Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKONOMIKA: Kde asi soudruzi dělají s eurem chybu?

V posledních dnech jsem si mnohokrát vzpomněla na okřídlenou hlášku: Kde asi soudruzi udělali chybu? To když hned z několika různých pikantních míst přišla kritika hospodářské politiky eurozóny.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PZ

P47e20t31e98r 49Z53i41n97g70a

21. 10. 2019 16:15

Ale fuj! Právě naopak, celé to platí "drobný střadatel" a vydělávají na to-prozatím-především korporace a banky. V jednom má ale autorka pravdu: k proklamovanému cíli to nevede, k jinému ale určitě. k protofašistickému režimu, ve kterém končí-dle Schumpetera-každý socialismus. Hlavně ten současný západní.

0 0
možnosti
SP

Je to ináč. Socializmus neprúdi z centrálnych bánk eurozóny ale z ECB. (Preto sa ozvala aj Deutsche Bank). ECB je všetko možné, len nie nezávislý inštitút. Je to tlačiareň nekrytých peňazí. Vizitka EU. Doteraz tomu celému e-bordelu šéfoval ožran. Obávam sa, že čo nevidieť si budeme hovoriť že to boli zlaté časy...

0 0
možnosti
VB

Měna a měnová politika jedno jsou, tedy alespoň podle paní Šichtařové (kritiku měnové politiky považuje za kritiku měny). Pokud si pamatuji tak paní Šichtařová kritizovala měnovou politiku Centrální banky ČR, znamená to, že kritizovala i korunu a chtěla ji zrušit?

0 0
možnosti
PH

P38e96t73r 21H35a89n

21. 10. 2019 13:28

Na tu svou premisu jste přišel jak? Je očividné, že jak projekt eura, tak měnová politika ECB jsou vadné. Ale každé z jiného důvodu. Zatímco rušit korunu by jistě byla pitomost, neb koruna se pořád drží velmi dobře i navzdory měnové politice ČNB.

0 0
možnosti
PP

P32e42t64r 66P17o29l28a38k

21. 10. 2019 12:15

Eva s Vaskem ceske ekonomie (Sichtarova-Pikora) vypoti slint bez argumentu a zdejsi kremrole si z toho cvrnknou do kalhot...Pan Neff by se mel zamyslet nad skutecnosti, ze se diskuzni forum Bolsevickeho psa stalo pristavem vsech bolsevicko-rusofilnich frustratu, spolecne s PL (odkud take prebira cast clanku).

0 0
možnosti
Foto

Slint bez argumentů jste vyplodil vy, jak je u EUrohujerů obvyklé.

0 0
možnosti
Foto

Už minule jsem se tady veřejně zaptal madam Šichtařové, aby mi poradila, ve které bance mi půjčí na záporný úrok. Odpověď nepřišla ani v tomto článku, i když tady Šichtařová zas šermuje zápornými úroky.

Záporný "úrok" lze dosáhnout leda tak, že si do banky uložite peníze na bežný účet. To ale platilo už dávno před krizí 2008. Už tehdy byl úrok z uložených peněz nižší, než polatky za vedení účtu a za transakce.

Mě by také zajímalo, kde udělala souružka Šichtařová chybu, když už pět let předpovídá, že do tří měsíců nastoupí ekonomická krize, a ono furt nic.

0 0
možnosti
PH

P59e55t72r 49H86a73n

21. 10. 2019 12:21

Nojo, když vy jste blbec, co potom s vámi? Už minule jsem vám vysvětloval, jak je to s těmi zápornými úroky, vysvětlovali vám to i jiní. A furt nic. Holt se vám to v té lebeni nemá o co zarazit. A teď si ještě myslíte, že paní Šichtařová píše sem a že vám tady bude odpovídat. Ona to píše na svůj blog a Aston to zde přetiskuje. Proč to nezkusíte tam? Předpokládám, že u přetištěné zprávy z ČTK v libovolných novinách píšete do těch novin a žádáte je, aby vám to pan ČTK, jejich autor, vysvětlil.

0 0
možnosti
MV

Skutečnost hovoří jinak. Euro má své mouchy a své výhody a za léta existence jeho použivatelé spíše přibývají než ubývají.

0 0
možnosti
Foto

Jo, jo recese je požehnání pro ekonomiku. Jenomže se o ní již píše cca 3 roky. A nikde ji nevidím. Ale jednou přijde, a pak i autorka napíše, že ona to přece říkala, že přijde. A to pak zase zde bude generálů po válce.

0 0
možnosti
PL

P37e78t17r 59L52e92n36c

21. 10. 2019 9:06

Pokud nevidíte tak to bude vaším zrakem.To, že německá ekonomika jde do již němci přiznané recese váš zrak nezaregistroval a že naše ekonomika navázaná na tu německou se jak uvádějí i naši ekonomové začne propadat do recese koncem roku, tak to nejen váš zrak, ale i sluch také neregistruje.Že naši ekonomiku drží zatím nad vodou utrácení občanů, tak to jste také neviděl a neslyšel.Ona ta Šichtařová je pro některé mužské nebezpečně chytrá ženská a to se neodpouští, že?

0 0
možnosti
Foto

K tomu všemu bych ještě dodal příšernou svázanost zákony, vyhláškami, směrnicemi, kontrolami, kvůli zelenému blbnutí drahou energií a zdražující se dopravou.

0 0
možnosti
IK

I21v79o 33K56o90r93e98ň

21. 10. 2019 8:04

ECB má za úkol držet nízkou inflaci, což se jí přes masivní expanzi = tištění peněz daří bez problémů, a podporovat růst, což dělá právě expanzí. Svoje úkoly tedy plní.

Pokud jsem slyšel, je hlavním problémem eurozóny příliš velký růst produktivity Německa proti jiným, zvlášť jižním zemím. Rovnováze v eurozóně by pomohlo, kdyby se v Německu rychleji zvyšovaly platy a státní výdaje. Jenže hospodářská politika v jednotlivých zemích není v kompetenci ECB, ale vlád, a německá vláda, přes účast sociálních demokratů v koalici, nemůže snadno jít proti tradiční německé spořivosti. To je spíš kulturní než ekonomická záležitost.

Paní Šichtařová se empaticky vžívá do kůže osvícených soudruhů a sociálních konstruktérů v centrální bance, sama ale přiznává, že jí z toho žádná rozumná myšlenka nevychází. Není divu, skutečný problém je někde jinde.

0 0
možnosti
Foto

Skutečný problém je právě tam, kde ho paní Šichtařová hledá: Eurzona NENÍ optimální měnovou zonou, ekonomiky jihu jsou slabé a € brání pročištění.

0 0
možnosti
MP

Nemáme inovace a podnikatele! Ostatní jsou kecy.

Šichtařová píše: "... Ekonomika se tedy nemůže rozhýbat, ať je v ní peněz, kolik chce, protože když nezkrachovalo to staré, nejsou volné kapacity na to, aby vznikalo něco nového. ..."

Šichtařová zde v podstatě parafrázuje tézi inovátora-ekonoma Josepha Schumpetera ( 8 February 1883 – 8 January 1950) o inovaci jako tvůrčí destrukci.

0 0
možnosti
Foto

To, co píšete sice nemáme, ale máme zase hodně státních zaměstnanců, aby úspěšně tomu novému bránili. A jak se snaží.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz