16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

ENERGETIKA: Rychlá ani levná řešení neexistují

Není pochyb, že obnovitelným energetickým zdrojům patří budoucnost. Dokonce se zdá, že hrozba vyčerpání fosilních paliv, v první řadě ropy, urychlí vývoj nových technologií, daleko efektivnějších než současné nebo dnes doporučované. I když problém má několik zásadních ale, která působí navzájem i proti sobě a s dynamikou, již lze jen těžko odhadnout.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 21.9.2011 21:13

Čas plyne rychleji i v energetice

Budu komentovat jen nadpis článku, tzn. "Rychlá ani levná řešení neexistují". S tím lze sice obecně souhlasit, ale i pro energetické odvětví (nejen pro informatiku) je nutný dovětek, že totiž i v energetice "dnes plyne čas rychleji než dříve".

Investice na delší období než deset či patnáct let budou určitě překonány efektivnějšími investicemi v budoucnosti. A uvažované padesátileté projekty atomových elektráren (založených na štěpení, tzn. jako je elektrárna Temelín) jsou už trestuhodný podvod na dnešních voličích.

Nejsem žádný "alternativec". Stabililní prostředí ale nebude. Připravte se na budoucí radikální změny. Nestavějte prosím dnes Velkou čínskou zeď.

B. Uhlich 22.9.2011 0:16

Re: Čas plyne rychleji i v energetice

Škoda, že tady nepíšete odkud a kde by se ty Vaše "radikální změny" měly vzít....přemýšlel jste někdy o tom, proč se minimálně za posledních 50 ...60 let neobjevil nějaký zásadní nový druh energie, který bychom ovládali????

M. Pivoda 22.9.2011 10:56

Důvěryhodný informační zdroj

Čtěte respektovaný časopis Technology Review.