15.4.2021 | Svátek má Anastázie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 7.3.2021 20:31

Zopakuji zde dobrou zprávu na Dobrou noc:

Dnes v Rusku píchli vakcínu Sputnik V občanovi V. I. Leninovi. Zítra v 10:30 hod má prý tiskovku.

Nezmeškejte!

I. Spálený 7.3.2021 11:36

Testování ve firmách zatím nefunguje. Na hodnotách pozitivně testovaných se nijak neprojevilo. Buď je zbytečné nebo nepoctivé.

Znovu se dostáváme do nebezpečné situace, kdy vláda nemá situaci pod kontrolou. Tlačí drahá opatření, která ale nejsou promyšlená a hlavně nemají očekávané výsledky. Proto takový tlak na kompletní uzávěru. Je sice dražší, ale ověřeně funguje.

Tohle může trvat roky a rozhodně je většina nechce strávit v zemi s trvale nejvíce nakaženými na hlavu na světě. Pochopitelně to časem udolá i mladší ročníky. Vir je rozhodně trvale nevynechá.

Š. Hašek 7.3.2021 12:07

1. Ve firmách nepracují osmdesátiletí.

2. S výsledků testů se vyrobil strašák na propadlíky, panikáře - skoro všichni mají vira!!!

3. Mladší ročníky to neudolá. Udolalo to 2 promile, a to ještě hezky zfalšovaně!

4. Může to trvat roky, to ano. Než političtí šíbři zjistí, že chleba nelze dovézt z Číny ....... a i největší viraři-panikáři zjistí, že viři sesypaní na pánev nedají dohromady volský voko.

M. Pivoda 7.3.2021 13:09

Cituji názor I. Spáleného: "Testování ve firmách zatím nefunguje...."

Komentář:

Každá solidní učebnice strategického řízení obsahuje totiž povinně i kapitolu "Implementace strategie".

Pro vymyšlenou geniální strategickou myšlenku je třeba domyslet i způsob její implementace/realizace v konkrétním (daném) prostředí.

F. Jan 7.3.2021 17:23

A jak si to představujete? Že uděláme totální lockdown a vir zmizí? Právě ten vysoký počet nakažených je dobrý v tom, že lidé už budou imunní. Očkování bude trvat při rychlosti RVHP (pardon EU) tak 4 roky. Do té doby se všichni v klidu promoříme, nebo se najde lék. Ten se teď asi moc ochotně nehledá, když jsou vynaložené miliardy na vakcíny a ty se musí vrátit.

I. Spálený 8.3.2021 11:06

Vir plošnou karanténou nezmizí, ale dostane se na měsíce pod kontrolu. Vakcíny takovým tempem nemají smysl, protože každých 5 měsíců máme mutaci viru odolnou na předchozí protilátky. O to více to platí u promořování. Tohle není stav na pár měsíců, je nutnou nastavit udržitelný režim na roky.

F. Jan 7.3.2021 17:32

A hlavně - pane Spálený, protestovaní mají být zaměstnanci do 12. 4. takže se to ani projevit nemohlo. Takže nejdřím sbírat informace, pak myslet a na závěr něco napsat.

F. Jan 7.3.2021 17:33

12.3. - Oprava

I. Spálený 8.3.2021 11:12

Velké firmy by už tento pátek 12.3. neměly nikoho neotestovaného vpustit na pracoviště. Střední firmy mají stejnou povinnost o 3 dny později. Obě skupiny musely začít už v pátek 5.3. https://www.mpsv.cz/documents/20142/1443715/Povinne_testovani_zamestnancu_a_jeho_pracovnepravni_souvislosti.pdf/

V. Hodorka 6.3.2021 17:57

Kdy si konecne uvedomime, ze majitelum velikych firem zalezi jen a jen na penezich. Byznys musi bezet. Ze umre par desitek tisic obycejnych cechu je jim, kteri jsou uz mozna i mimo poradi naockovani a nebo minimalne jim za zadkem sedi rodinny lekar, uplne jedno. U politiku je to podobne, ti zas koukaji jen na politicky profit.

J. Jurax 6.3.2021 18:39

Jenže když velké firmy zavřou, nebudou vyrábět a jejich zaměstnanci i další na ně navázání nebudou mít z čeho žít. I prostému dělnému lidu záleží na penězích.

Nebudou platit daně a pojištění, nebude na důchody ani platy lékařům. Ano, stát to může do jisté míry kompenzovat, ale jeho pokladna taky není bezedná. A nekryté peníze, co k tomu použije, vytvoří inflaci žeroucí úspory.

Nehledě na to, že furt musí někdo vyrábět a distribuovat potraviny s další nezbytnosti, musí běžet energetika, vodárny, plyn ...

F. Jan 7.3.2021 17:29

Když se namaká, tak se taky nejí. Nemusíte chodit do práce, když se bojíte. Stejně tak by nemělo být bráněno chodit do práce lidem, kteří nežíjí strachem.

