17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Papouch 27.1.2010 19:34

Re: špatný postup

kdysi se experimentovalo ukladanim tepla do dobre tepelne izolovaneho bazenu s par kubiky Glauberovy soli ve sklepe, ale zrejme to nikam nevedlo

PetrK 27.1.2010 10:32

Poslanci, zelení šílenci a ostatní pomatenci,

vzpamatujte se a používejte vlastní mozek, i když se mi zdá, že je to spíš protéza.

Bedzyk 27.1.2010 10:03

Dámy a pánové

klid, pokud mne zdroje ( no dobrá, hlavně odhad ) neklamou, do FVE se budou montovat panely vyrobené hlavně v Číně, páč jsou bezkonkurenčně nějlevnější. Takže znečištění životního prostředí při jejich výrobě se odehrává a odehrávat bude tam.

Jenže při jejich odhadované životnosti 3 - 5 let můžeme čekat už teď intenzivní lobování v parlamentu na to, aby chudí majitelé FVE dostávali ze státního rozpočtu příspěvek na obnovu stárnoucího vybavení. Může se to jmenovat světlezelená energie.

Jenom připomínám, že současný stav legislativy počítá s životností 20 let.

Apis mellifera 27.1.2010 13:39

Re: Dámy a pánové

Znečištění se sice bude odehrávat jinde ,ale sem se taky dostane- všiml jste se,kolik potravin se sem ze Země středu dováží?

Karel 29.1.2010 4:38

Re: Dámy a pánové

Nesmysl, panely (i čínské) mají životnost cca 25 let. Jen o něco klesá účinnost - po 10 ltech na zhruba 90% a po 20 letech na 80% původních hodnot.

HlavaXXII 27.1.2010 9:59

Lesům vrtulí že jsme se ubránili?

Nenechte se vysmát, tady je jen malý drobek toho co nás čeká: http://cottageman.blogy.novinky.cz/0911/ve-pet-let-pote

Formelák 27.1.2010 9:30

Poraďte mi,

mám či nemám vyprojektovat FVE na rod.domečku ? Umím to, páč se projektováním elektrických zařízení živím, ale nějak se mi to ekluje. Trochu si připadám jako by si u mne někdo objednal černou kuklu a kvér, a já věděl, že s ní půjde vylopit banku.

HlavaXXII 27.1.2010 10:15

Re: Poraďte mi,

když to neuděláte Vy, udělá to někdo jiný. Smutné ale pravdivé.

Bitteric 27.1.2010 9:15

Šutrákem rozbít

Jakmile vidím solární panely v krajině, kterými mne jejich majitel okrádá, mám chuť jich pár rozbít šutrákem. Tím tomu zloději zvýším náklady, panely si bude muset opravit, nechat pojistit, anebo pořídit hlídače. Pokud by si hodil každý kolemjdoucí, mohl by mít pan zloděj vážné problémy. Chyba je pochopitelně na straně Zelených, který tento nesmysl protlačili, ale morálně též na straně majitele solární elektrárny. Nikoho nenavádím, pouze nahlas uvažuji:-)))

Ja 27.1.2010 10:04

Re: Šutrákem rozbít

A to si Bursik dovolil narknout premiera z lobismu.

bm2 27.1.2010 10:26

Re: Šutrákem rozbít

Myslim, ze uplne by stacilo, keby mladi umelci z fasad budov a podchodov preniesli svoje (stetce) spreje do prirody na tie leskle cuda, ako stvorene na ich skulturnenie a aby nesetrili striebornym odtienom.

Osobne by som na material pre taketo bohulube ozivenie fadnej fotovoltickej prirody prispel.

D. Krajíček 27.1.2010 9:12

Dobré je,

že pokud se skupina lidí spojí a rozfláká fotovoltaiku, tak se stávají téměř nestíhatelnými (zkuste odsoudit 100 lidí, z nichž každý tvrdí, že on nic, že to byli asi všichni ostatní...). Navíc to žádná pojišťovna neproplatí, protože to je ve smlouvě výslovně vyloučeno. A najednou se skvélá investice změní na rozpačité škrábání za uchem...

Kabát 27.1.2010 9:10

Jak nás ERU ureguloval.

Jako energetikovi nejmenovaného podniku mi již přišla první faktura od dodavatele, v tomto případě od PRE, kde jsou již ceny pro rok 2010. Velmi jsem se těšil na to, jak velké  bude proklamované snížení ceny. Byl jsem velmi překvapen. Silová energie - tedy to, co není regulováno a co zaplatí distributor výrobci - opravdu poklesla o téměř 16%. Ale netěšme se,  služby - tedy to co platíme svému distributorovi, v tomto případě PRE - byly zvýšeny o téměř 15%. Cenu za tyto služby reguluje právě Energetický regulační úřad (ERU). Asi se bál, abychom si příliš nevyskakovali jak je elektřina levná. Co se týče příspěvku na obnovitelné zdroje, je jeho výše na  300% loňské ceny - díky Zelení! Abych shrnul výsledek: celkově je cena pro letošní rok nižší o 1,53%. Když započítáme zvýšení DPH, je snížení ceny pouze o 0,71%.

