25.2.2021 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Demokratický kapitalismus? Ale kdeže

Touhle dobou před čtrnácti lety jsem poprvé přijel do Ostravy, abych se potkal s krizí. A bylo to zlé. Pravda, epicentrem problému tehdy nebyly kamenouhelné doly, ale Vítkovice, firma, jíž bylo tehdy "pouhých" 171 let. Hrdá, zakotvená v tradici, se spoustou věcí, jimiž se mohla historicky pyšnit. Akorát neměla na výplaty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Běhounek 1.10.2013 20:25

CO TO JE ZA RETARDOVANÝ ČLÁNEK?

1. Americká vláda nedala GM ani dolar za protihodnotu v podobě akcií, které potom dokonce se ziskem prodala na rozdíl od Zemana a Kaluse, kteří tam sypaly miliardy z peněz daňových poplatníků v době kdy ocel byla levnější v zámoří.

2. Akciovka si ze zákona má povinnost zřizovat fondy a proč po Zámečníku vlastně chcete, proč soukromému vlatníkovi nařizujete dotovat ztrátový provoz. Neměl by právě ekonom jako vy být pro co nejrychlejší zavření a investici fin. prostředků do odvětví, které zaměstnanost udrží.

3. Proč by Bakala měl něco dávat regionu, dvojnásob zam kde na něj všichni plivou za to, že od soukromé společnosti něco koupil a té to prodal stát. Že to byla cena nízká. Tak to pane Zámečníku je spíše téma na vrub bratra z Brna Sobotky a jeho partičky.