28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Na hraně debility

Premiérův útok na debily, jimž mínil nestranické ekonomy, kteří ne a ne pochopit, že dospějeme k blahobytu vyšším zdaněním, je typickou ukázkou politiky, která má skrytý cíl: udržet zbytnělou státní mašinerii na víceméně stejné úrovni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Síbek 31.8.2012 23:47

Re: Odpověď premiéra

Celkem souhlas. Ale mohu Vás ujistit, že něco podobného se děje i v soukromé sféře, a to na všech úrovních.

B. Rybák 30.8.2012 10:29

Politika je umění "možného"

Když voliči zpitomělí intenzivní mediální deformací naší politické scény poslali do vlády tak "vyčůrané" amatéry jako je většina VV, je dobrá politika nemožná.

G. Zahradníček 29.8.2012 23:06

Tak Nečas není jistě žádný lumen, už od pohledu.

Je to jen prostý Klasův pohunek.

J. Kanioková 29.8.2012 20:35

Poradce NERV Michl: Státním úředníkům se nechce šetřit

Národní ekonomická rady vlády (NERV) obdržela podle Michla tento týden tabulku, kde každé ministerstvo a velký úřad navázaný na státní rozpočet měly vyplnit, kolik hodlají ušetřit v letech 2012-2014."V devadesáti procentech kolonek byly samé nuly. Máme celkem 492 organizací státní správy. Výdaje na provozní činnost tohoto státu tvoří u nás 1,5 bilionu ročně. Za tři roky jsou tak schopny naše úřady úspor necelých 0,044 procenta z výdajů, které za tři roky utratí. Prostě nějak se resortům nechce šetřit, a tak se zvyšují daně,"

http://ekonomika.idnes.cz/statnim-urednikum-se-nechce-setrit-rika-poradce-nerv-pcr-/ekonomika.aspx?c=A120829_121737_ekonomika_spi

M. Sedláček 29.8.2012 16:51

Re: Střední třída začne šetřit .

Vyhladovět je, chamraď.

M. Sedláček 29.8.2012 16:50

Re: Odpověď premiéra

Tak to jste napsal naprosto přesně!!!! Díky!

M. Sedláček 29.8.2012 16:49

Re: Koho jsme si zvolili toho máme

Máte možná pravdu. Arogance a schopnostmi nepodložená sebedůvěra to jsou také atributy našich politiků a proto bychom v té pustině chípli mnohem rychleji.

V. Venc 29.8.2012 13:42

Obvykle s A. Tomským souhlasím

a určitě nemám námitky proti popisu naši národní (státní) situace. ALE na rozdíl od autora nevidím reálné možnosti, jak se dopracovat k optimálnímu "oslabení" státní moci, aby lépe a svobodněji fungovala lidská tvořivost a společenský rozvoj.

Vůbec se proto nedivím jednání premiéra, když (a)80% národa tvrdě vyžaduje solidaritu se slabými a potřebnými a opoziční strany využívají každý okamžik k tomu, aby utvrdili lid, že je na nich páchán zločin bohatých; (b) řídící státní (regionální) mechanismus je zcela přizpůsoben (v područí) dotačnímu a ekonomickému systému EU, což podstatně znesnadňuje ekonomizovat státní správu; (c) stát je nástroj na rozdávání a očekávat, že se bude chovat jako soukromý podnikatel je falešné klišé (majetek všech občanů je každý čtvrtý rok propůjčen do správy jinému politickému seskupení, hodnocenému kolik z něho dokáže beztrestně rozdat).

Závěrem se domnívám, že současná a různorodá vláda pracuje na hraně svých možností a to tak, aby se sama nezrušila.

R. Langer 29.8.2012 10:32

Re: Odpověď premiéra

Teď jste udeřil hřebík na hlavičku!

R. Langer 29.8.2012 10:30

Re: Koho jsme si zvolili toho máme

Tak o tom velmi silně pochybuji...

R. Langer 29.8.2012 10:30

Re: Střední třída začne šetřit .

Přesně tak, "šedá" ekonomika má u nás dlouhodobou a slavnou tradici... :-)

S. Ševeček 29.8.2012 9:19

Re: Odpověď premiéra

Pane Skřivane, děkuji Vám za výtečné doplnění a rozšíření mé, možná příliš stručné, poznámky. (myslím to dovopravdy)

A. Bocek 29.8.2012 8:52

Střední třída začne šetřit .

Na jídle, přejde od výrobků a polotovarů k surovinám, vrátí se k samovýrobě k sousedskému spoluzásobení a protislužbám. Tyto transakce jdou bez DPH a erár vybere ještě méně. Jedinou cestu vidím v postupnému omezování " nové parazitní skupiny", kterou tvoří úředníci společně s nezaměstnanými.

Z. Jaromír 29.8.2012 6:04

Re: Koho jsme si zvolili toho máme

Chybný příklad. Právě tihle lidé by se ve vámi popsané situaci chopili vedení sami, a to se samozřejmostí, proti níž byste neměl námitek.

P. Maleček 29.8.2012 5:53

Koho jsme si zvolili toho máme

Do sporů ekonomických expertů co s daněmi se nepletu, ale spíš koukám co že to je nahoře za figury z jejich lidské, či dámy prominou, chlapské podstaty.

Představte si, že jste ve skupině lidí, která se v pustině dostane do situace, která ohrožuje jejich životy. Zvolili by jste si v této kritické situaci jako vůdce některou z těch figur, které teď "z vůle lidu deklarované volbami" vládnou české politice? Já ani náhodou. Jeden křivák, komediant a posera vedle druhého a většina z nich neví o reálném životě ani Ň. Jestli ten celostátní problém spíš než o daních není o tomhle.

P. Skřivan 29.8.2012 2:38

Re: Odpověď premiéra

To se s Vámi neshodnu. Jak já poznal státní správu, tak ta dokáže utratit peníze úplně jakékoliv a za cokoliv ... .

Zvyšovat daně, když nepropustili jediného úředníka, to je drzost. Podle mých zkušeností s vytížeností úředníků (na úřadě jsem pracoval), je to takto: tzv. koncepční pracovníky je možné propustit ihned a všechny: vůbec se nepozná, že tam nejsou. Kromě toho, že svými výmysly přestanou zdržovat ostatní. Zbytek je možné okamžitě snížit na 50% a ani tak úředník nebude pracovat ekv. soukromé sféře. Úspora bude dramatická. Ne ani na platech, ale zejména na dalších nákladech, jako jsou kanceláře, výpočetní technika, spotřební materiál a čas zbytku úředníků.

Pravda: propuštění úředníci napráskají i to, co neví, což pro kádry typu Nečase nebo Kalouska může být smrtelně nebezpečné ... . Nejnebezpečnější pak budou ti ze šéfovských pozic, které se díky odlivu zaměstnanců stanou bezprizorní. Kvůli maximalizaci jejich počtu pro kamarády ze stran jsou nejnižší vedoucí na úrovni každé kanceláře ... .

S. Ševeček 29.8.2012 1:46

Odpověď premiéra

"rekonstrukce ministerského paláce" ... pane Tomský, pokud by nebyla,

ZA CO BYCHOM TY DANĚ, CO VYBEREME, VLASTNĚ UTRATILI ?!