Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

TP

No jo, ale na co by jste tedy vsadila ?

Foto

Množství peněz nenastartuje žádnou krizi. Ta je způsobena tím, že pod vidinou zisku investujete do něčeho, co je pouze výrobním prostředkem, a zapomeneme na předměty okamžité spotřeby. Příklad - začneme všichni vyrábět a prodávat kombajny, ale už nám nezbude čas a pracovní síly na zasetí ječmene.

JV

Jistě.

všechno je dnes úplně jinak. Ono stačí, když vám někdo pošle na monitor počítače číslo, které vypadá jako 100mil Kč a raději namísto výroby kombajnů (s tou je moc práce a je riziková, co pak s kombajny, když nebude co sekat?) si můžete kupovat nemovitosti. Ty vždy přijdou vhod. Zisk zaručený, žádná vidina.

Jde čistě o to, najít toho, kdo vám ten virtuální převod ,,peněz" zařídí. Česká národní banka? Nebo jiná banka? Ministerstvo financí? Dnes frčí dotace z EU. Já nebo soused určitě ne. Člověk musí mít správné kontakty.

LF

L20a15r87r85y 55F74o82x

4. 7. 2024 21:00

Jste v revizi nebo správě dluhu? Jste na černé listině? Nedaří se vám vyrovnat se s měsíčními splátkami? Chcete si koupit dům, auto nebo podnikatelský úvěr, ale jste v revizi nebo správě dluhu? Pokud jste na některou z mých otázek odpověděli ANO? Prosím kontaktujte nás přes whatsapp: +14092051142 nebo e-mail: larryfox2017@hotmail.com

JV
PB

P69e80t35e 45B30r34i49c57h

4. 7. 2024 14:34

Kvantitativní uvolňování se už zcela vyviklaloRv:-(

FK

Žádné drama se nekoná, jen Západ ztrácí vliv a výkonnost. Půjde to pomalu a nezadržitelně. To je nejpravděpodobnější vývoj. Pád bude v různých částech Západního světa také různý. Obavám se, že nejhůře dopadne právě Evropa včetně té ruské části. Lze to doložit předpokládaným vývojem jednotlivých ekonomických parametrů. Dramatická změna by mohla nastat, pokud by nějaká šílená partička vyvolala nekontrolovatelný válečný konflikt. Že to není zas až tak mimo mísu, je dnes cítit z každého projevu mnoha politiků. Ale je to takové mudrování s konstatováním, že to nějak dopadne. A to víme tady všichni.

JJ

J28u12r76a 66J11u53r94a79x

4. 7. 2024 10:38

No, pro ten tzv. Západ to drama bude.

KZ

Ciwe Šejna, nemohl byste rozvést svou ironizující větu: „Takže vraždění Ukrajinců ničí světovou ekonomiku.“?

Válka tedy podle vás ekonomiku neovlivňuje, nebo snad dokonce pomáhá ekonomickému rozvoji?

PB

P74e58t41e 72B97r26i82c20h

4. 7. 2024 14:36

Fiala si pomlaskává, jaký z toho máme prospěch. Ukrajinci nám tu přispívají na důchody a válka roztáčí kola průmyslu!!R^[UA]

MP

". . .a pak zas ten tryskáč, přesně tak! Aspoň vidíte, proč Arabové byli tak dobří v matematice."

to spise Indove ci Rekove,Persane, navic, tehdejsi centra vzdelanosti/vedy byly v dnesni stredni Asii, tam tehdejsi vladcove zvali ucence z celeho tehdejsiho /znameho/ sveta. Ccca 2 roky zpet jsem byl v Uzekistanu, Buchara, Samarkand, Khiva, doporucuji.

https://www.lonelyplanet.com/articles/best-places-to-visit-in-uzbekistan

MV

A co vliv ruské agrese trvající už přes 2 roky? Na ten autorka jako obvykle zapomněla.

JP

Jako že to zbrojovky rozjíždějí a platí státům víc, než kdy jindy? Jo, to je problém. Ale možná i to, že v době konfliktu s největším dodavatelem plynu Německo zavře další JA a opájí se úžasnými možnostmi OZE (první z nich je blackout, druhou likvidace průmyslu ... nebo obojí naráz).

JV

Hezký článek. Problém je však v tom, že mudrování v něm je založeno na veličině - původně zvané peníze, která již dávno změnila svoji podstatu.

Jaroslav Hašek byl génius. V kapitole 14, část 1, 1.díl Švejka, popisuje děsivou situaci, (jako teď autorka článku?), jak starej Vejvoda, klempíř, a jeho kumpáni si v hospodě hodili jedníka o pětníček. Zachránili ji pak strážníci, kteří partu rozehnali a bank zabavili, Vejvoda se z toho zbláznil. (Pro méně chápavé, hráli o peníze, které neměli).

To je skoro přesně situace, v které jsme dnes, jenom Vejvoda a kumpáni se jmenují jinak. A za druhé, strážníci, kteří by tu partu mohli rozehnat, jsou v nedohlednu - nebo vlastně s nimi dnešní systém ani nepočítá.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz