4.10.2022 | Svátek má František


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Zbavme se celní unie a společné obchodní politiky

Evropský celní sazebník čítá 13 tisíc položek a rozkládá se na téměř tisíci stranách. Je to jedna z nejhorších věcí na Evropské unii a bohužel se o ní vůbec nemluví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rada 22.4.2018 19:27

Re: April

Máte zřejmě podobé přání jak pan Prokop a podobně si vymýšlíte někoho kdo by je za Vás zrealizoval.

J. Schwarz 22.4.2018 18:02

Re: Česká firmy mezi sebou přecházejí na Euro

Není to tak dávno co "všechny české firmy" toužily platit konvertibilním rublem...

J. Schwarz 22.4.2018 18:00

Re: April

Díky EU a jejím současným šéfům i ta válka bude!

J. Kanioková 22.4.2018 10:10

Zkouška

HISTORIE: Destrukce spravedlnosti?

Další lidé vyhnáni z Norska

Terorismus: Agenda Al-Káidy 2020

Zkouška

P. Rada 21.4.2018 9:23

Re: April

Panu Prokopovi se zjevně stýská po válce.

Zřejmě ve svém pohodlí už ani netuší, že by v ní mohl přijít nejen o úspory.

L. Písařík 21.4.2018 3:26

Každá hůl má dva konce.

Dovoz levných potravin by způsobil, že tuzemští zemědělci by žádali ještě vyšší dotace na svou produkci, aby se cenami vyrovnali s dovozem, nebo by utekli a nechali ležet půdu ladem, tak bychom byli zcela závislí na dovozu. Aby se tak nestalo, existují ochranářská cla k ochraně vlastní výroby. Chcete příklad? Donald Trump - clo na dovoz oceli a hliníku.

J. Jurax 21.4.2018 0:47

Re: Clo versus ekonomická stabilita.

SCHledávám ... :-)

J. Jurax 21.4.2018 0:45

Re: Nejvíce opakovaný mýtus o potřebě zůstat v EU je vyvráce

Zatím.

K. Janyška 20.4.2018 21:48

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

Jen tak si povídáte sám se sebou. Já prezentuji nejvyšší vědění lidstva, vědeckou kompozitivní teorii... Dzp.

M. Prokop 20.4.2018 20:46

Re: Panek, Janyška naši vrcholní ekonomičtí experti.

Zelení tunelují dotace.

M. Prokop 20.4.2018 20:46

Re: April

Nic není tak pitomé, aby to EU nezavedla.

P. Rada 20.4.2018 18:29

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

Není to pane Janyško spíše tak, že se "hluboce ale opravdu hluboce" mýlíte právě Vy?

Mám na mysli zbytečnost se kterou si vypomáháte bohem i Vaší jednoznačnost v protisociálních postojích.

V přírodě jsou totiž docela běžné dokonce symbiozy natož přímo sociální chování které je zejména uvnitř druhů scela běžným jevem umožnujícím optimalizaci nákladovosti a tedy přežití.

Vy se ale k živé přírodě už zřejmě nepočítáte - nebo ano?

P. Rada 20.4.2018 18:21

Re: April?

Kdyby bylo jiné datum a autor už předtím dlouho neprojevoval zálibu v protievropských postojích - mohlo by snad jít o aprýlový vtípek - ale i tak nepovedený.

Vtípkovat totiž nohou lidé s nadhledem a nikoliv ti kteří zřejmě neví "která bije".

P. Rada 20.4.2018 18:16

Re: Panek, Janyška naši vrcholní ekonomičtí experti.

Dopracovali? Nebo spíše "dotunelovali"?

K. Pavlik 20.4.2018 16:49

April

Je zvlastni kolik lidi tento clanek bere vazne a ne jako dobry aprilovy zert.

O. Uživatel 20.4.2018 15:23

Uživatel požádal o vymazání
I. Mertl 20.4.2018 14:24

Re: Pan Pánek

Ať žije Evropská unie a její svobodný trh. S tím plně souhlasím, pokud jste to tak myslel. Fajn, dohodnuto.