M. Pivoda 6.3.2021 16:57

Poslední část článku ekonoma Kovandy začíná nadpisem: "Testovat, testovat, testovat".

S tím určitě souhlasit lze.

Ale především s testováním ekonomických teorií, zda jsou stále relevantní i pro 21. století.

V. Čermák 7.3.2021 19:20

Tak ekonomické teorie na bázi Má dáti-Dal, podle kterých se ještě nedávno řídil Klaus a po něm ještě Kalousek jsou mrtvé. Babiš sází na proinvestování se a udržitelné zadlužení, s nízkým úrokem. Stejně jako celý pokrokový svět, zejména naše okolí. Jaký dopad na ten celý pokrokový svět to bude mít, to se ukáže. Čína pak peníze má....;-D

M. Pivoda 7.3.2021 19:56

"... Babiš sází na proinvestování ..."

Proinvestování jakých nápadů? Pokud nejsou ty správné nápady, proinvestování určitě nepomůže. Nebo, žeby investice do Stupidwings (v konkurenčně přehuštěném odvětví) učinila zázrak? To by se pak do Česka mohli turisté sjíždět jako do Fatimy.

Š. Hašek 6.3.2021 14:21

Nejhorší je, když kosu začne naklepávat Blatný s Jourovou. To bude tráva ležet!

Pokud vira začne naklepávat ...... zas ten Blatný s Jourovou, ...... tak co??? To nebude vira, ani bakterie.

Žiji s viry již 65 let. Mám neurčitý dojem, že zákaz lítání virů v lesích, zahradách, v rodinách přesokresních, ......... .

Na ty viry bych nasadil Gripeny. Kolik máme tanků???

Mám fakt dobrého lékaře, viři se ho bojej. Já jsem taky nesvůj, když se na mě zkoumavě podívá. Zatahuji břicho, abych indexově ........ . Rozumíme si.

Zkráceno.

M. Pivoda 6.3.2021 12:38

Úvod: Reálná ekonomika se skládá z biologicky založených občanů, kteří především podléhají biologickým zákonům. Měření abstraktní ekonomiky abstraktním ukazatelem HDP nevypovídá vše o reálné ekonomice.

A adekvátní způsob řízení pro doby krizové?

Cituji z článku ekonoma: "... Nemylme se, těžký lockdown za jistých podmínek fungovat může. Například v autoritářském režimu typu toho čínského, který staví celek a disciplínu nad jednotlivce a jeho svobodu. Jenže to není případ zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), včetně České republiky, tedy zemí demokratických...."

Komentář: Pro řízení krizových situací jsou trénovaní specialisté. Tečka. V loňském roce to v Česku byl plukovník Primula. A jeho způsob řízení krizové situace v Česku vyústil k významnému potlačení viru Covid-19. Jenže!

Jenže ten Primulův krizový způsob řízení také potlačil moc legálně zvoleného politika. Krizový způsob řízení potlačil i politickou moc nabytou právně povolenou manipulací mas (pracujících i nepracujících), což v Česku označujeme za českou polistopadovou demokracii (roku 1989).

A jsou zde proto zákonitě i dnešní následky. Důsledky střetu dvou různých mocenských systémů, plus zájmů abstraktních ekonomů. O občanech jsem zatím nemluvil.

M. Pivoda 6.3.2021 13:13

Oprava: Čeština má příliš mnoho výjimek. Správné příjmení zmíněného českého plukovníka je tedy Prymula.

A ještě doplněk: Krizová situace není demokracie! Ve stavu demokracie se ale připravují zákony i pro budoucí možné krizové situace. Takový je reálný život lidský na reálné planetě Zemi. Fiktivní planetu Botera zde neanalyzuji.

J. John 6.3.2021 10:54

Čím dál více jsem přesvědčen, že "vládní opatření" mají za cíl co nejdéle prodloužit trvání epidemie. "Opatření" mají spoustu výjimek, takže jejich účinnost je skoro nulová a epidemie se přelévá z jedné části republiky (i Evropy) do jiné tam a zase jinam. Je to stejné jako nabírat vodu cedníkem.

Nasvědčuje tomu i odpor ministerstva, SUKLu a "lékařů" k použití ivermectinu, který prokazatelně zlepšuje průběh nemoci a není tak potřeba hospitalizace. V okolních zemích je volně v lékárnách, stejně jako aspirin. U nás po dlouhém váhání bude pár tisíc balení v nemocnicích. To už je pozdě, protože je nutné podat ihned po pozitivním testování. V košické nemocnici podávají personálu preventivně, 1x za 14 dní tabletu.

Pro farmakoncerny není problém "motivovat" politiky, úředníky i "lékaře", takže se používá "nový, nevyzkoušený lék za 65 000 Kč místo levného generika za pár stovek.