Člověče probuď se - příště bych prosil protestovat proti nehorázným cenám elektřiny ne před budovou ČEZu ale ERU, potažmo perlamentu, který do vedení ERU své favority jmenuje.

Š. Matyášová 27.1.2010 8:32

za chvíli bude i daň ze smíchu...

a pak nám začnou holit hlavy.....

JD 27.1.2010 19:49

Re: za chvíli bude i daň ze smíchu...

Taky brzo nekdo prijde i na to ze za vsemi problemy stoji fakt ze na zemekouli je cim dal vice lidi. A zacne obchodovat s povolenkami na zivot (analogicky s emisnimi povolenkami). Hergot - to zni tak blbe ze by se to mohlo ujmout. Asi bych si to mel zavcas patentovat!

Michal 27.1.2010 22:20

Re: za chvíli bude i daň ze smíchu...

Za kolik si je asi budou nimrodi kupovat? Jen si představte tu sbírku "trofejí" co zachrání svět před oteplením.

Že je to hrůza, to ekoextrémismus taky!

jonatan 27.1.2010 8:24

To je tak,

když komunisty pustíte k tomu, aby praktikovali kapitalismus. To je stejné, jako chtít na dmentovi, aby řídil autobus plný lidí.

hh 27.1.2010 10:29

Re: To je tak,

Bral bych ten autobus... :(

Honza z podhůří 27.1.2010 8:21

to všechno vím - ale co s tím?

jezek 27.1.2010 8:02

Na něco a to hlavního jste zapoměl

Poděkujme taky svým spoluobčanům, kteří, ačkoliv je informací dostatek tuto politiku volí a tím vyžadují a nebo svojí neúčastí ve volbách tuto politiku tolerují. Demokracie totiž holenkové neznamená jen svobodu nadávání, ale i odpovědnost za své činy.

AGO 27.1.2010 8:02

Už se mi chce znovu zvracet.

Technici ČEZu ,kteří by měli dělat vše pro to,aby mašinka výroba -přenos-rozvod fungovala ,"fotovoltaickým blbnutím " sypou písek do fungujícího soukolí.Pánové technici je mi z Vás nanic. Křižík, Kolben s Daňkem či prof.List by Vás měli nakopat do zadele !

honzak 27.1.2010 8:11

Re: Už se mi chce znovu zvracet.

Nenechte zlost cloumat svým majestátem! To nejsou technici, kteří "sypou písek do soukolí"! To jsou managoři, kteří vidí "cash flow" (nebo jak tomu říkají). Tedy ve směru od nás (např. já a vy) k NIM!

AGO 27.1.2010 8:31

Re: Už se mi chce znovu zvracet.

Souhlas , ale spousta přiblblých projektů lze oddalovat připojovacími podmínkami, technickými nesrovnalostmi,či jen aplikací Ohmova zákona tedy tím čemu manažeři ČEZu nerozumí.

HlavaXXII 27.1.2010 10:14

Re: Už se mi chce znovu zvracet.

přesně, techniků se nikdo neptá a to těch z ČEZu ani žádných jiných. Tu veleblbost dotovaných výkupních cen prosadili zelení ekopakouni v řadách politiků. Ani ti manažeři nemají příliš na výběr, zpovídají se svým akcionářům a jak jim budou vysvětlovat, že nešli do kšeftu, ze kterého padají zlatá vejce po tisících? Veškeré dotace a násilné křivení cen stanovených přirozeným vývojem a vlivem trhu, jsou budoucím hrobem EU.

AGO 27.1.2010 10:31

Re: Už se mi chce znovu zvracet.

Je to radost blbounů,kteří rozbitím oken se chlubí,že dali vydělat sklenáři.Že na druhé straně nebude mít občan  na boty je nezajímá.

007karel 27.1.2010 7:37

Mluvíte mi z duše !

Přesně tak ! Jeden velký ZELENÝ TUNEL...

Vojta 27.1.2010 6:45

No nazdar

docela by mě zajímalo, kteří poslanci pro takovýto zákon zvedli ruku a zároveň jaké mají obydlí, jaké mají auto a kolik má jejich manželka diamantů ma kožichů. A to nepočítám konta někde na Kajmanech.

honzak 27.1.2010 6:23

tak, tak....

Když jsem podobné závěry učinil před lety, tak se zelení magoři mohli poszrat.

Ještě připomenu problémy přenosové a distribuční sítě s náhlým zvýšením příkonu (a to nejen tuzemského). Na co meloun šáhne, to poszere!

Luděk 27.1.2010 8:25

Re: tak, tak....

Klídek, Brusel vymyslel novou přenosovou síť za pouhých 30 mld. Euro, pak vše prej bude OK. Ještě že je máme, kluky v Bruseli...

honzak 27.1.2010 8:53

Re: tak, tak....

jestli je to pravda, tak bude veselo! Melouni se pozserou, když linky vvn půjdou přes "nejcennější území", kde jistě ohrozí "vzácné živočichy a rostliny" a pokazí "biokoridory", zejména losům v Polabí...

Nakopat melouny do brusele a to hodně špičatou botou!