O. Uživatel 20.4.2018 14:05

Uživatel požádal o vymazání
V. Braun 20.4.2018 12:15

Re: Nejvíce opakovaný mýtus o potřebě zůstat v EU je vyvrácen

Hm, a jaký mýtus to byl a kdo ho vyvrátil?

P. Vaňura 20.4.2018 11:47

To je sice pravda, ALE s tímto prostředkem se dá na

vhodné úrovni manipulovat a účastníky směny okrádat. Dá se na tom i neuvěřitelně zbohatnout, viz Soros!

J. Kratochvíl 20.4.2018 11:20

Panek, Janyška naši vrcholní ekonomičtí experti.

To jsme to dopracovali.

J. Kratochvíl 20.4.2018 11:11

Česká firmy mezi sebou přecházejí na Euro

České firmy si proplácejí své faktury v Eurech, v poslední době to již dělá u 20% všech faktur a snaží se aby mohli proplácet i mzdy a další platby v Eurech,tento trend se stále zvyšuje.

To je odpověď na podobné hovadské články autorů, kteří by chtěli přesvědčit veřejnost o výstupu z EU.

K. Janyška 20.4.2018 10:38

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

Vráťme se teď k názvu eseje a zdůvodněme ho. Kdo má všech pět pohromadě, všechno našel unitř. Kdo ne tomu nemá žádný smysl cokoliv dalšího povídat.

Snad až na termín rudočerní. Od roku 1931 je církev svatá přesvědčena o správnosti socialismu, neboť přijala do své doktríny tzv. sociální spravedlnost, takto socialismu právě středobod. Od té doby se sice všemožné druhy socialistů perou navzájem, ale táhnou ve skutečnosti za jeden organizační provaz. Nutí je k tomu uznání řídící autority, coby podle nich jediné možné varianty uspořádání lidského světa a jedné možnosti, která lidstvo může přivést ke štěstí.

Hluboce, ale opravdu hluboce, se mýlí. V případě náboženských fanatiků je to dokonce pohrdání dílem božím. Kdyby to tak Bůh chtěl, udělal by to tak a možnost zorganizovat lidský svět by lidem poskytl. On to však neudělal... Dzp.

K. Janyška 20.4.2018 10:38

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

EU je tedy silou anticivilizační a může existovat jen na základě 3 předpokladů.

1.Všichni lidští obyvatelé a všechny národy Evropy se prohlásí dobrovolně, podtrhuji dobrovolně, za Němce a vznikne německý superstát, který budě řízen klasickými metodami. Bude mít i svoji velkou armádu a policii.

2.Momentální vývoj bude pokračovat navzdory názorům Evropanů na EU a bude postavena silná eunijní policie a armáda k potlačování odporu a nesouhlasu. Takový stav známe ze Sovětského svazu a každý ví, jak to s ním dopadlo.

3. Evropská unie bude stát na stejném principu, na kterém stojí spontánní řád lidského světa v Evropě, tedy na negativní multismlouvě mezi státy pro dosažení konsensu a garantování principu, já pán - ty pán.

3a. Žádná Evropská unie prostě nebude.

K. Janyška 20.4.2018 10:38

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

Národy a jejich národní státy, není zatím dáno, že co národní stát to jeden národ, se staly jedinými možnými správci zemského povrchu, a každý vidí, že skoro o každý metr svého území jsou ochotny bojovat. Ale co je nejpodstatnější pro existenci lidského světa, že se staly největšími prvky jeho spontánního řádu, který je samotnou podstatou jakékoliv možnosti, aby lidský svět vůbec existoval. Přičemž vzájemné vazby prvků spontánního řádu jsou výsostně omezující, tedy negativní, tedy zákazové. On jediný umožňuje lidem a jejich organizacím, včetně národních států, sledovat nekonečné množství účelů a cílů svých jednání tak, aby při tom nenarážely do ostatních, tedy, aby lidí se stejným neosobním sebezáchovným úkolem vůbec přežití.

Tato neobkročitelná podstata musí každého, kdo se o zorganizování lidského světa snaží příkazy, varovat. Nejde to, není to možné, musel by nejprve umět zrušit vesmír a naučit se ho sestavovat, tedy nekonečně složité řády, příkazem (tedy lidským rozumem, který je ovšem produktem vývoje, takže to není možné už z tohoto důvodu), ne omezeními. To je každému, aspoň trochu málo zorientovanému člověku jasné.