I na epidemii se dá, stejně jako na válce, královsky vydělat. A lidí je jako - víte, jak to řekl poručík Hamáček...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ivermektin

https://ivmmeta.com/

P. Pepax 6.3.2021 8:22

Lockdown průmyslu může podporovat pouze úplný idiot, jediná cesta je hromadné očkování a to především těch co musí chodit do práce, zdravotníků a pracovníků školství. Určitě jsem na někoho zapomněl.

Š. Hašek 6.3.2021 14:27

Zde nesouhlas. S tím očkováním. Samozřejmě je jasné, že firmy nejsou shlukem osmdesátiletých občanů.

Nehodlám si nechat stříknout nějaký kox do žíly/svalu.

Jediná cesta jest: Nechat to "malinko řízeně vyhnít". Ostatně se to děje již rok. Zavřelo se všechno!!!! A zemřeli jen ti kolem osmdesáti.

Malinko bych začal brát fakta v potaz. Možná tedy přestal moderně myslet. A zatnul bych tipec "zdravotně chemické" mašinerii. Není totiž zdravotní!! Nemyslím sestřičky a chirurgy!!!

J. Jurax 6.3.2021 18:50

Zemřeli jenom ti kolem osmdesáti. No, není to pravda, bere to i mladší. Kolik Vám je?

Š. Hašek 6.3.2021 20:06

Skoro 66 let.

A moje názory na každoroční umírání virové formovala babička (krom jiných lidiček a knih). Nikoho nevraždila. Asi ale byla zvyklejší na každoroční umírání. Umírání starších a starých. Starý není sprosté slovo. A věděla, že jsou i viři, kteří jdou po mladých, nebo dětech. Jiní než tenhle.

Dále viz dostupné údaje o věkovém složení zemřelých. V naší širé rodině jedna paní, 90 let. Jediná.

Dávám si na ty viry majzla, nemusím mít návod od Blatného a bláznivek typu Pekarová. Na to jsem už příliš starý.

J. Jurax 6.3.2021 18:53

Ano.

A furt je otázka, nakolik to očkování zabere a na jak dlouho.

J. Nevrkla 6.3.2021 8:06

Kolikrát už byla obdivována plošná testování na Slovensku, epidemii nijak nezpomalila. Při spolehlivosti dnešních testů se obávám, že způsobí více škody než užitku.

D. Polanský 6.3.2021 7:21

Jakýsi Lockdown již máme rok, ale mám obavy, že nepomůže ani ostřejší varianta. Vypadá to, že Příroda se rozhodla snížit počty obyvatel Země. Kdyby tomu tak nebylo, proč by mutoval stále k agresivnějším formám?

B. Rudolf 6.3.2021 4:44

No já nevím.

Situace je taková, že v Ostravě policisté klidně srazí na zem ženu a zakleknou na ni za to, že nemá roušku (a také za to, že se s nimi hádá). Přitom kromě policie v okolí téměř nikdo není. V tomto teď žijeme.

Ucpáváme okna, ale dveře necháváme pootevřené dál.

Co je větší ztráta? Třítýdenní lockdown průmyslu nebo další několika-měsíční uzavírka části ekonomiky, ve které jsme donedávna žili?

Pokud průmyslové podniky začnou od pondělka masivně testovat své zaměstnance, tak bych asi s jejich zavřením váhal.

Ale začnou s tím opravdu od pondělka 8. února?

L. Harvánek 6.3.2021 11:09

. února určitě testovat nezačnou, to už by nebylo koho testovat. Anebo se vám pozdí kalendář.

P. Hatina 6.3.2021 2:36

Bohužel, v čem je slabina této úvahy, je v tom, že onen doporučovaný? "přiměřený, maximálně středně těžký lockdown " už u nás trvá někdy od října, tedy skoro 6 měsíců, a situace se naopak stále zhoršuje a veřejnost, je již unavená a vyčerpaná z něj a vládou neustále měněných pravidel a chaotických opatření.

Ostatně, když už se v závěru píše o tom rozsáhlém testování,(zdálo by se to jako dobrej nápad), tak připomenout, že naše vláda nedokázala zajisti ani to, pouze nakázala aby si to firmy zajistily samotné (nejen včetně dodávek testů, ale i zdravotního personálu). A výsledek je total chaos, podniky si to zajistit nedokážou (není z čeho) - takže posílají místo toho svoje lidi na odběrná místa určená pro veřejnost a tím je přehlcují. Do toho si vláda spustila hromadné testování vlastních zaměstnanců (dobrej nápad, jenže ze stejných zdrojů) Už teď se vyčerpávají zasoby testů, které se objednaly pro školy - z čeho se pak budou testovat ty, až se budou chtít otevřít?

No a pak taky připomeňme, že tohle testování je vlastně dvoufázové * napřed ve firmách antigenními testy, ale koho bude takto indikován kovid, je odeslán na druhý PCR test a pod trasování hygieniků - a i toto už brzy zahltí.. A co potom?

J. David 6.3.2021 4:19

Pane Hatino, nefilosujme, zalehněme na matrace.