21.1.2020 | Svátek má BělaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKONOMIKA: Přebytkový rozpočet za rok 2016Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 2, poslední: 11.1.2017 23:11, přehled diskusí

Mne by zajímalo, jak by :
Autor: D. Stirský Datum: 11.1.2017 10:45

měl podle kritiků státní závěrečný účet vlastně vypadat. Mám totiž pocit, že ať by SZÚ dopadl jakkoli, Babiš (kterého moc rád nemám, ale nikoli kvůli jeho ministrování) by to schytal. A různým "odborníkům" bych především doporučil rozlišovati mezi rozpočtem, což je plán příjmů a výdajů a mezi státním závěrečným účtem, což je skutečnost. Tedy v přebytku je SZÚ. Jinak z vlastní praxe vím, že zvláště příjmy se predikují těžko. Mandatorní výdaje stát uhradit musí a většinou je +- zná, také úroky se státního dluhu se dají spočítat, ovšem s předpovědí příjmů je to vždy tak trochu "vošajslich".

přesně tak, pane Stírský:
Autor: M. Šejna Datum: 11.1.2017 11:50

tolik kritiky a nadávek na vládu za to, že si dovolila mít neplánovaný přebytkový rozpočet jsem opravdu nečekal. Prý ten přebytek měla plánovat a předvídat. Ti samí kritici ale hned ve druhé větě tvrdí, že tahle vláda nemá na skvělém výsledku rozpočtu zásluhu, protože ten vznikl díky "příznivým vnějším vlivům" (citují "ekonomku" Šichtařovou).

Takže je nám vtloukáno do hlavy, že vláda měla převídat, že nastanou "příznivé vnější vlivy". A tvrdí to "věštkyně" Šichtařová, která už několk let věští nástup velké světové finanční a ekonomické krize. Naposledy to věštila tady na Psu loni v únoru, kdy předpověděla nástup krize do několika měsíců. Několik měsíců uběhlo, a furt nic. Ale vláda to prý měla vědět už na podzim 2014, že to "furt nic" nastane a že tedy budeme žít "příznivých vnějších vlivech".