30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 2.9.2010 19:08

Re: Hm, co tim chce vlastne p. Robejsek rici?

Pro mne je to sdělení, že současné akciové trhy jsou ovládány lidmi, kteří ani trochu nenesou "kůži na trh", využívají náhodných výkyvů cen, nebo je dokonce záměrně vyvolávají. Jejich jednání nic společnosti nepřináší a jejich zisk je vlastně formou krádeže. Tyto trhy jsou proto zcela neprůhledné a nepředvídatelné a neovlivnitelné. Žádná Obamovská reforma s tím nic nenadělá. Možná, kdyby se to zařídilo tak, aby jediným ziskem z akcií byly dividendy.

J. Pašek 2.9.2010 16:34

Re: Hm, co tim chce vlastne p. Robejsek rici?

NAPSAL JSTE . . . .A kdo to má vlastně zařídit, ty radovánky?

Tu otázku bych já napsal . . . A kdo to má vlastně zaplatit, ty radovánky?

P. Fiala 2.9.2010 11:53

Souvislosti následků přírodních úkazů a ekonomik

Já někde na WEBu četl o příčině "krize" v USA, která spočívala/spočívá v obrovské poptávce po finančních zdrojích pro totální obnovu území zničených přírodními úkazy v Mexickém zálivu (Katrina, atd.). Zničené území bylo přirovnáno k území Velké Británie!!!

Byly "spláchnuty" veškeré pojišťovny i banky stejně tak firmy, organizace, domácnosti, infrastruktura, zemědělská úroda, atd.., ustaly veškeré ekonomické děje na tomto území a velmi zvolna se obnovovaly/obnovují. A prý to bylo/je hodně velký úkol i pro federaci jako je USA. Snad i z toho důvodu se zvyšovaly daně a stahují armády ze zahraničí. Mimochodem EU má již několik roků vyšší GDP nežli USA. Finanční trhy (místní či mezinárodní) víceméně vždy reflektují reálné skutečnosti.

Výhoda států s "málo výkonnou ekonomikou": obnova po přírodní katastrofě vetšího rozsahu nemusí být velmi finančně nákladná.

J. Schwarz 2.9.2010 9:53

Re: Hm, co tim chce vlastne p. Robejsek rici?

A proč vlastně by bylo třeba posilovat kulhající ekonomiky? Nic se nestane, když všichni omezí spotřebu. Většina obyvatel "vyspělých zemí" je vyžraná jako prasata - obzvlášť pak ta jejich "chudá" část.  Každý musí ztrávit dovolenou u moře, polovina národa si představuje jak by bylo fajn ztrávit život jako zajištěný úředník pod penzí, ve společnosti "vzdělání a služeb", kde si budeme navzájem drbat záda, probírat při tom nejnovější kulturní události a všichni dohromady "integrovat Rómy". Evropa bude zelená, vyrábět se asi bude všechno v Číně.  Náš problém je ve stále rostoucích nerealistických očekáváních, přiživovaných nesmyslným blouzněním o "skupinových právech" ve vyspělých společnostech. Právo na byt, práci, kvalitní sex, zdraví, stěstí... všechno nárokové, bez vlastního přičinění. A kdo to má vlastně zařídit, ty radovánky?

J. Huml 2.9.2010 5:08

Hm, co tim chce vlastne p. Robejsek rici?

Zajimava kritika soucasne situace, myslim ze kazdy dovede pochybovat o schopnostech ekonomickych analyzatoru, ale pan Robejsek nenabizi zadnou direktivu ktera by mohla nejak posilit kulhajici ekonomii. Komu a co vlastne pan Robejsek, poradce, dnes a denne radi? S napetim ocekavam...