29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

EVROPA: Bílá kniha

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Yowda 18.6.2009 20:34

Re: Jednání Ilse Aigner

klidně uberte pěkných pár století pane kolego - jak dlouho se v Evropě jedí taková kiwi? Jak to, že Thomasi Cookovi před 250 lety po objevení Nového Zélandu okamžitě nenarosty dvě hlavy po požití naprosto neznámého zmutovaného ovoce???       ;-D

Hnyk 18.6.2009 16:51

Re: Obec odborná česká

Ta poslední věta toho závěrečného prohlášení je opravdu kouzelná. To je asi tak inteligentní jako kdyby někdo žádal, že když v obci smí cyklisti a mopedáři jezdit pomaleji než 50, tak by mělo být dovolené jiným lidem jezdit bez omezení rychlosti.

MR 18.6.2009 16:19

Re: pomoc zemědělství v krizi?

No to by se ale mohlo ukázat, že nakonec tolik "zemědělců" vůbec není potřeba a levné potraviny taky přece něpotřebujeme! Nejlepší by bylo, kdyby se třeba každý 2. stal zemědělcem a ještě to dělal způsobem jako před 200 lety - hezky "ekologicky".

Honza ze Žižkova 18.6.2009 15:36

Re: Dotaz

Obávám se, že tomu taky nerozumí.

žibřid 18.6.2009 14:39

Re: Jednání Ilse Aigner

Díky za příspěvek, ozřejmuje dostatečně proč ta hysterie kolem neexistujících negativních dopadů pojídání GMO potravin.

Ještě bych rád doplnil, že pouhým procházením GMO potravin skrze zažívací trakt opravdu nemůže dojít k ničemu (to by nás musely modifikovat už teď potraviny, které po tisíciletí jíme). GMO potraviny navíc v naprosté většině nelze rozmnožovat, případně samovolně mutují zase zpátky k původním vlastnostem (kdyby to pro přírodu bylo výhodné, už dávno by ty rostliny měly vlastnosti, které jim implantujeme), takže ani zamoření přírody zhoubně bující pšenicí není možné.

M. Zima 18.6.2009 13:59

Ó, takových blbů, odkojených Poslušnicí II a pudrovaných DDT, je Česko plné,

ale na druhou stranu, když si kLause může koupit ČEZ, proč by si ČSAV nemohl koupit Monsanto?

honzak 18.6.2009 13:48

Re: Dotaz

Souhlas! Ono to stejně funguje i jinde....

ps 18.6.2009 13:30

Re: pomoc zemědělství v krizi?

Už sám fakt, že EU zemědělství je ročně dotováno 40 miliardami eur znamená, že zemědělství v Evropě je v krizi mnohem větší než je či kdy byl evropský průmysl. Na vyvedení zemědělství s krize, stačí udělat dva kroky, a to zrušit nesmyslné zákazy GMO a nesmyslné kvóty a pak zrušit dotace. Pokud by se ušetřené peníze investovaly do výzkumu a vývoje tak můžeme počítat nejen s koncem krize ale během pár let i s bezprecedentní konjunkturou.

Jenda 18.6.2009 13:12

Re: Dotaz

Ale v tomhle pripade se omylem trefil. Zavadeni GMO skutecne provazeji kriminalni aktivity. Jenom jaksi z druhe strany nez to pangerman Zima myslel.

Kotec 18.6.2009 13:12

pomoc zemědělství v krizi?

Jelikož krize je dána z velké části propadem průmyslové výroby, pomáhat zemědělství se mi jeví jako podivné přání...

R 18.6.2009 12:14

Re: Postavit potravinovou soběstačnost na patentovaných plodinách

Jedna věc je využívání takových plodin a druhá věc je umožnění výzkumu a vývoje nových GM plodin. Patentování není nic novéh a provádělo a provádí se i u neGMO vyšlechtěných plodin už před pár desítkami let. Podívejte se dneska třeba na nabídky ovocných stromů ve školkách. Polovina, třetina má poznámku "Tato odrůda je patentovaná a proto je její cena vyšší " O třetinu nebo dvakrát ... A nic se neděje, protože výběr je velký a každý si může vybrat, jestli si koupí dražší patentovanou odrůdu nebo levnější nepatentovanou nebo dokonce nějako starou osvědčenou.

Pro výrobce patentovaných GMO plodin je totiž nejhorší, když jsou patentované plodiny pěstovány hromadně a nikdo se jejich pěstování nebrání. Protože v takovém prostředí kvete i konkurenční GMO vývoj dalších GMO plodin a potom může být jen otázka krátkého času, než někdo přijde s novějšími lepšími konkurenčními plodinami a o ty původní nebude zájem.  Pokud bude ve vývoji GMO plodin dostatečně velký konkurenční boj, ceny za pěstování patentovaných plodin půjdou dolů a stanou se víceméně formálními poplatky. Naopak pro výrobce je nejlepší, když zelení hlupáci jsou proti GMO, protože v takovém prostředí je vývoj konkurenčních GMO plodin nemožný, ale už hotové GMO plodiny se pěstují. Jako je tomu v EU.:-(

R 18.6.2009 11:54

Re: Jednání Ilse Aigner

To mně připadá docela reálné, je to jedno z velice logických vysvětlení irracionálního odporu proti GM plodinám.

glos 18.6.2009 11:42

Postavit potravinovou soběstačnost na patentovaných plodinách

je zhůvěřivost nejvyššího řádu.

honzak 18.6.2009 11:28

Re: Jednání Ilse Aigner

to je hodně zajímavá informace! Z pohledu praktik globálních firem v mém oboru jsem přesvědčen, že Vaše tvrzení mají 95% relevanci.

honzak 18.6.2009 11:25

Re: Dotaz

Zima rozumí hownu, ale bohužel to neví:-D

dvd 18.6.2009 9:49

Dotaz

Račte prominout při Vašem vzdělání, ale rozumíte Vy vůbec něčemu o čem se  tak suveréně - bez ohledu na téma - vyjadřujete? ;-)

emersonskej 18.6.2009 9:49

Re: Jednání Ilse Aigner

To je zvláštní - tenhle příspěvek tu už visí pomalu od půlnoci a nikde žádná reakce - kdepak jsou všichni ti GMO bijci ???? Nebo že by měl snad pan Špaček pravdu ???? Co Zímo a spol !!!;-D

jkotek 18.6.2009 9:34

Re: Obec odborná česká

K bile knize si muzete neco precist zde: http://www.osel.cz/index.php?clanek=4450 .

A na pana Hajka nam nesahejte. Pro nas kreacionalisty je dukazem, ze se clovek nemohl vyvinout z opice. Pan Hajek se totiz vyvinul z vola.

Ludva 18.6.2009 9:14

Re: Obec odborná česká

Pozor na vše, co nebylo stvořeno podle Bible? Taková práce se stvořením zavíječe a ti neznabozi to chtějí překazit.

jasan 18.6.2009 9:01

Hnyku

neznalost nebo blbost prosta?

M. Zima 18.6.2009 7:32

U ČSAV se jedná o soudruhy,

kteří na sebe upozornili již před Listopadem např. objevili elektrický holicí strojek (na smetišti za vyslanectvím USA) K Hradu mají živé kontakty, dodávají tam čestné diplomy.

M. Zima 18.6.2009 7:28

Jakto, že

dva maňásci Monsanta provozují pod jménem ČSAV PR nejnižší kategorie. Už jenom chybí, aby kriminelní praktiky, které zavádění GMO doprovázejí, označili Drobník a Sehnal kLausovsky za svobodu tržního podnikání.

Hnyk 18.6.2009 7:17

Obec odborná česká

A jsou ti odborníci z Akademie věd České republiky stejní odborníci na GMO jako je jeden nejmenovaný poradce presidenta republiky odborník na evoluci a darwinismus???

Jenda 18.6.2009 1:35

Re: Jejej to zas bude řevu...

Ta spousta vlakniny proste musi ven.

Radim Špaček 18.6.2009 1:13

Jednání Ilse Aigner

Jednání paní ministryně Aigner zapadá do obrazu, podle nějž u transgenních odrůd vůbec nejde o ochranu přírody, ale čistě o konkurenční boj. Podstatou věci je, že některé agrochemické firmy si před 20 - 25 lety vsadily na biotechnologie a investovaly obrovské prostředky do výzkumu. A když po letech měly odrůdy, které jsou např. samy od sebe odolné proti zavíječi, chtějí realizovat zisky, o něž léta přicházely kvůli výdajům na výzkum.

Jenže jiné agrochemické firmy si na tyto technologie nevsadily, a s prvními nadějnými výsledky transgenéze si uvědomily, že mají problém. A to velký, protože každý farmář jednoduše zjistí, že náklady na transgenní osivo kukuřice, o něco dražší než běžné, se mu vrátí díky masivním úsporám pesticidů. Tím se tradiční agrochemické firmy ocitly v ohrožení, které bylo bez nadsázky SMRTELNÉ.

Co dělat? Na vývoj vlastních GMO nebyl čas, normální metody konkurenčního boje neměly šanci. Bylo proto nutno přistoupit na nové formy obrany proti konkurenci - prohlásit její výrobky za škodlivé pro zdraví a přírodu a vyvolat proti  nim všelidový odpor. Což u nové věci není nijak obtížné - většina lidí vlastně nemá ráda změny a nové věci přijímá s apriorním podezřením.

Takže došlo ke spojení na první pohled morganatickému - šéf jedné opravdu velké a globální ekologistické nevládky začal být vídán na soukromých akcích jedné opravdu velké a globální agrochemické firmy, která i nadále dodávala osvědčená osiva, pesticidy a další agrochemikálie. Samozřejmě že nové odrůdy nepřipravuje ohavnými frankesteinovskými metodami, ale pěkně tradičně - ozáří semena masivním radioaktivním zářením, případně je opůsobí obzvlášť silnými chemickými mutageny, a pak vybírá podle několika málo vlastností, v čem jsou tyto mutanty lepší. Ostatní nepopsané a nedokumentované stovky a tisíce ji už arci nezajímají...

Že to připomíná historku, jak DuPont zlikvidoval průmysl zpracování konopí tím, že vyvolal hysterii okolo zneužití konopí jako drogy? Podobnost čistě náhodná...

emersonskej 18.6.2009 0:52

Jejej to zas bude řevu...

To se melouni určitě nejmíň pos...;-D.