný nebo v mnohých ohledech nespravedlivější než ten, kterého se nám podařilo zbavit. Je fikanější, sofistikovanější.........

-----Vysokými daněmi dostává lidi do sociální sítě a potom jim z velkou slávou před volbami něco pustí. Pokud by celková daňová kvota byla nižší, tak by stát vůbec nepotřebovali........ ---Peníze těch chudobnějších přerozděluje bohatým ve formě dotací, grantů, pobídek, atd. -------Brusel je rejdiště lobbistických skupin, které si prosazují svoje zájmy. ATd. ---V důsledku zásahů a nařízení EU, jsme zavislí na dovozu potravin /mají nás v hrasti jak očkubané holoubátko/.

Pro pravicového voliče je SVOBODA to nejcenější. Přijít o svobodu je jednoduché, ale získat ji znovo stojí většinou mnoho času a většinou i mnoho krve. Je otázkou jestli se vyplatí vyměnit svobodu za lepší bydlo. Já si myslím, že je to špatný obchod. 

R. Langer 31.1.2013 10:51

Re: Británie je jediným státem EU,

Británie? Ta je sice možná schopná brzdit rychlý vývoj k centrální vládě nad Evropou, ale jenom proto, že sama o sobě se velice rychle stává totalitním fašistickým státem, ze kterého bych si do budoucna skutečně příklad brát nechtěl, a nechce si do toho od nikoho nechat kecat. :-(

R. Langer 31.1.2013 9:54

Výborně, pane autore,

shrnujete tu věci, které se zde snažím už léta vysvětlovat, bohužel s velmi slabým výsledkem. Je dobré zjistit, že ještě u nás v zemi existuje několik lidí, kteří vidí současné dění skutečně reálně. Bohužel nás cca 100 dohromady ty volby nevytrhne... :-(

P. Lenc 31.1.2013 9:07

Krásný článek, není co dodat.

S. Netzer 31.1.2013 12:05

Ano,

člověku, který je schopný napsat "Quisling nebylo vynalezeno v Československu" se tento článek musí jevit jako "krásný".

Jinak je to paskvil napsaný absolutním ignorantem.

Stejný paskvil, jako všechny ostatní "objevné" články konspirologa Jedličky.

R. Langer 31.1.2013 12:41

Re: Ano,

No jo, levičákům pravda nevoní, co?

S. Netzer 31.1.2013 12:48

Re: Ano,

Vy jste levičák?

R. Langer 31.1.2013 15:16

Re: Ano,

Ne. Proč?

P. Pavlovský 31.1.2013 1:33

Setrvat, ale…

V obecné části mě článek, nerad to připouštím, zcela přesvědčil.

V euroskeptické části pouze částečně. Nechci, abychom vystoupili z EU, protože nemáme možnosti, srovnatelná se Švýcarskem nebo s Norskem a máme málo obyvatel na suverenitu. Jsem přesvědčen že máme následovat příkladu Británie: Setrvat, ale…

R. Szewczyk 31.1.2013 1:00

jo

vynikající článeček ,chválím.Ale to ,že vzniká čtvrtá říše,možná že už vznikla ,jestli je špatně,my současníci nevíme,to že je to třeba špatně uvnitř,budiž,ale obrana křestanství,obrana proti islámu anebo proti asijským hordám,až k tomu dojde,Švýcarsko pojme jak?