K. Janyška 20.4.2018 10:37

PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

ZEJMÉNA RUDOČERNÝCH SOCIALISTŮ.

Jak známo, vývoj lidského světa je tažen civilizací jednotlivců obchodem, tedy jejich vyšším a vyšším osamostatňováním. Takoví lidé jsou pak už dlouhá tisíciletí tahouny dalšího jeho vybavování technickými prostředky, neboť svojí nekoordinovanou aktivitou vygenerovali neosobně a nezáměrně spontánní řád lidské interakce a lidského světa, který je svými evolučně vyvinutými pravidly řídí a nutí k efektivním a produktivním druhům jednání.

A přinutil je založit evoluční cestou bez původního záměru vlastní správní jednotky, národní státy.

Pomiňme tu eskapádu historických událostí, které vedly k dnešku a podívejme se na to, co je. Co vniklo a co dál vzniká. Jen za poslední 3 dekády vznikly desítky nových národních států a nikdo se jich, tedy každý toho svého, nechce vzdát. Jak to ? Vždyť EU je přece prý jakousi novou lepší formu lidského světa. Tak proč ne ?

Jednoduše proto, že to není mírovými cestami možné. Historickými vazbami a vzájemnou všemožnou sounáležitostí osazené skupiny lidí, kteří si říkají národ, dokonce až paradoxně na tom trvají i v USA, kde je national skoro všechno, totiž se této vlastnosti ani vzdát nemohu. Je vrostena v jejich historii a v jejich myslích, tedy v systému tzv. pravidel jejich správného chování. Proto není znám případ, kdy by se někdo dobrovolně vzdal své národní identity.

K. Janyška 20.4.2018 10:35

Re: Omezenost zdrojů je základním ekonomickým

Peníze jsou prostředkem směny. Ničím jiným... Dzp.

M. Konupčík 20.4.2018 10:14

praktické problémy Intrastatu

z praxe řeším zavádění celního sazebníku a Intrastat (statistika zahraničního obchodu v EU přes sazebník). Mám docela velkého zákazníka, takže narážíme na praktické problémy dnes a denně.

Většina zákazníků jsou výrobci, nebo dovozci omezeného sortimentu. Tam to ještě jde. Tento je ale maloprodej (supermarkety a obchudky) a položky se samozřejmě neustále obnovují. Bavíme se o drobnsotech, hračkách a nesmyslech, které najdete u pokladny v ceně do 2-3 eur třeba.

Nakupují hračky od 2. největšího německého výrobce. Ten jim ale není schopen dodávat konkrétní zařazení do sazebníku, protože to po něm nikdo v Říši nechce a tak to nemá. Položky se obměňují neustále, jejich životnost je tak půl roku.

Ti lidé na příjmu to prostě neumí zařadit, orientovat se v něm je na hlavu. Pokuty ovšem jsou dané zákonem a úředník musí prokazovat činnost ... je to peklo

a to se nebavim např. o lahvích s alkoholem a povinností vykazovat kromě kusů i LPA, litr čistého alkoholu a čistou váhu. Koupíte třeba víno za 100 EUR, ale kua na DL je váha kusu. Asi musí každou láhev vždy jednou otevřít a vypít, aby zjistili čistou váhu obsahu. To podobně je například u sprejů. Prostě další "povinnost", která je prakticky k ničemu, náklady na pořizování jsou značné a šance chyby extrémní. Pokuty také.

P. Vaňura 20.4.2018 10:08

Vůbec nejsme v rozporu. Omezenost zdrojů samozřejmě

působí, že zadarmo není NIC. Je ale možné, aby se někdo něčeho zmocnil "zadarmo" tak, že to ukradne někomu jinému. Např. spisovatel Hans Fallada popsal inflační tisk peněz státem slovy "stát, ten nepostižitelný zloděj, který Vám ukradne polovinu peněz, aniž by Vám musel sahat do kapsy..."

K. Janyška 20.4.2018 9:59

Re: Nejvíce opakovaný mýtus o potřebě zůstat v EU je vyvrácen

Žádný důvod k existenci EU není, než růst na straně IV. říše německé... Dzp.