14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Ukolébavka 23.4.2021 9:33

Myslím, že by ta soutěž zdegenerovala; točily by se tam stále stejné kluby, případně by přizvali někoho od šejků či MFL. Lidi by na to chvíli chodili a díváci by si to tak 2-3 roky pouštěli též. Ale pak už ne. O sportovním zřetelu se ani nechci rozepispvat, neboť ten zaplakal.

J. Nevrkla 23.4.2021 8:36

Je to takový vršek ledovce, zoufalý pokus, jak něco ekonomický řešit. Barcelona má 30 miliard dluhů a neví jak z nich. Neočekávám, že jiní jsou na tom podstatně lépe. Nesplatitelne dluhy. A stále neslyšíme, že by si banky ztěžovaly. To nutně nastane, a zdaleka nejen kvůli fotbalu - cestovky, hotely, letecké společnosti, automobilový a letecký průmysl atd. A pak teprve nastane ficak a pochopíme, o co jde. Bude to drama se špatným koncem.

R. Gramblička 23.4.2021 8:04

Mně to může být egal, nicméně, chování UEFA mi dost připomíná EU

L. Novák 23.4.2021 4:27

Vyloučení ze všech soutěží, zákaz reprezentování pro hráče. UEFA varovala kluby před založením superligy (ČTK 19. dubna 2021)

Evropská fotbalová unie (UEFA) znovu varovala kluby před vytvořením uzavřené superligy. Pohrozila jim soudy, vyloučením z evropských pohárů nebo zákazem startu jejich hráčů v reprezentačních soutěžích.

https://www.irozhlas.cz/sport/fotbal/superliga-uefa-spanelsko-anglie-italie_2104190707_pj

J. David 23.4.2021 3:54

Když Skotem může být Fin Kamara z kmene Samburu z Keni, je ve fotbale čurbes. A UEFA? Nelze ten útvar ani komentovat. Již se na čutání s merunou nekoukám, a mám klid. Jo, a UEFA ať učí rozhodčí svahilsky, budou to potřebovat.

V. Braun 23.4.2021 10:05

Nepleťte si kluby a Národní mužstvo. Za Skotsko nikdy žádný Fin hrát nebude, ať už jakékoli barvy pleti.

J. Pankovic 23.4.2021 2:57

Jà bych ten fotbal zruśil ûplne !

Vykopal bych hlavne vśechny bafuñàře z UEFA, vźdyť je to verbeź darmoźroutskà...

.... a spousta takzvanych hvezd taky Rv

L. Novák 23.4.2021 2:13

Ono to asi bylo trochu jinak, ale nevadí. UEFA totiž týmům, které se chtěly stát týmy Superligy, vyhrožovala, že je zcela vyloučí a odřízne od systému fotbalových soutěží, který sama zavedla. Tedy z národních ligových zápasů, Ligy mistrů či Evropské ligy. Soud ve Španělsku měl snad i prohlásit, že takové chování UEFA je nezákonné...

První, kdo ukončení celého projektu odtroubil, bylo 6 týmů anglické Premiere league. Byl z toho velký poprask, následoval rozpad celého projektu. Jistě v tom hráli velkou roli fanoušci, možná přispěla i omezující hygienická opatření proti šíření koronavirózy, která už rok drží zavřené stadiony bez fanoušků ve většině zemí světa. To samozřejmě znamená velký úbytek peněz z návštěvnosti pro tradiční fotbalové kluby. Navíc, Liga mistrů a Evropská liga už tak dost nabourávají ligové zápasy a jejich úroveň, protože týmy jsou přetěžovány množstvím fotbalových utkání. Podobně je tomu třeba u afrických týmů, některé z nich už v minulosti žádaly o dočasné uvolnění z národní superligy, aby se mohly připravovat na mezinárodní utkání v rámci kontinentu.

Sázkaři tento problém dobře znají, příprava na mezinárodní zápasy způsobuje, že týmy, které se účastní nadnárodních a dobře placených soutěží, často zahodí aktivitu v národní lize, a kdo nesleduje dění alespoň týden dopředu a nebere tyto motivační kiksy v lize v úvahu, tak se diví, jak je možné, že třeba Slávia nebo jiné týmy doslova zahodí výsledek utkání, v němž by měly být jasnými favority.

Takže další nová superliga by celý systém rozvrátila úplně, protože by odsávala peníze i nejlepší hráče pro vlastní byznys. A to si zřejmě uvědomovalo příliš mnoho fotbalových bossů i fanoušků.

Na druhé straně docela chápu, že pro týmy plné draze placených hvězd není příliš atraktivní hrát v národních ligách s řadou týmů, které nedosahují jejich fotbalové úrovně a s nimiž ale mnozí mohou snadno přijít ke zranění. Těch souvislostí je mnohem víc, než jenom hlasy samotných fotbalových fanoušků...

Z. Koutecký 23.4.2021 2:03

Víte, pane Smrčko, fotbal mě přestal bavit, když přestalo jít o fotbal a začalo jít jen o peníze. O výsledku většinou už nerozhodují míče končící v brankách, nýbrž miliony končící v něčích kapsách. Raději koukám na tenis, kde sice jde také o peníze, ale především těm dvěma (čtyřem) na kurtu, a tak se musí snažit skutečně hrát jak nejlépe umí.

P. Hatina 23.4.2021 1:18

Sice to zní logiš, jenomže při dobré paměti, oni už zhruba rok žádní fanoušci na fotbal nechodí, a dá se předpokládat že ještě nějakou dobu chodit v tom původním množství nebudou. Jistě, někteří ho sledují přes placené přenosy, ale ty peníze jdou přes ty TV? společnosti, a ten vliv je tedy jiný, a jinak se dohadují smlouvy..

Tak jestli ten krach dva roky připravovaného projektu nebyl právě v tom,,

L. Novák 23.4.2021 12:28

Třeba v Austrálii už fanoušci na stadiony chodí, dokonce i bez roušek. Austrálie totiž včas zablokovala vstup do země a včas spustila ochranná opatření (rouškami počínaje), takže se tam koronavirová nákaza nešířila tak dramaticky, jako např. v Evropě. Zrovna mám puštěný prvoligový zápas Melbourne Victory - Western Sydney, tam to je dobře vidět... ;-)