20.1.2020 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Zaplaťpámbu za každý den bez eura

Není to tak dávno, co jsme četli, že do EU vstoupilo Chorvatsko. Nyní čteme, že už započalo proces směrující k přijetí eura. Nejnovější člen EU tak v přijetí eura předběhne ČR, která je členem EU již 15 let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Mach 15.7.2019 21:25

Euro by bylo dobré, ale vlastně ho nikdo nechce, tak ...

Paní Šichtařová je tak zakoukaná do ekonomických pouček, že jí unikají prosté viditelné souvislosti. Když jedu z Čech do Polska, musím vyměnit koruny za zloté, a banky a stát si hned něco odečtou, když jedu do Německa, je to totéž ve vztahu k euru. My jsme euro nepřijali, ale to neznamená, že s eurem by naše hospodářství nerostlo rychleji. Euro nemáme a rozvoj se zadrhává. Je to ale jen naší vazbou na Německo, kde euro už mají dávno. Na přijetí eura bychom nic nevydělali ani neprodělali, protože ta vazba na eurové Německo je prostě příliš silná.

Zajímavé také je jak úporně se paní Šichtařová vyhýbá hodnocení našich slovenských sousedů, kteří euro přijali, a jejichž hospodářství roste rychleji než naše.

No prostě se smířím s tím, že budu mít několik peněženek do zemí našich sousedů, protože ekonomům jsou obyčejní lidé u pr ... lhostejní.

M. Prokop 15.7.2019 22:34

Re: Euro by bylo dobré, ale vlastně ho nikdo nechce, tak ...

To jste jen něco nepochopil. Čtěte znovu a pomalu.