Diskuse
ENERGETIKA: Rakousko v Česku lobbuje, nebo se vměšuje?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
K26a91r87e41l 62N57o21v38ý
Potřebujeme zákon FARA (Foreign Agent Registration Act), tak jak ho mají v USA.
Zjistili bychom, které neziskovky pobírají tyto rakouské peníze.
J30i14ř18í 49K17r17a77t18o77c57h65v91í45l
Jestliže chceme žít svobodně v suverénním státě musíme být nejen energeticky soběstační. Jestliže toto nedokážeme prosadit a vybudovat JE a po té bojovat o svobodu nebo suverenitu je pokrytecké blábolení.
Proto je nutné jaderné elektrárny i nadále budovat. Jiné zdroje nemáme a navíc vybudováním a provozem si vychováváme vyspělou technickou inteligenci. A to za to stojí.
L46a14d20i19s85l90a23v 45N30o44v88á41k
Je třeba, je třeba ... až bude komunizmus... :-P
Máte o té problematice vůbec ponětí? Komunisti se spolu s ČSSD, lidovci a dalšími členy sjednocené levice v Poslanecké sněmově za Paroubkovy vlády podíleli na schválení Bilionového tunelu OZE, který do značné míry umrtvil plány na rozvoj jaderné energetiky v ČR.
J27i34ř84í 50P88o60s19p81í88š85i26l
Soběstačnost za všechny peníze. Vláda slibuje,že na dostavbě Dukovan vydělá, anebo prodělá. Bohužel spíš to druhé.
cit.: Jiří Nádoba
J16i14ř91í 88K77r48a97t78o87c77h32v76í65l
Vše se nedá hodnotit z ekonomického hlediska,ale z hlediska strategie obrany a bezpečnosti státu. A soběstačnost v energetice je nutná podmínka samostatného a svobodného státu. A to za to stojí. Jenom nenechat rozhodovat ekonomy.
J97o92s98e68f 29P17t87á64č57e69k
Myslím, že není na místě spojovat výstavbu nového bloku v Dukovanech se "zelenou ideologií". Je třeba si to spojit spíše s "ekonomickou ideologií". Kdyby měla být jaderka rentabilní, už dávno by po její výstavbě skočili žraloci typu ČEZ, PENTA a další. Jenže nikdo po výstavbě neskáče, což znamená, že bude nerentabilní. A když bude nerentabilní a postaví se, tak bude stát platit za každou megawathodinu jak mourovatý. .A ten stát to jsme my a tudíž právě my, občané, budeme mnoho desítek let platit jak mourovatí za každou kilowathodinu. Zřejmě mnohem víc, než okolní země. Ale zato výrobce a dodavatel dnes skomírajícího byznysu bede v peří a ti co mu to dohodili jakbysmet ...
J59a33n 80P51a55n85k94o37v29i98c
To jakože budeme platit víc, jak za tu solární?
J74o17s40e38f 55P20o92k30o72u41t69n94ý
Možná by se na tyto účely daly převést fondy, poskytované dnes Amnesty International, Člověku v tísni a dalším sorosovkám (částečně a zbytek dát na užitečné věci)?
J56i29ř51í 95Š60a49m62á80n97e60k
No, Rakousko se v Česku vměšuje, ale hlavně dováží z Česka elektřinu. Ale ne tu fuj škaredou neekologickou z jaderných elektráren, té se dozelena uvědoměle zblblý Rakušan nedotkne ani vidlemi, natož aby si na ní uvařil kafe, nýbrž tu správnou ekologicky přívětivou z elektráren uhelných. Protože jinou v podstatě nemáme, elektřina z OZE je marginální.
J57a43n 41K64a96d96e51ř92á92b49e12k
Naše výroba elektřiny z OZE a konkrétně FVE je sice marginální (2,65%), ale náklady na ni marginální nejsou (cca 40 miliard kč ročně).
M77i89r89o61s70l23a18v 24M66a91l26o98v64e76c
Jediné řešení - nevyvážet v elektrice naše uhlí a jádro a nechat je bez elektriky vymřít.
L60a98d59i34s54l74a47v 10N23o59v95á95k
Přimlouval bych se za to, že až jim nebude foukat vítr a svítit slunce (nejlépe v zimě), tak jim tu elektřinu vyrobit v potřebném množství, ale prodat za nejvyšší cenu, za kterou se povinně vykupují nespolehlivé dodávky z OZE.
A25n44t27o29n81í68n 54H28r61b29e11k
Ačkoliv nesouhlasím se snahou některých rakouských skupin blokovat další výstavbu jaderných v ČR, respektuji jejich právo na to, mít vlastní názor. Ačkoliv jsem bojoval za jadernou energetiku již v době, kdy jste byl volebním manažerem ODS, ctím fakta. Takže:
Podle Statistik Austria zajišťuje brutto-spotřebu rakouské energie jako zdroj netto import elektrické energie jen z 2,3%. Rozhodujícími zdroji jsou ropa (36,7%), plyn (21,8%), bio-zdroje (16,5%), vodní energie (9,5%) a uhlí (8,2%).
Největšími importéry elektrické energie jsou Německo (53%) a ČR (39%). Přitom v Německu je podíl jaderných elektráren na výrobě elektrické energie 12% a v ČR 33%. Takže podíl jaderné energie na energetické bilanci Rakouska je cca 0,5%.
Blokování výstavby jaderných elektráren po roce 1989, zejména dostavby Temelína, v době kdy jsme měli vše připraveno a měli jak výrobní kapacity, tak zkušenosti, byl zločin. Ne rakouský, ale zcela náš.
L27a45d29i23s68l44a26v 97N65o95v23á21k
Doufám, že nechcete popřít, že po pádu totality sem nastoupili rakouští zelení magoři a Greenpeace, kteří systematicky lživou propagandou vytvářeli podhoubí pro další aktivity zelených magorů škodící této zemi...
V82l43a25d50i55s84l41a72v 92K51o41l40m12a15n
Ono to přijde líto, postavit si vlastní atomovou elektrárnu v Rakousku a potom jí dát před otevřením v referendu "stopku" jen VELMI!!! těsnou většinou hlasů.
A vedle si Češi postaví "atomový šrot"! A navíc ten šrot bez problémů už léta funguje a ještě dodává el. energii do Rakouska. Jak potupné!
J91i22ř96í 33N84e13v40r18k69l59a
Moc bych do toho přesvědčování zelených neinvestoval, stejně to těžko pochopí. Co to třeba ignorovat, jako suverénní stát.
P42e86t17e 86B89r20i33c69h
Ano! Místo neproduktivního přesvědčování vystrčit (_!_).
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz